folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkiyedeki Komunizm Hakkında Anlamadıklarım

Türkiyedeki Komunizm Hakkında Anlamadıklarım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Ülkemdeki komunizm anlayışını bir türlü çözememiş birisiyim şimdi benim anlamadığım bir nokta var.Bazı komunist kişiler askeri faşist baskıcı diye yorumluyorlar bundaki nedende askerin darbe yapmasını gösteriyorlar,bazı komunist kişiler ise askeri sistemin yıkılması ve kendi kuracakları gerilla güçlerinden bahsediyorlar.Şimdi komunist olan bir kişi örneğin başka bir ülkede asker düşmanımı oluyor yoksa bu tür tanımlanan komunizm gerçek komunizm değilde başka uçlaramı kayıyor ? ve bir diğer anlamadığım konuda asker belki darbe yapmış olabilir ama peki asker olmasa şuan bu ülkenin hali ne olur bunuda kendime sormadan geçemiyorum.Bana göre komunizm ise ülkemin tamamen bağımsız borcu harcı olmadığı bir komunizm sistemi.Benmi yanlışım yoksa bu tür bana göre saçma sapan düşünenlermi komunist oluyor açıklarsanız sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

her komunist aynı zamanda askerdir.

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

anlamadım hocam biraz açarmısın ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jplusplus
    Jplusplus's avatar
    Erkek

salla ya, kafa patlatmaya degmez. kemalizm tek yol, aklin yolu birdir moruklar 1:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek

türkiye'de komunist düşünce sapıtmış durumda.

Şuan Dünya'daki en iyi düşünce şekli Kemalizm.

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Kominizm'in içindeki görüşleri göre değişir.Ülkemizde de Anarşist Komünizm hakim olduğu için genelde görüş böyle.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkwood
    darkwood's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

----------------------------

asker şeyimi yedin nerden biliyosun ?

SEMPER PARATUS
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

rajooonn bunu yazdı:

Kominizm'in içindeki görüşleri göre değişir.Ülkemizde de Anarşist Komünizm hakim olduğu için genelde görüş böyle.

hoca anarşist komünizm ne ya.  var mı böyle bir saçmalık. birbirine zıt iki düşünce biçimidir. biri devlet olmasın der. biri devlet olsun ama insanlara hertürlü baksın.her ihtiyacını devlety karşılasın der. dünkü bebelerin götünden uydurduğu şeyleri getirme hocam buraya. kim çıkarttı böyle bir şeyi ?

@Notorious hocam senin yazınada geleyim. türkiyede komünizm diye birşey yok. herkez kendini kandırıyor. örnekte görüldüğü götten çıkartılma şeylerle gençleri saçma sapan yönlere çekiliyor. anarşizm zaten gençlerin herzaman ilgisine girmiştir. özellikle ergenlik çağında olanları. çünkü özgürlük diyorlar. herşey serbest olucak diyorlar felan. zaten aklı sadece tek organına yoğunlaşmış veletlerde vaay diyor bu bize uyar diyorlar. türkiyede gerçek komünizmi yaşatan zaten bir örgüt veya siyasi parti yok. hepsi fasa fiso. sadece belli bir kesim insanda böyle bir düşünce var. onlarda zaten böyle bir örgütlenmeya kalkışamıyacak kadar azınlık durumda. şimdi ben burda propaganda peşinde değilim ama bu düşünceyi benimseyen insanlar kendilerinizi kemalizm diye kandırmayın. yok öyle bir şey geçen güne kadar nerdeydi bu. bir anda hortladı. bunun cevabını vericek olanlar bana sakın ha Mustafa Kemal'in düşünce piçimi demesinler. adam yerine koyup cevap bile yazmam.

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek
    bide kominist adam neden marlboro sigara içer onuda yanıtlrmısınız
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Türkiye'de komünist yoktur.En meşhur komünistlerin bile kıçında bulucin,cebinde nokya,üstünde adidas,ağzında ergenekon vardır.

ayrıca "bana göre komünizm","sana göre komünizm" gibi şeyler yoktur.komünizmin dayandığı birinci temel,özel mülkiyetin olmamasıdır.Özel mülkiyet bir insan hakkıdır ve insan fıtratında vardır.engel olmaya kalkarsanız insanlar karşı çıkarlar.

dünyada başarıyla uygulanmış hiçbir komünist sistem yoktur bundan sonra da olmaz çünkü sanayi toplumları geliştiğinden insan gücüne ihtiyaç çok azalmıştır ve kısa bir süre sonra da tamamen kalkacaktır.işçi yerine sadece makinelerin bakımını yapacak teknisyenlere ondan kısa bir süre sonra da kendi kendilerini onarabilen makinelerin üretilmesiyle "işçi" kavramı tarihe karışacaktır.

hızla küreselleşen dünyada "bağımsızlık" tarihe karışmıştır.daha doğrusu bağımsızlık kavramı zamanın ruhuyla tekrar yorumlanmıştır.buna göre bağımsızlık "ben ülkemde istediğimi yaparım" demek değildir.çünkü devletlerin kendi topraklarında diğer ülkeleri de ilgilendiren meseleleri kendi başlarına halletmeye çalışması ilgili ülkelere zarar verir.bu zararı azaltmak veya yoketmek için işbirliği yapılması gerekir.

yani kısaca günümüzde tüm insanlar aynı dünya üzerinde yaşadıklarından her konuda küresel düşünmek zorundadırlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

gokcan bunu yazdı:
    bide kominist adam neden marlboro sigara içer onuda yanıtlrmısınız

senin gibiler devletin tekelini sattığı için ithal edilen sigaradan almak zorunda kalır.

He is finding himself.
Toplam Hit: 8927 Toplam Mesaj: 58