folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkiye Nin Kıbrısın Suyunu Kesmesi

Türkiye Nin Kıbrısın Suyunu Kesmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sucukcu
    sucukcu's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

Kibris neden bizden ayri anlamıyorum.

Benim askerim gitsin alsin , yardım edelim

Para verelim

sonra yönetimine karışamıyalim. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Tarihini bilen biri açıklayabilirmi. 

Almak için değil, barış sağlamak için gittik. Bizim değil orası.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

@garga  hocam ön yargı  oluşturmak gibi bir amacım yok.   Kıbrısın benim nazarımda Şanlıurfa'dan Konya'dan veya Samsun'dan hiçbir farkı yoktur , aynı zamanda oradaki vatandaşlarımızında Türkiye de yaşayanlardan farkı yoktur.

Kıbrıs Cumhuriyeti için wikipedia yı kaynak göstemişsiniz ve orada ingiltere ve yunanistanın yanında Türkiye garantörlüğünde kurulmuş devlet olduğu ve fiilen ülkenin güneyini yönettiği vs vs ..  Ülkeninde kuzeyinde oluşan defacto (De facto fiilen uygulanan anlamına geldiği gibi hukuki olarak geçerli sayılmayan uygulamalar anlamına da gelir.)  devlet için KKTC ye bakın vs diyor.   

Bildiğim kadarıyla hâlâ güney yönetimini tanımıyoruz ve bildiğim kadarıyla 1960 yılında kıbrıs cumhuriyetine garantör olduk ama bu cumhuriyet ne hikmetse yok ve sadece rum yönetimi temsil ediyor bu isim altında adayı , değil mi ?

Ayrıca Türk olmanıza laf söylemedim. Bununla beraber bu şartlar altında adada birleşmenin yarardan çok zarar getireceği kanaatindeyim.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Yatıp kalkıp Türkiye'ye dua etsin onlar. Yoksa Rumlar hepsini temizleyecekti zamanında. Ecevit'in yaptığı en doğru işlerden birisi. Fakat Kıbrıs'ı Türkiye toprağı olarak göstermeleri gerekiyordu ayrı bir devlet değil.    

ecevit değil hocam erbakan.. iyice araştır bu işi yapan kim, isteyen kim :) işgal başlarken ecevit yurtdışındaydı. ayrıca kıbrıs ın tamamının alınması planlanmıştı ama yine sabah ateşkes ilan eden ecevitti. ne hikmetse kıbrıs fatihi deniyor adama.. 

Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun merak ettim.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

TC Kıbrıstan elini çektiği anda oradaki dangalakları kazığa oturturlar, bunlar sanıyor ki barış dostluk lay lay lom... Küvetlerde kesilen biz değildik, evini barkını bırakıp kaçan biz değildik, baltalarla kafaları parçalanan biz hiç değildik. Su olayında küçük enişte ve daltarak recoyu destekliyorum, stratejik silahtır, rumlar bokumuzu yesin.

Ayrıca kıbrısa bol bol otel yapılmalı, otellerin vergileri yüzde 2 3 olmalıdır, iç turist kıbrısa yönlendirilmelidir.

RETRET tarafından 20/Kas/15 14:46 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Allah' ın suyunu parayla satıyorlar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Yatıp kalkıp Türkiye'ye dua etsin onlar. Yoksa Rumlar hepsini temizleyecekti zamanında. Ecevit'in yaptığı en doğru işlerden birisi. Fakat Kıbrıs'ı Türkiye toprağı olarak göstermeleri gerekiyordu ayrı bir devlet değil.    

ecevit değil hocam erbakan.. iyice araştır bu işi yapan kim, isteyen kim :) işgal başlarken ecevit yurtdışındaydı. ayrıca kıbrıs ın tamamının alınması planlanmıştı ama yine sabah ateşkes ilan eden ecevitti. ne hikmetse kıbrıs fatihi deniyor adama.. 

icivit digil irbikin. Soyunuz kurusun 

http://yanduvar.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kıbrıs pasaportunun bir geçerliliği yok.

Sadece 85 öncesi orada doğanların ayrıcalığı var.

Ki Kıbrıs'ta 3 dayım, 10'dan fazla kuzenim var. Sonradan gitmeler. İyi biliyorum bu durumları.

Kıbrıs'ta en ufak bir diplomatik iş yapamıyorsunuz, Mersin Valiliği'ne bağlısınız ve bir evrak için Adana'ya ordan da Mersin'e gitmeniz gerekiyor.

Kıbrıs'tan ihracat yapmak da çok zor, AB ülkeri tanımıyor, Türkiye üzerinden gitmesi gerekiyor. Türkiye de Kıbrıs'ın gelişmesinin işine gelmeyeceği için TR üzerinden mal çıkarma işini zorlaştırıyor.

Şimdilerde batılı ülkeler KKTC'ye çokça yatırım yapıyor, yatırım yaptığı yerler de geri verilecek yerler.

Kıbrıs'lı türkler rumlarla yaşamak istiyor ne yazık ki, savaş zamanında bizim hak ettiğimizden daha fazla toprak aldığımızı düşünüyorlar. Onları geri verecez zaten diyorlar.

Adamları rum kanı karışmış bir kere.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

onu bilmiyorumda bir kıbrıslı yengem 3 tanede dolaylı yoldan tanıdığım arkadaşım oldu bu adamlar kendilerine biz Türkük diyor, yani Türküz diyor bizimle bir alıp veremedikleri yok severim kıprızlıları ben bizim insanımızlada bir alıp veremedikleri yok hatta minnettarlar diye biliyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

:) http://www.devletarsivleri.gov.tr/assets/content/Yayinlar/osmanli-arsivi-yayinlar/OSMANLI%20%C4%B0DARES%C4%B0NDE%20KIBRIS.pdf 

75 nci sayfadan başla okumaya bence. Erbakan öyle dedi diye öyle olmuyor ne yazıkki o işler.

Ratbat tarafından 20/Kas/15 15:29 tarihinde düzenlenmiştir

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xous
    xous's avatar
    Erkek

yamurlu havada su yok bunlara 

sokayım onun tezine...
Toplam Hit: 7143 Toplam Mesaj: 63
kıbrıslırumlar rumlarındostusözdetürkler