folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türk-İslam Gücü Mü.. ?

Türk-İslam Gücü Mü.. ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Ortadoğu birliğine doğru ilk adım mı?
    Türkiye, Ürdün, Lübnan ve Suriye arasında ortak bir deklarasyon imzalandı.
    Güncelleme:10 Haziran 2010 16:06

Türkiye, Ürdün, Lübnan ve Suriye arasında serbest ticaret, serbest vize bölgesi oluşturulması ve ortak işbirliği konseyi çalışması yapılmasına ilişkin ortak deklarasyon imzalandı.

Türk-Arap İşbirliği Forumu Dışişleri Bakanları toplantısının sonunda açıklanan ortak bildiri çerçevesinde 4 ülke ticaret, gümrük, tarım, sağlık, ve enerji gibi çok çeşitli alanlarda işbirliğine gitmeyi ve vizeleri kaldırmayı hedefliyor.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, 4 ülke tarafından açıklanan bildiriyi okuduktan sonra yaptığı açıklamada, bildirinin 4 ülke arasında kapsamlı bir işbirliği alanı oluşturmakta olduğunu belirterek, ''İnşallah zamanla bu diğer bölge ülkelerini de kapsayacak şekilde gelişecektir'' dedi.

Simdi Bu ne anlama geliyor..?

Türk-islam gücü mü doğuyor..?

Türkiye Ortadoğu da Büyük güç veya lider bir güc haline mi geliyor..?

bu adımlar iyi mi türkiye'ye yararı veya zararı ne ?  ( bu soruları cok merak ediyorum ama..sunuda adım kadar iyi biliyorum ki arap milletine guvenilmeyeceğini..) (tayyib= arap-türk kanı birdir .. hic katılmadığım ve onaylamadığım bir söz cünkü dünyada hicbir kan TÜRK kanını tutmaz ve bir DEĞİLDİR..)))

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

Batının kuklası olacağımıza, ortadoğunun lideri oluruz politikası izliyoruz. Şimdilerde değilde çok önceden yapılması gereken bişeydi.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

WALLACEs bunu yazdı:
    -----------------------------

Batının kuklası olacağımıza, ortadoğunun lideri oluruz politikası izliyoruz. Şimdilerde değilde çok önceden yapılması gereken bişeydi.

güzel yorum . İnş dediğin gibi olur yasir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

bİR yandanda seviniyorum bu adımlara yıllardır batıyı isterken su zamanlarda doğuya yönelmemiz cok iyi bence..:S

batının esirliğinden demek istiyorum kurtulsak ve ab ve avrupa türkiye gibi önemli bir gucu kaybettiklerini anladıklarında türkiye ortadoğuda lider bir guc olduğunda neler kaybettiklerini anlayacaklar ama is isten gecmis olacak diye dusunuyorumm..:S

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu güzel bir şey fakat şu sıralar AB'yi hiç sallamıyoruz. Onlar da az uyuz etmediler bizi ama yine de rota batıya dönük olmalı.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Z-CHAN bunu yazdı:

Bu güzel bir şey fakat şu sıralar AB'yi hiç sallamıyoruz. Onlar da az uyuz etmediler bizi ama yine de rota batıya dönük olmalı.

yeterince batıyı yaladık artık yeter demenin vakti geldi davutoğlu iyi bir politika izliyor sahsım adına konusursam..:S :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zaten ortadoğu ve araplar türkleri severler bu iş birligiyle ortadoğuda iyice büyürüz ver avrupa birlige almak için peşimizden koşar. ne demişler müslümanın kardeşi müslümandır

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

yassun bunu yazdı:

zaten ortadoğu ve araplar türkleri severler bu iş birligiyle ortadoğuda iyice büyürüz ver avrupa birlige almak için peşimizden koşar. ne demişler müslümanın kardeşi müslümandır

Araplar parayı sever...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

diger türki devletlerle bu politikayı izlesek daha ıyı olurdu sanırım :|

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

mosquit0 bunu yazdı:

diger türki devletlerle bu politikayı izlesek daha ıyı olurdu sanırım :|

Soydaslarımızı yanımıza almamız bizim icin cok daha iyi diye dusunuyorum bende bu arablardan daha iyidir ..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hepaq
    Hepaq's avatar
    Erkek

1yıl ??? 2??? bilemedin 3???? merak etmeyin çanakkaledeki gibi arkamızdan vururlar

hepaq işte bildigin hepaq hep-aq degil :D
Toplam Hit: 7581 Toplam Mesaj: 58