folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkiye, Dünya'da 1. Oldu. Gurur Duyuyorum

Türkiye, Dünya'da 1. Oldu. Gurur Duyuyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

Ben videoya bittim ya  güzell yapmışlar  ama şunu da unutmamak lazım tamam iktidara gelen her parti çalar  ama şunu da unutmayın ki şimdiye kadar  iktidara gelip hem çalıp hemde halka en çok dağıtan  ak partidir , ve nostaji yapalım hatırlarsınız ("yeterli değil ama evet ") valla ben ak partili değilim ama oy verecek adam gibi bi partide yok ortada açıkcası ha evet ufak tefek partiler var ama onlarda barajı bile geçemiyor o zamanda oy vermenin bir anlamı kalmıyor sadece kendi   yorumumdur.

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    chelishky bunu yazdı
    slmarlq bunu yazdı

ABD yer altı kaynaklarında petrol varmı yok mu bilmiyorum ama tahminimce pek yok. en ucuzu da orada. sömürgeci puştlar

Doğru bilgi mi bilmiyorum ama dünya rezervinin 3'te biri ABD'de olduğu söyleniyor.

ben de o tarz biliyorum ama kullanmıyorlar şimdilik. arap ülkelerinden temin ediyorlar. ve dünyada çıkan tüm petrolün %20 sinden fazla onlar

kullanıyor. petrol olmazsa amerika da olmaz. o yüzden suudi arabistan ve katar gibi ülkelere abd laf edemez.Onları iyice köleleştirmiştir. eğer

arap krallıkları dağıtılırsa amerikanın işi yaş. o yüzden ortadoğudaki gelişmeler önemli ve hassastır.  tabi adamlar bir yandan da alternatif

kaynakları araştırıyorlar.

@microkabus, ben şahsen akp den hiç bir şey almadım almam da. dağıttığı adamlar yandaşlarıdır. eskiden diğer partiler de yandaşlarına

dağıtıyorlardı. siyaset böyle bir oyun işte. bunları yapmazsan bu ülke insanıyla iktidar olamazsın. türk insanı çok namuslu değil ki iktidarı

namuslu olsun. o kadar çok esnaf var ki çoğu kazık atma derdinde. Her malı çürük çarık.. Böyle millet böyle iktidarı hak ediyor. Biz kendimizi

düzeltirsek,adam gibi adam olursak, dürüst olursak bu iktidar da değişir. Avrupadaki insanları gözlemlediğim kadarıyla adamlarda öyle çok çalma

çırpma olmuyor. Bu üç kağıtçılık, kolay para kazanma olayı türklerde çok var. Böyle olunca harama yönelen bir toplum oluyoruz müslüman

olmamıza rağmen. Oysa kafir denilen bir çok insan müslümanın göstermediği hak hassasiyetini gösteriyor ki başıma çok geldi. Sorun milletten

kaynaklı. Bu millet düzelmedikçe baştakiler de düzelmez.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

yok abi yok kafa almıyor at gözlüğü hala gözlerde duruyor.
    hala beni sikin beni sikin diyenleri görüyorum.
    ulan çok sikilmek istiyorsanız kerhaneye gidin amk.

benzin 20 tl olsun amk. çünkü jeton 20 tl olunca düşecek anlaşılan.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

hocam türk milleti zeki çalışkan ama  hayalperest örneğin bir çok insan bilmem hangi bölmün öğretmenliğini   okuyor ve öğretmen kadrosunun  kontenjanının ne kadar olduğunu biliyor  şansının binde 1 olduğunu da biliyor ama bunu okumaya devam ediyor  sonra mezun oluyor ben neden atanmadım diyor  veya bilmem hangi bilimin  veya hangi mesleğin 4 üniversitesini bitiriyor sonra iş hayatına atılacağı zaman ben bu kadar yıl okudum diyip  hiç bir işi beyenmiyor burnu yukarda geziyor sonrada işsiz kaldım diyor  ve olay şundan kaynaklanıyor önceki iktidarlar meslek liselerini kısıtladı ve diğer liselere önem verdi avrupada da tam tersidir meslek liseleri ön planda diğer liseler 2 ci plandadır çünki herşeyin sayısı belli ilk okulda öğretiyorlar 2 + 2 = 4  sen oraya ek oalrak 5-6-7 olamazsın  ha çalışmak istiyende her türlü iş   bulur  benim görüşüm  şuanda büyümekteyiz ve meslek sahibi olan insanlar asla boşta kalmaz yada öğrenmek işe girmek isteyen insanlar evet zamlar konusunda herkes rahatsız bu a partili b partilisi değil bütün halk ama şu değildir ki başka parti gelse bu zamları yapmayacak yada minimuma indirecek  eğer öyle bir parti olsaydı a partisinin oyları yükselmeye devam etmezdi bu gösterdiğninz durumlarda ve ben a yada b partisini tutmuyorum bunlar kendi görüşümdür.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    microkabus bunu yazdı

