Türk Telekom Aradı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Konuyu dağıtmadan uydunet nasıl ?? Yarın görüşecem

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Ben Türk Telekom'dan 200GB AKK ile 50MBPS kullanıyorum, Türknet'in Özgür İletişim kampanyasına geçeyim dedim, müşteri temsilcisi desteklenen maksimum hız 16MBPS diyor. Garip bir durum var. İsterseniz numaranızı direk TürkNet'e taşıyalım diyorlar, nasıl oluyor da 50 MBPS yerine maksimum 16MBPS desteklenpiyor anlayamadım :S

Twitter: @CanKirca
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Ben Türk Telekom'dan 200GB AKK ile 50MBPS kullanıyorum, Türknet'in Özgür İletişim kampanyasına geçeyim dedim, müşteri temsilcisi desteklenen maksimum hız 16MBPS diyor. Garip bir durum var. İsterseniz numaranızı direk TürkNet'e taşıyalım diyorlar, nasıl oluyor da 50 MBPS yerine maksimum 16MBPS desteklenpiyor anlayamadım :S

Türknet'te hattı önce ADSL olarak açıyorlar sonrasında boş port çıkınca VDSL'e geçiriyorlar. Buradaki amaç müşteri boş port beklerken internetsiz kalmasın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

tt'nin mk dereyi geçene kadar dayı derler sözleşmeyi imzaladıktan sonra kırk takla atsanda ilgilenmez oçları 

Kardeşim Turkcell derse inanırım ama TTNET diyorsa yahudiye inanırım ona inanmam

Hayırlısı...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

hız ve fiyattan memnunsan hiç oynaşma . neden dersen . 

tamamen başıma gelen olayı hikaye kabul et sen :D 

efendim hızınız 24 mb  50tl 75 gb akk lı 24 ay sözleşmeli .  tamam geçtik  imzaladık . 

15 gün hız 5-6mbit var yok . arıza kaydı . bir daha arıza kaydı birdaha  . 

sonunda müşteri hizmetleri kararını verir 

cevap . 

Efendim santraliniz o hızı desteklemiyor . 

samaccc= sisizn ananızı avradınızı ..sa.f.asdfaildkgasd. adsglşkasdg dsag  hepinizi kovuyorum tazminatsız anasını avradını asfjkdgşajd sgşlj gaşgdjag .  BENİM SANTRALİMMİŞ  . şkgfjdasşgkjasdşgjg 

müşteri temsilcisi = telefonu kapatır . 

vallahi ne yalan söyleyeyim memnunum. Mobil uygulamalarından ulaşabiliyorum anında. çözüm olmazsa kayıt alıp çağrı yapıyorlar çözüm için. tek sıkıntım ara port denen olay. ttnet %20 kullanıyorsunuz bize geçerseniz %100 vereceğiz dedi.

Ama pek  inanmadım. Eski zamandan beri duyduğum ve okuduğum şeylerden sonra soğuk bi izlenim kaldı bende Ttnet e karşı. ama bilemedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Usta ara port gibi bir cümle kurdu  müşteri temsilcisi. Ara port olduğundan tam hız verilmiyormuş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Bu adsl olayında 16 mbit hattınız var deyip satıyorlar sonra 8 den yukarı çıkmıyor. Tamamen yalan. Çevremde, internette bu konuda gördüklerim hep böyle.

Yakın arkadaşım soruyorum

-hız ne internet nedir?

TTnet 16 mbit..

-Kaç geliyor baktın mı?

genelde 5-6 mbit aralığında!

-Hani 16 mbitti?

Aradım sordum santral desteklemiyormuş!! 

-E hani amk 16 mbit vardı onu sattılar sana.

Napayım adamların bi bok bildiği yok. Olmuyor.

Sürekli bu mevzu var herkes de ben kesinlikle inanmıyorum ADSL hatların 8 den fazla verdiğine. Belki 9 oluyordur.

Superonlinedan d-smartta geçip öyle bir öküzlük yaptım. Hatta aynı firma ama hız şuan 2.8 mbitlerde geziyor. Fotoğraf bile açmıyor kodumunun interneti. Önceden ping 8-14 aralığında 8 mbitten aşağı düşmezdi tarife değişikliğinden sonra hatta müdahale ediyorlar direk. 

Hızın iyiyse sıkıntın yoksa hiç kıpırdama.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Konuyu dağıtmadan uydunet nasıl ?? Yarın görüşecem

100 mbit 500 gb akk. 4 5 mb arası uploa. 200 tl bence çok iyi uzun süredir kullanıyorum. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Detaylara pek girmeyeceğim, kısaca arayan elemanın önermesinin palavra olduğuna değineceğim:

Turknet, ttnet vs bir çok firma Türk Telekomun santrallerindeki portu size tahsis etmektedir.

Senin evinin bulunduğu lokasyonda en yakın boştaki santralden sana port tahsis ederler. Bu portlar önceleri alcatel gibi türlü türlü firmalar tarafından tedarik ediliyor olsada artık genel olarak huawei nin portları kullanılmaktadır. Zaten senin santralinde hangi firmaya geçersen geç, aynı marka port dan hizmet alırsın. Kısacası teknik alt yapı turknetde de ttnetde de aynı olacaktır.

Gelelim adsl de hız mantığına;  senin o lokasyondaki evinin santrale uzaklığına göre bir hız profilin vardır. Misal senin hattın 10 mb destekliyordur,sana da  16 mb e kadar bir paket satarlar. Ama sen maksimum 10 mb kullanabilirsin, daha fazlasını değil.

Toparlayacak olursak, turknet de maksimum ne alıyorsan ttnetde de o hızı alacaksın..

Bunun dışında ne olabilir, senin evin ile şuanki port bağlantın olan santralin arasına, evine daha yakın bir santral kurulmuştur, o zaman daha hızlı bir internet alabilirsin. Ama bunun için ttnet e geçmene gerek yok, turkneti de arayıp, talepde bulunabilirsin.

Daha detaylı bilgi için turknet den @Muaddib den destek alabilirsin.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Turknet nasıl beyler ttnet bitiyor sağolasunlar 15 yıldır sömürdüler artık evde internet fazla kullanmıyorum anca maçlara bakmak ve ip tv için turknet olayı nasıl bileniz varmı fiber miber istemiyorum sabit 800kpbs verse yeter fazlası lazım değil zaten akşamdan akşama evi hotel olarak kullanıyorum.

Toplam Hit: 6127 Toplam Mesaj: 47
internet taahhüt bit yeniği ? bit eniği?