Türkiye De Linux Piyasası Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Merhaba

Başlık açık sanırım, şirketler Linux kullanıyor mu? Yoksa her türlü Windows'a parami veriyor lar? Linux desteği veren firmalar var mı?

Bir zamanlar it olarak çalıştığım firmada lisans almak yerine her alete linux kurmuştum, bes on gun open office alismalari sürdü sonra sıkıntı yaşamadık. 

Böyle bir hizmet sunup tanıtımını yapsam piyasa edinebilir miyim sizde? Kurulum başı üç bes bişeyler alıp sonra destek versem falan. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

autocadin kararlı sürümü vad mı linux için?

ya da adobe araçlarının?

openoffice microsoftunki kadar nitelikli değil kullanılabilirlik bakımından.

işlerine gelmeyecektir.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Sanmıyorum. Bu uygulamaların açık kaynak alternatifleri tam verimlilik sağlamıyor zaten dosya formatlarından dolayı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı

Merhaba

Başlık açık sanırım, şirketler Linux kullanıyor mu? Yoksa her türlü Windows'a parami veriyor lar? Linux desteği veren firmalar var mı?

Bir zamanlar it olarak çalıştığım firmada lisans almak yerine her alete linux kurmuştum, bes on gun open office alismalari sürdü sonra sıkıntı yaşamadık. 

Böyle bir hizmet sunup tanıtımını yapsam piyasa edinebilir miyim sizde? Kurulum başı üç bes bişeyler alıp sonra destek versem falan. 

Simdi baktim da üzerinden 9 sene geçmiş. yaklasık 10 yil once tkart ta calisirken üretim hariç bütün pc leri ubuntu ya cevirmiştik. 10-15 güne bizim satışcıdır depocudur alıştı dedim ama ilk satışcılar patlatmaya basladi notebooklari goturup disarida crackli windows kurdurmuş :) Nedenini sordum en buyuk problem outlook ve word excel gibi app'lerin tam karsılığının olmaması... Word excel ile bizimkiler bir sey gonderiyor karsıtaraf windows patliyor, yada müşteriden gelen excell'in formulleri patlıyor. patlayan cok dert değil virgulden sonraki sayılarda yuvarlamalar yüzünden tutarlar farklilaşmış.. dehşet bir patlama oldu. gerci zarar değil kar etmiştik ama farkinda olmadan ettik :)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Client tarafında dünyada da çok bir piyasa yok. Genelde Linux kullanan firmalar ya desteği zaten direk firmadan alıyor ya da kendi kadrolarında adamlar oluyor.

Sunucu tarafında piyasa iyi....çok iyi hem de

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Client tarafında dünyada da çok bir piyasa yok. Genelde Linux kullanan firmalar ya desteği zaten direk firmadan alıyor ya da kendi kadrolarında adamlar oluyor.

Sunucu tarafında piyasa iyi....çok iyi hem de

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    rakkoc bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Merhaba

Simdi baktim da üzerinden 9 sene geçmiş. yaklasık 10 yil once tkart ta calisirken üretim hariç bütün pc leri ubuntu ya cevirmiştik. 10-15 güne bizim satışcıdır depocudur alıştı dedim ama ilk satışcılar patlatmaya basladi notebooklari goturup disarida crackli windows kurdurmuş :) Nedenini sordum en buyuk problem outlook ve word excel gibi app'lerin tam karsılığının olmaması... Word excel ile bizimkiler bir sey gonderiyor karsıtaraf windows patliyor, yada müşteriden gelen excell'in formulleri patlıyor. patlayan cok dert değil virgulden sonraki sayılarda yuvarlamalar yüzünden tutarlar farklilaşmış.. dehşet bir patlama oldu. gerci zarar değil kar etmiştik ama farkinda olmadan ettik :)

Su an excel ods leri açıyor, open office de default olarak xls kaydetmesini söyleyebiliyosun. Open office de gelişmiştir on senede 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

vergi dairelerinin hepsinde linux kullaniliyor

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Merhaba

Su an excel ods leri açıyor, open office de default olarak xls kaydetmesini söyleyebiliyosun. Open office de gelişmiştir on senede 

Bi Outlook alternatifi yok, Thunderbird demeyin sakın aşırı berbat birşey. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Libre office var. İyi diye biliyorum. Mail app olarak da Mailspring var.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

LibreOffice ile bir şey oluşturup çıktı aldığımda programda düzgün gözüktüğü halde, karşı taraf Microsoft Office ile açıp çıktı alınca yamuk yumuk yerler olabiliyor, yukarıda müridin bahsettiği excel hesap hataları mesala epey kötü bir durum. Bence home office eğlendirir o da çizim programları ile işin yoksa.

Toplam Hit: 3615 Toplam Mesaj: 22
linux