hocam türk milleti zeki çalışkan ama  hayalperest örneğin bir çok insan bilmem hangi bölmün öğretmenliğini   okuyor ve öğretmen kadrosunun  kontenjanının ne kadar olduğunu biliyor  şansının binde 1 olduğunu da biliyor ama bunu okumaya devam ediyor  sonra mezun oluyor ben neden atanmadım diyor  veya bilmem hangi bilimin  veya hangi mesleğin 4 üniversitesini bitiriyor sonra iş hayatına atılacağı zaman ben bu kadar yıl okudum diyip  hiç bir işi beyenmiyor burnu yukarda geziyor sonrada işsiz kaldım diyor  ve olay şundan kaynaklanıyor önceki iktidarlar meslek liselerini kısıtladı ve diğer liselere önem verdi avrupada da tam tersidir meslek liseleri ön planda diğer liseler 2 ci plandadır çünki herşeyin sayısı belli ilk okulda öğretiyorlar 2 + 2 = 4  sen oraya ek oalrak 5-6-7 olamazsın  ha çalışmak istiyende her türlü iş   bulur  benim görüşüm  şuanda büyümekteyiz ve meslek sahibi olan insanlar asla boşta kalmaz yada öğrenmek işe girmek isteyen insanlar evet zamlar konusunda herkes rahatsız bu a partili b partilisi değil bütün halk ama şu değildir ki başka parti gelse bu zamları yapmayacak yada minimuma indirecek  eğer öyle bir parti olsaydı a partisinin oyları yükselmeye devam etmezdi bu gösterdiğninz durumlarda ve ben a yada b partisini tutmuyorum bunlar kendi görüşümdür.

hocam ben particiliğin doğru bir sistem olduğunu düşünmüyorum. çıkar sistemi üzerine kurulmuş. adaletsiz bir sistem. bunu akp yapıyor diye

demiyorum eskidende böyleydi. seçim zamanı en büyük bütçeyi akp alıyor. barajı geçemeyen partiler sanırm hiç yardım alamıyor. şimdi birisi

trilyonluk reklam yapıyor diğerleri hiç bir şey. nasıl adil yarışayacaklar? akp nin avantajı şu dur, içerisinde türk halkını temsil eden adamlar var.

türk halkında ne kadar oranda dolandırıcı üç kağıtçı varsa onlarda da o kadar var. tencere kapak misali. avrupada dediğin gibi mesleki eğitim

önde ama orada hakkıyla öğretiliyor. türkiyede çok yanlış var. akp nin yaptığı güzel şeyler de var ama ekonomik olarak büyümümiz beni değil

zengini zenginleştiriyor. benim cebime giren bir şey yok hattta insanlar biraz daha fakirleşir. zenginleşen kesim belli. kim onlara yandaşsa onlar.

ben sana onlarca vakka sayarım sırf partiye yakın diye kayrılıp büyük noktaya gelen. adamın marifetine, icazetine bakmadan sırf onlardan diye

bu yapılıyor. oysa müslümanlıkta böyle bir şey yoktur. ha bunu diğer partiler de yaptı zamanında. benim isyanım particilik sistemine karşıdır. 

