folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türkçe Wordlist Paylaşabilecek Olan Var Mı ?

Türkçe Wordlist Paylaşabilecek Olan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Yarın bütünleme sınavım var akşamdan biraz bakınayım dedim.

Konu olarakta linux'ta hocanın telefonundan açtığı wifi hotspot'un şifresini crunch yada wordlist ile kırmak.

Finalde bize crunch kullanacaksınız ve şifrenin uzunluğu 8 karakter dedi. Dosya boyutu çok büyük oldu hem harf hemde rakam olduğu için. Bunu hocaya söylediğimizde de ozaman wordlist'le gelseydiniz. Mühendissiniz siz dedi güldü (şerefsiz kjdskjd)

Üstteki 1. sebeb ayrıca 2. sebebim olarakta yan komşumuz olan davut şerefsizinin evinde en az 18 kişi yaşıyor gürültü yapmıyorlar kafa sikiyorlar direk. Kullanmadığım dell laptop var wifi ağlarına bağlanıp sabah akşam download yapmayı ve kota mota ne varsa yok etmeyi düşünüyorum. Crunch ile denedim 6,7 ve 8 basamaklı sayıları ( belki bir sayı koymuşlardır diye ) ama başarısız oldum. Hem kendi hackerlık skillerimi denerim hemde yarınki bütünleme sınavı için ek kaynak olmuş olur.

Elinde text+number şeklinde bir wordlish olan varsa çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkür ederim (:

GodKlaus tarafından 20/Oca/19 19:50 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam google   türkçe wordlist yazınca bir çok sayfa çıkıyro

githubda bi yerde vardı bulamadım  onu 

bide ilk başta temel 100 şifreyi kullan 

mesela bak https://www.tahribat.com/forum/773-milyon-mailin-sifreleri-paylasildi-239701 burdan güzel wordlist çıkar 

https://forum.ayyildiz.org/konu/10gb-t%C3%BCrk%C3%A7e-wordlist.45067/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

hocam google   türkçe wordlist yazınca bir çok sayfa çıkıyro

githubda bi yerde vardı bulamadım  onu 

bide ilk başta temel 100 şifreyi kullan 

mesela bak https://www.tahribat.com/forum/773-milyon-mailin-sifreleri-paylasildi-239701 burdan güzel wordlist çıkar 

https://forum.ayyildiz.org/konu/10gb-t%C3%BCrk%C3%A7e-wordlist.45067/

ilk konudan bir websitesine gittim have I been pwned adında. Oradaki indirme linkinden bi 8 gb'lık wordlsit indirdim ama işimi görmedi. 25 30 karakter uzunluğunda açınca 19gb olaran bir rar dosyasıydı hatta.

Google'da baktım biraz ama indirdiğim 100 200 mblık dosyalar gerçekten çok kötülerdi. Gidipte şansa deneyim 10gb'lık bir dosya indirip zaman kaybetmek istemediğim için konu açmak istedim (:

Ayrıca bu attığın ayyildiz.org'un dosyasını daha önce indirmiştim. İçerisinde turkcell vodafone numaraları falan var.  1 tane 110mb'dı sanırım bir dosyada vardı ama onuda kullanmak istemedim. isimdoğumyılı yada doğumyılıisim şeklindeydi veriler. Oda çok basit gelmişti :(

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

8 haneli sifreyi kirmak icin 8 in n kombinasyonu yani kirman icin o telefonun sarzida yetmez senin bilgisayarin hizida yyani sure olarak...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

8 haneli sifreyi kirmak icin 8 in n kombinasyonu yani kirman icin o telefonun sarzida yetmez senin bilgisayarin hizida yyani sure olarak...

sinif zaten 11 öğrenci. 2 tanesi yapabildi finalde bende 40 aldım. 43 ile DD geliyordu falan. Kıranlarda zaten yabancı öğrenci, hiçbir muhabbetim yok onlarla. Dediğim gibi elinizde basit wordlist varsa gönderinde faydalanayım kenarından (:

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

wordlistle olmaz hocam o tahmin edeceksin crunch ile oluşturup deneyeceksin inline şeklinde

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Hiç bir bilgi vermemişsin ki wpa key mi wep mi nedir?

