folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türk Sağlık Sisteminin İçler Acısı Hali

Türk Sağlık Sisteminin İçler Acısı Hali

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ama yol yaptilar...

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bukalemun bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

BENİM İÇİN DEVLET HASTANELERİ LANETLENMİŞTİR. DVLET HASTANALERİ DERHAL KAPATILMALIDIR...

DOKTOR DENİLEN KLİŞE YARATIKLAR 5 KURUŞ DEĞERSİZLERDİR.

DOKTOR GÖRÜNCE SURATINA TÜKÜRESİM VAR..

HEPSİNİN ALDIĞI MAAŞIN TAAAAAAAAAAAAA

O KADAR AĞIR KÜFÜRLER EDERDİM DE İÇİME ATIYORUM ŞİMDİLİK.

6 AY SONRA DEMOKRATİK OLARAK HESAP SORACAĞIM...

A.KOYİM GEÇEN AKŞAM KARTALA GİTTİM GÖZÜME TORNAVİDA BATTI SALLAMASYON KIZI DOKTOR DİYE KOYMUŞLAR İKİ CAMDAN GÖZE BAKIP İLAÇ YAZIYOR...HASSTİR ORDAN

BİRDE OTURDUĞUMDA GÖZ DAMLASINI HEMŞİRE DEĞİL TEMİZLİKÇİ GÖREVLİSİ DAMLATIRKEN HOP AMCA SEN TEMİZLİKÇİSİN SENİN GÖREVİN DEĞİL ŞİKAYET EDERİM SENİ DEYİNCE ODADAN ÇIKTI.

LANETLİYORUM DEVLET HASTANELERİN HEPSİNİ...

hocam adamın aldığı minimum 10 yıllık eğitimle yaptığı şeye karşı atıp tutma hakkını sen nasıl kendinde buluyosun. Göz doktoru biomikroskopla bakmış ve ilaç yazmış daha ne yapacaktı. Bu kadar rahatsızlık duyman ilginç ama cidden

Sen şimdi temizlik görevlisinin damla damlatmasına da ne olmuş yani de dersin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

ama yol yaptilar...

xD şerreffsizm benim aklıma gelmişti gerçek. 

sanırım türkiyede saolusun bizim ana-babalarımız tarafından ve o lanet yeşilçamda dahil bi ton zikik filmler bilnçaltına ittirilerek yaptıkları eylemlerin sonucu diyorum artık. düşünsenize yeni memur olmuş bi adam bile bu çarka dahil olup mevcut olan düzene devam ediyor ve bu döngüsel olarak insanlık dışı! muameleyi türk insanına yansıtıyor :S 

evet tıp tan mezun olup hakkıyla işini yapnda var ama işte beterleride var. sanırım artık bu sayı günden güne azalmakta. 

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Eskiden millet hastanede beklerdi şimdi randevu alıp evde bekliyor, ona rağmen de sıra oluyor, ne diyelim vatandaş memmun ki sesini çıkarmıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

şöyle bir geriye gidiyorum teknoloji devi amerikada tüm imkanlara rağmen 1930larda da oluyordu böyle şeyler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    bukalemun bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

BENİM İÇİN DEVLET HASTANELERİ LANETLENMİŞTİR. DVLET HASTANALERİ DERHAL KAPATILMALIDIR...

DOKTOR DENİLEN KLİŞE YARATIKLAR 5 KURUŞ DEĞERSİZLERDİR.

DOKTOR GÖRÜNCE SURATINA TÜKÜRESİM VAR..

HEPSİNİN ALDIĞI MAAŞIN TAAAAAAAAAAAAA

O KADAR AĞIR KÜFÜRLER EDERDİM DE İÇİME ATIYORUM ŞİMDİLİK.

6 AY SONRA DEMOKRATİK OLARAK HESAP SORACAĞIM...

A.KOYİM GEÇEN AKŞAM KARTALA GİTTİM GÖZÜME TORNAVİDA BATTI SALLAMASYON KIZI DOKTOR DİYE KOYMUŞLAR İKİ CAMDAN GÖZE BAKIP İLAÇ YAZIYOR...HASSTİR ORDAN

BİRDE OTURDUĞUMDA GÖZ DAMLASINI HEMŞİRE DEĞİL TEMİZLİKÇİ GÖREVLİSİ DAMLATIRKEN HOP AMCA SEN TEMİZLİKÇİSİN SENİN GÖREVİN DEĞİL ŞİKAYET EDERİM SENİ DEYİNCE ODADAN ÇIKTI.