öğrencilere gelirsek, üniversite okuyan öğrenciler hakkını arayamayacak kapasitede. iki kelimeyi bir araya getiremiyorlar çoğu. bazıları da

okumaya değil siyasi olay çıkartmaya ya da karı kız peşinde koşmaya gitmiş. mezun olduktan sonra da boş teneke gibi çok ses çıkartıyorlar.

bana kalırsa bu adamların hepsini asmak lazım :) boşu boşuna kaynak kullanmışlar. eğitim sistemi iyi değil ama ben inanıyorum ki bir birey,

kendi başına kendini iyi şekilde geliştirebilir. ben bunu yapabildiysem herkes de yapabilir. kolaycılık var işte.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

öğrencilere gelirsek, üniversite okuyan öğrenciler hakkını arayamayacak kapasitede. iki kelimeyi bir araya getiremiyorlar çoğu. bazıları da

okumaya değil siyasi olay çıkartmaya ya da karı kız peşinde koşmaya gitmiş. mezun olduktan sonra da boş teneke gibi çok ses çıkartıyorlar.

bana kalırsa bu adamların hepsini asmak lazım :) boşu boşuna kaynak kullanmışlar. eğitim sistemi iyi değil ama ben inanıyorum ki bir birey,

kendi başına kendini iyi şekilde geliştirebilir. ben bunu yapabildiysem herkes de yapabilir. kolaycılık var işte.. 

Sözün Özü işte budur kardeşim  Altını çiziyorum  olay şundan ibaret evet bu sistemde zengin zenginleşiyor ama kafayı çalıştırırsan işini iyi yaparsan sende kazanırsın ( haram ye, çal  çırp dolandır demiyorum  ) şunu örnek veryim kimse kızmasın  taraf tutmuyorum ama C partisi önceden sadece A partisinin yaptıklarını   eleştiriyodu   haklı yada değil orası beni ilgilendirmiyor seçim vakti de aynı şeyleri tekrar edip durdu bunu bi kazancı  olmadı ama ne zaman ki bak ben bunları yapcam yapıyorum  A partisinden daha iyisini yapcam projem var dedi oy oranı yükseldi  kimse bedava ekmek vermez , şerif izgörden bir söz "BEDAVA PEYNİR FARE KAPANINDA OLUR " Sen kazanmak istedikten sonra karşı taraf istediği kadar torpil yapsın istediği kadar çalıp çırpsın yine güzel ülkemin doğusundaki çoban azmiyle öss birincisi olcak  o fakir çocuk  onları tedavi eden doktor olacak gün gelecek o   muhtaç durumdaki çocuk onlara iş verebilecek duruma gelecek ama hepsi sadece sen istersen olur "HAYAL KURARAK DEĞİL HAREKETE GEÇEREK KAZANIRSIN SADECE" Buda benim sizlere bi sözüm olsun 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@microkabus, hocam devletin görevleri var. bunları yerine getirmek zorunda. kendini geliştirip sıyırabilecek insanların sayısı çok azdır. kapasitesi 

meselesi, bilinç meselesi falan.  herkesden aynı şeyi bekleyemezsin. ben sistem karşıtıyım. partilerin hepsine zaten tümden karşıyım. akp nin

yaptığı çoğu şeyin doğru olmadığını düşünüyorum. bu ülkeyi daha iyi yönetebilirdi. en azından kemal unakıtan gibi bariz fişlenmiş bir adamı

bakan yaptıktan sonra cezalandırabilirdi. ama göz yumuyorlar. kpss de memur alınırken özel şartlar var hocam. çoğu kimsenin haberi yok ama

adamlar öyle bir özel şart koyuyor ki sadece bir kişiye uyacak şekilde. düşün masabaşı memur alacak ama şartta E tipi ehliyeti olsun diyor :)

buna kaç kişi dikkat ediyor ve ne alaka? belirli başlı adamlar var onları yerleştirmek için bunu yapıyorlar. şimdi böyle haksızlık oluyor da be

susayım mı A ya da B ya da C  partisi daha önce aynısını yapmış diye. yanlışı yanlışla kapatamazsın. Dürüst bir insansan dürüst olacaksın ya da

o koltuktan vazgeçeceksin. Ben şahsım adına söylersem, yetkiliysem ve bir namussuzluk karşısında ses çıkaramıyorsam istifa ederdim. Çünkü o