Wep olmadığını farzediyorum wpa olduğunu düşünüyorum o halde handshake yakalayacaksın bağlı cihazı düşürüp pasif olarak rainbowtables ile kıracaksın veya bunu ücretli olarak 5-10 dolara kıran sitelere atacaksın bekleyeceksin en temizi

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

Hiç bir bilgi vermemişsin ki wpa key mi wep mi nedir?

Wep olmadığını farzediyorum wpa olduğunu düşünüyorum o halde handshake yakalayacaksın bağlı cihazı düşürüp pasif olarak rainbowtables ile kıracaksın veya bunu ücretli olarak 5-10 dolara kıran sitelere atacaksın bekleyeceksin en temizi

Valla bilmiyorum ki bende :D Hacking gram ilgimi çekmiyor ama şifrelemesi WPA2 ile sağlanıyordu ağın. Ayrıca finalde handshake yakalayamadım. 15 dakika bekledim millet ağı çatır çatır kırıyor ben aircrack ile deauth yapıyorum ama birşey gelmiyor kafayı yedim. Zaten sonra süre bitti topladı hoca bizden yaptıklarımızı pdf olarak. Korkumda tam olarak bu işte bir sorun çıkması. Şuanda bile 5 dakika önce internete giren Kali Linux girmiyor internete durduk yere :D

Ayrıca sınav anında değil sitelere girip o verileri falan yüklemek okulun kendi ağına bile bağlanmak yasak. Adam sürekli dolaşıyor falan. 2. seçenek yaş.

Gerçekten elinizde yok mu bi dosya atın şuraya yoksa varda 100gb falan mı yada para mı istiyorsunuz anlamadım ben.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı

wordlistle olmaz hocam o tahmin edeceksin crunch ile oluşturup deneyeceksin inline şeklinde

Neye göre tahmin edebilirim ki ? Sosyal mühendislik mi yapayım ? Adam Ürdünlü ve İngiliz vatandaşı. 65 yaşında yaklaşık 1.60 boylarında ve kel. Telefonundan açtığı ağız şifresi 8 basamaklı

Sadece sayı mı sadece karakter mi hem sayı hem karakter mi, özel işaretler var mı hiçbir bilgi vermiyor...

Ama yandaki Davut için bir sürü tahminim var ayrıca süre sıkıntım yok. Geceden bırakırım crunch'a i7 8700k ile  halleder o 2 günde :D Adam trabzonlu. Arabasının her yerinden bordo mavi fırlıyor. Dindar uzun boylu önder diye çocuğu var eşi öldü hacca gitti :D

Ama sonuç olarak sen Bizim ürdünlü hocanın şifresini tahmin edebilecek misin? O kısım önemli :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Benim bilgim sınırlarında dediğin şey imkansız deneyeceğin saniyede 1000 şifre aşağı yukarı pasif yapmayacaksan ki, şifresi 87654321 olsa bile 24 saat sürecektir senin bunu 30 dakikanın altında kırmanın tek yolu wpa handshake yakalayıp eğer internete çıkışın yoksa rainbow table indirip gpu'ya abanman olacak bu işin başka bir yolu yok benim bildiğim kadarıyla. ( 1-2 tb rainbow table ile kırman yine aynı şekilde günler alabilir )

https://gpuhash.me/
    https://crack.sh/

gibi firmalara ASAP olarak gönderip 30dk içinde lazım diyeceksin ki genelde 5-10 dakikada veriyorlar Galatasaray1423 gibi bir şifreyi vermişlerdi 15 dakikada.

Wpa2 şifre kırmak için benim bildiğim,

Handshake yakalarak Pasif olarak Gpu kullanımı ile kırabilirsin ( en hızlı yöntem )
    reaver gibi araçlarla wpspin default değerine saldırarak bulabilirsin ( kısmen daha hızlı )
    bruteforce ile doğrudan deneme yanılma yaparsın ( çok düşük bir başarı şansın var hatta imkansız bile Za123456 şifresini çözmesi 1 yılı bulur muhtemelen )

ayrıca çok saçma ama wifi frekansına dos atsan dersi kimse geçemez hatta o kadar öğrenci bile o boktan hotspota bruteforce denediğinde wifi servisi çökecektir telefonun muhtemelen.

"
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

O dediğin iş yaş. 8 karakterli wordlist bile oluştursan onu denemesi 30 dk dan çok daha uzun sürer. Farklı saldırı tiplerine yönel.

Örnek:

https://github.com/wiire-a/pixiewps

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 11830 Toplam Mesaj: 19
keyword türkçe türkçe wordlist