LANETLİYORUM DEVLET HASTANELERİN HEPSİNİ...

hocam adamın aldığı minimum 10 yıllık eğitimle yaptığı şeye karşı atıp tutma hakkını sen nasıl kendinde buluyosun. Göz doktoru biomikroskopla bakmış ve ilaç yazmış daha ne yapacaktı. Bu kadar rahatsızlık duyman ilginç ama cidden

Sen şimdi temizlik görevlisinin damla damlatmasına da ne olmuş yani de dersin

keşke hemşire damlatsaymış da bu kadar yaygara koparılacak bi durum da değil. Biraz anlayışlı olmak zor değil, personel yetersizliği var ve göz damlası herkesin uygulayabileyeceği kolaylıkla, hatta insanlar kendi gözüne bile damlatabiliyor. Bi iğne yapmak gibi riski olan ve bilgi gerektiren bi durum değil. Sağlık çalışanlarının bazılarının tavırlarını ben de doğru bulmuyorum ama hastalar ve yakınlarıyla muhattap olmak da çok kolay olmuyor maalesef. Ve damla konusuyla ilgili şunu söyliyeyim kendi göz hastalığım dolayısıyla gittiğim bir sürü özel hastanede de damlaları sekreterler damlatıyor. Çok büyütülecek bi mesele değil yani bu

There is no life without struggle
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

ama yol yaptilar...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    Pidz bunu yazdı

Sigortalı olsan bile , devlet hastanelerinde muayene ücreti alıyorlar bende bunu anlamıyorum bak. devlet hastanesinin özel hastaneden ne ayrıcalığı kaldı ozaman?

hocam bildiğim kadarıyla kendi kafana göre hastaneye gidersen o olay var yada acil olup olmamasına bakmadan acil servis ee gidersen yoksa sevkliyken kimse senden birşey alamıyor asıl amaçta hep hastaneyi hep hastane imkanlarını boşa tüketmemek ne kadar kullanılabilir onu bilemiyorum 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

daha 1. sınıf olarak söylüyorum biz de 1-2 kere hastanede intörn lerle takıldık biri geliyor başım ağrıyor diyor mr çektiriyorlar bişey çıkmıyor bi ağrı kesici v.s. artık ne gerekiyorsa verip gönderiyorlardı sordum bu durumu bilemeyiz diyor ne oluyor belki beyin kanaması v.s. var onun için gerekli ama hastanın gözünde gereksiz yere çekildi o mr

I am Jack's inflamed sense of rejection
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    b0rd0
    b0rd0's avatar
    Erkek

Haklı sebepleriniz var. Evet birde yararlananları dinlemek lazım.

Baş terlemesinden şikayetiyle hastaneye gittik.

Dediğiniz gibi 10 dakikalık bir muayeneydi.

Doktor Çocukluk arkadaşımın göğsüne steteskop'u koydu.

Sonra Tek bir cümle kurdu '' senin Kalp Kapakçığın Üfürüyor '' diye

Hemen Röntgenleri çektirdik. Baş Terlemesiydi Problem Kalbi üfürüyormuş.Ne demek olduğunu anlamıyorduk tabi.

10 dakikada anlasaydım bende doktor olurdum herhalde.

Kalbine giden aort Damarının Normal insanda 3 - 3,5 cm olması gerekirken arkadaşımda 75.6mm çıktı.

Bildiğiniz 7,5 cm .. Kalp ne kadar büyüktüki 7,5 cm damar nasıl olabilirdi.

DEvlet hastanesidir dedik. 

Hemen Özel'e gittik..Kalbimiz üfürüyormuş dedik.. 30TL verdik. Yine aynı tetkik tahlil röntgen çekildik 30TL'ye. 

Ordakilerde kalbe giden Aort damarının 86,5 mm olduğunu söyledi.

Başhekim ilk defa böyle birşey gördüğünü söyledi ve ameliyatı kendi yapacağını teklif etti.

bunların hepsi aynı gün içinde 30 TL 'ye oluyor.

Aynı Gün'ün akşamı yatırıyoruz Hastaneye Çocukluk arkadaşımı.

Ertesi gün saat 10'da giriyor ameliyat'a öğleden sonra saat 3 'te çıkıyor ameliyattan.

Herşey güzel geçiyor Allah'a şükür. kalp kapakçığı takıyorlar. Damarın üzerini kaplama yapıyorlar.

2 gün yoğun bakımdan sonra 4 günde özel odada kalıyor. Sonra Çıkarıyoruz kardeşimi.

Sadece 30TL 'ye. Sen bırak hocam sağlık sistemini kötülemeyide birazda götüm başım ağrıyor diye hastaneyi

işgal eden embesillerden konuşalım ?

Kalbim Kadar Yazabilsem de Ömrüm Kadar Severim..
Toplam Hit: 5149 Toplam Mesaj: 68