olaya bağlı bir sürü insanın hakkı omuzlarımda olurdu. Ben bunu kaldıramam, büyük sorumluluk. Tabii hakkı göz önüne alıyorlarsa. Almıyorlarsa

zaten ne benim  için ne onlar için bir önemi var. Tayyip erdoğan, abdullah gül, bülent arınç şahsen iyi adamlar olabilir ama kendi adamlarından

birileri haksızlık yaparken susuyorlarsa o insanların da onlaradn kalır yanı yoktur. yapılan yanlışa ses çıkarmıyorsan sen de bir nevi onu teyit

ediyorsun ve ortak oluyorsun. dürüst insan, babası bile olsa yargılayabilecek insandır bana göre. ama çok şahit olduğum olayda ses

çıkarmadıkları için dürüst değiller. 

konu gizli olmadığı için bazı şeyleri yazamıyorum :) ama problem çok. iktidar doğru yolda değil. devletin sistemi üretmek yerine tüketmekten

yana.  üretip kazanç sağlayamadığın için vergiyi arttırırsın. özelleştirmeler o yüzden iyi değil. satıyorsuın sürekli eee bitti artık satış, bilmem şu

kadar gelir elde ettin ee o da bitti? sonra bedelliyi çıkarttın gelir elde etmek için eee o da bitti? işte son çare vergiyi arttırmak, zam yapmak.. 

devlet kendi eliyle üretim yapabilse (her şeyi yapmasına gerek yok ama kalkıp da telekomu özelleştiriyorsan yuh sana) o zaman kendine bir

katma değer elde eder. satışından alacağı paranın çok çok üstünde para geri döner. ama bunu yapmıyor, elini taşın altına sokmuyor ve birilerine

satıyor ya da bir şeyler yapılırken özel firmalara ihaleye veriliyorlar. böyle olunca da firma kazanıyor devlet daha az kazanıyor. sonra açığı

kapatmak için de para kazanma yoluna git. ses çıkartanı da jobla sustur. eee şimdi benzin bu kadar pahalı oldu ne oldu kim ne diyebildi?

yurtdışında  bu denli yüksek olsun bak ne yapıyorlar. eskiden çok grev oluyordu. bu parti bunları da kaldır, sendikacılık önemli bir haktı işçinin.

ama adamlar yandaş sendika bile kurdular, işçiler yerine hükümeti savunan bir sendika mı olur ya.. komedi gibi valla. nereden tutsam dökülüyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Ne çok ekonomist varmış memlekette de haberim yokmuş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juliet
    Juliet's avatar
    Erkek

@unbalanced ; Son paragrafına ilave bişeyler eklemek istiyorum. Büyüme diğer yıllara göre yavaşladı bu nedenle büyümeden kaynaklanan vergi gelirleri düşük geldi. Bütçe açık verdi. Cari açık zaten belli. Dış yatırımcı yada sıcak para godomanları bu durumları görüp daha fazla parayı yurt içine göndermek, yatırım yapmak istemiyor. E elde özelleştirmeden gelen bir kaynak ya da kaynaklar kalmadı. Sıcak para akışını ve bütçe açığını kapatmak için ya harcamaları azaltması gerekiiyodu yada dolaylı vergilere zam yapıcakdı. Zam geldi. Daha da çok gelir.

011100110110000101111010011000010110111000101110011000010111011001101001
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Ne çok ekonomist varmış memlekette de haberim yokmuş.

gerçekleri görmek için ekonomist olmaya gerek var mı? azcık okumuş birisi neyin nasıl yürüdüğünü tahmin edebilir. ama azcık zekaya sahip

olmayan biri bir ülkenin can damarı olan iletişim hattının özelleştirilmesinin ne denli tehlikeli olduğunu anlamayabilir. politika yanlış. bu politika uzun

yıllardır var türkiyede sadece akp bu süreci hızlandırmıştır.

@juliet, benim yazmak istediklerimi ekonimist bir dille açıklamışsın teşekkürler :)

Toplam Hit: 8037 Toplam Mesaj: 80