folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Türkiye'den Yurt Dışına Para Transferi Hakkında

Türkiye'den Yurt Dışına Para Transferi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Türkiyede sattığımız bir hizmet için kullanıcılardan 20 lira para alacağız.

Fakat parayı türkiyeye yatıramayız, yurt dışına cıkması gerekiyor.

Örneğin isvecdeki bir banka hesabına yatırılması lazım paranın.

Fakat türkiyeden ptt dahil tüm banka vs ler, en az 15 lira havale istiyor yurt dışına.

Türkiyeden yurt dışına para transferi için ücretsiz yada cüzzi bir ücretli transfer yapabilme ihtimali bilen var mı acaba?

Saolun.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

western union falan çokmu alıyor ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Paypal ve türevi sistemler dışında bir yöntem olduğunu sanmıyorum. Çünkü bankalarda yurt dışına havalede komisyon oranı yüzdeli olarak belirtilse de minimum komisyon oranı var. Geçen sene yurt dışına giderken baya araştırmıştım, işe yarar bir şey bulamadım. Western Union da çok para alıyor, evet.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    Para önce X kişide toplansa sonra paypal ile aktarılsa ?

!!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

20 lira için 20$ alıyolar :|

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Mr_Dark bunu yazdı:
    -----------------------------
    Para önce X kişide toplansa sonra paypal ile aktarılsa ?
    -----------------------------

olmaz izimizin belli olmamaıs lazım :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

hocam paypaldan gönderdiği zaman kesmiyor.ben amerikaya transfer ederken hiçbir ödeme yapmıyorum

Hepimiz Onaylanma Bağımlısı Keşleriz...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek

MoneyGram, Paypal ve western union en cok kullanilan servislerdir. Paypal sanirim en dusuk komisyon aliyo. MoneyGram hic kullanmadim. Birsey soyleyemem. Paypal hesabindan banka hesabina transfer yapiliyor. bir cok kez yaptim.

www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

www.moneygram.com

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Tam anlamadım olayı ama, webmoney, liberty reserve, paysafecards, ukash, moneybookers hesapları işinizi görmüyor mu?

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Yurtdisina para aktarmazsin yurtdisindaki birisi ornegin almanyadaki birisi isvicreye aktarir sizde odemeyi ucretsiz havale ile turkiye icindeki bir hesaba yaparsiniz boylece odesilmis olur ve kimseni. İzi belli olmaz heralde hocam en az iki hesap var ortada cunku hem tr ile yurtdisinda hicbir baglanti kalmaz.Uygun dersen detayli konusuruz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

aynen paypal işinizi görmesi lazım 0 komisyonla gönderiyor :|

başka ülkeden birinin onaylı pp hesabı ile bankasına parayı çeker.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 7599 Toplam Mesaj: 31