folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Türkiye'de Etnies Ayakkabı ( Netten Ayakkabı Getirtmek? )

Türkiye'de Etnies Ayakkabı ( Netten Ayakkabı Getirtmek? )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    hoca istanbulda oturuyorsan öncelikle x4tune gibi kaykay, bmx alet edevatları satılan yerlere gidip ayakkabıları deneyeceksin, aksi takdirde netten aldığın ayakkabı ayağına olmama ihtimali çok yüksek. uzun yıllardır etnies giyiyorum ve bazen aynı seri ve kalıptaki ayakkabı olmasına rağmen aynı numaralar olmuyor... kadıköy rexx civarında freedom ve x4tune var, x4tuneda 69tlye çok güzel dvsler vardı indirimde onlara bak. yurtdışı tavsye etmem kısaca :)

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    -----------------------------
    Tnrsk bunu yazdı:

hoca takılmam böyle şeylere ama kızlar salak salak diye çığırıp kız arkadaşımla ayakkabı alıcaz demen nasıl bi paradokstur amk

Gey mi olayim hocam :))

SpArK bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:

Artık ayakkabılarımı www.eastbay.com üzerinden amerikadan alıyorum. Kargo hariç 99$ dolar üstü alışverişlerinde 99 doları geçen kısmı için %20 vergi ödersin o kadar. Haricinde güvenle alışveriş yapabilirsin bu site üzerinden. Etnies var mı diye bakmadım ama DC Shoes markasına bir bak istersen :)

%20 cok degil mi ya? Bir de numara olayini ne yapiyorsun? Kac gunde yolluyorlar, neyle Kac gunde geliyor ve ayrica kargo ucreti var mi?

%20 türkiyeye getireceğin her türlü ürün için geçerli gümrük bedeli, ayakkabısından, elektroniğine herşeyde var. Mesela 120$a ayakkabı aldın, 120 - 99 = 21 diyelim. 21 in yüzde 20si = 4.2 yapar. Yani PTT evine getirdiğinde ya da almak için seni çağırdığında 4.2$ gümrük vergisi ödersin. Haricinde kargo ücretleri 1 ayakkabı için 29.99$ sonraki her ayakkabı için 3-4 dolar ekleniyordu galiba. 3-4 haftayı geçmez gelmesi. Numalar ise epey çeşitli. Amerikan US size olarak gözüküyor. Mesela ben 16 numara yani türkiyedeki dengi 50.5 giyiyorum. Her 17-18-19 a kadar ve en ufak numaralara kadar bulunuıyor ayakkabı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    YukAri :/

...said addicted.
Toplam Hit: 2757 Toplam Mesaj: 14