Türk Gitar Üretimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Beyler öncelikle kolay gelsin herkese.şimdi sizden birkaç fikir almam lazım.biz böyle bi işe girişmek istiyoruz.hani amatör olarak değil ciddi anlamda.ilk olarak yavaştan başlayıp sonrasında seri üretime kadar geçecek bir proje.projenin ilk adımları atıldı.ilk olarak isteğe göre başlayacağız sonrasında modelleme yaparak piyasaya süreceğiz.

sizden almak istediğim fikirler ve bakış açıları ise:isim ve logo konusunda çok kararsısız o konuda fikir verebilirseniz iyi olur.

bir de türk yapımı gitar ya da türkiye çıkışlı bir gitar piyasa da ne gözle bakılır?

Hi!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

zaten var diye biliyorum ama emin değilim. bu işi yapan ustalar (luthier'lar) var ama.. yardımcı olabilir:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=muhtemel+t%C3%BCrk+gitar+markalar%C4%B1

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

zaten var diye biliyorum ama emin değilim. bu işi yapan ustalar (luthier'lar) var ama.. yardımcı olabilir:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=muhtemel+t%C3%BCrk+gitar+markalar%C4%B1

seri üretim olarak hacım :) ekşidekilerde dalga isimler.cidden güzel isimler lazım.akılda kalıcı ve akıcı.

Hi!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

bu işe gerçekten hakimseniz sizi tebrik ederim. gitardan elde edilecek sesi etkileyen bir çok etmen var, kullanılacak ağaç, yapıştırıcı, kasa tipi, manyetikler ve aklıma gelmeyen bir çok şey daha.. bu konuya pek ilgili değilim ama zor zanaat.

sizi tanımadığım için, ismiyle nam salmış gitar ustaları bu işe girmiyorlarsa bir bildikleri olabilir diye düşünüyorum.

başarılar dilerim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

bu işe gerçekten hakimseniz sizi tebrik ederim. gitardan elde edilecek sesi etkileyen bir çok etmen var, kullanılacak ağaç, yapıştırıcı, kasa tipi, manyetikler ve aklıma gelmeyen bir çok şey daha.. bu konuya pek ilgili değilim ama zor zanaat.

sizi tanımadığım için, ismiyle nam salmış gitar ustaları bu işe girmiyorlarsa bir bildikleri olabilir diye düşünüyorum.

başarılar dilerim.

ismiyle nam salmış insanların girmeme sebepleri hala isimlerinin piyasada kalmasını istemelerinden kaynaklıdır.bir kaç kere denememiz oldu bu konuda gayet istenilen tonlar yakalandı.öyle kolay bi olay değil dediğim gibi ama yapılmayacakta bir olay değil.sanayiden usta toplasan sana araba yapamazlar mı?yaparlar.ama neden yapmıyolar gibi bi soru senn dediğin :)

Hi!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Bana kalırsa bu işin eğitiminden ağır şekilde geçmemiş luthierlerden değilseniz hiç bulaşmayın hocam. Öyleyseniz de ufaktan girin piyasaya da önceleri çok hibe yapmanız lazım tanınmak için. Sürekli gitar yapıp Türkiyede sahnelerde yer edinmiş adamlara hediye etmeniz gerek, bu adamların bu gitarların tonlarını beğenip sahnede çalması gerek. Anca öyle tanınır markanız.

Avukat/Hukukçu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

al hocam direk kullan bu ismide logoyuda :D öğrenemiycem ben bu tasarımdı renklendirmeydi işlerini haydi hayırlısı :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Bana kalırsa bu işin eğitiminden ağır şekilde geçmemiş luthierlerden değilseniz hiç bulaşmayın hocam. Öyleyseniz de ufaktan girin piyasaya da önceleri çok hibe yapmanız lazım tanınmak için. Sürekli gitar yapıp Türkiyede sahnelerde yer edinmiş adamlara hediye etmeniz gerek, bu adamların bu gitarların tonlarını beğenip sahnede çalması gerek. Anca öyle tanınır markanız.

hacı o adamlarda direk analarının karınlarında öğrenmediler ya :) hibe edilecek bi miktar paramız var.deneye deneye ve yanımıza iyi bir usta çekerek en iyisini elde etmeye çalışıcaz.

Hi!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

al hocam direk kullan bu ismide logoyuda :D öğrenemiycem ben bu tasarımdı renklendirmeydi işlerini haydi hayırlısı :D

eyvaallah hacı düşünmen yeter ya :D 

Hi!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

bende vardı markası zeynel abidin cümbüş bildiğin klasik gitar tonları çok iyidi ama sanki eski olduğundan öyleydi

PsychoDawn tarafından 24/Eyl/12 04:06 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/download/NameGenerator.rar

der die das
Toplam Hit: 1915 Toplam Mesaj: 14