folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Türkiye'den Yurt Dışına Para Transferi Hakkında

Türkiye'den Yurt Dışına Para Transferi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bu işin ucuzu malesef yok anca bankacı tanıdık olacak sizden havale ücreti almıyacak diğer türlü her şekilde para kesiyorlar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Yapabilecegin bir iki sey var. Birincisi, turkiyede bir sirket acip onun ustune banka hesabi acabilirsin ancak o gercekten isleri cok karistiran birsey.

Onun disinda en uygun fiyat paypal ile oluyor. Fakat paypal kullanamam dersen westernuninon veya moneygram. Ki onlardada astari yuzunden pahaliya gelebilir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Merhaba arkadaşlar,

Türkiyede sattığımız bir hizmet için kullanıcılardan 20 lira para alacağız.

Fakat parayı türkiyeye yatıramayız, yurt dışına cıkması gerekiyor.

Örneğin isvecdeki bir banka hesabına yatırılması lazım paranın.

Fakat türkiyeden ptt dahil tüm banka vs ler, en az 15 lira havale istiyor yurt dışına.

Türkiyeden yurt dışına para transferi için ücretsiz yada cüzzi bir ücretli transfer yapabilme ihtimali bilen var mı acaba?

Saolun.

en dusuk komisyon paypal,

havale masrafsiz ise hsbc tarzi offshore bankalar araciligi ile gonderebilirsin. a kisinin istanbulda hesabi varsa bu bankada dunyanin istedigi ulkesinde ayni banka atmsinden transfer ucretsiz cekebilir parasini. (sadece kurdan giren cikar olur islem sirasinda , elin uzanamadigi yerlere atm karti postalanir)

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hoca türkiyede 7 den 70 e herkez para transferi yapacak.

Paypal herkezde yok.

herkezin yapabileceği birşey olmalı...

Türkiyede şirket fln acamayız, eğer acacak olsam, zaten direk havale yaptırırdım.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Bir paypal hesabı açıp sonra istediğin bankaya transfer edebilirsin.ucretsiz olması gerekli.

Benim hong kong da hsbc de hesabım var oyle yapıyorum.cıne gıttıgımde ordan kullanıyorum.

Bu arada cın bankaları cok guvenlıdır aklınıza bırsey gelmesın :)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

herkes acamaz offshore hesap , hatri sayilir bir miktar depozito ve cesitli evrak gereksinimi oluyor daha sonra ayni bankalar arasi bedava dolastirabiliyon parani. lakin kisinin hesabi yoksa bankada 30 ytl havale ucreti kesiliyor diger bankalarda oldugu gibi. 

her yastan musterinin 20ser liralari uygun yolla yurtdisina cikarabilecegi yontem degil bu yontem.

o halde mutlaka internet uzerinden para transferi araciligi yapan bir sistem olmasi gerekiyor ucuz yollu olmasi icin.

paypalden bankaya 150-160 USD uzeri miktar bedava , 20 lirayi kimse bedava gondermez. limiti var. (buda kendi hesabina gonderirken oyle, elin hesabina para transferinde her islem icin cuzzi bir miktar kesiyor paypal.)

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    1 şeyi merak ettim :D
    tşörtlerlemi ilgili :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca ödemeyi internet üzerinden alabilirsen, sanal pos kurmak mantıklı. kesintide olmaz  kredi kartıyla alışveriş olduğu için.

jack daniels 160 yaşında
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:
    1 şeyi merak ettim :D
    tşörtlerlemi ilgili :D

çok belli tişörtle ilgili olduğu :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

bir çok banka kızılay şubesinden açılan hesaba sıhhıye şubesinden bile para yatırınca hesap ücreti alıyor.

parayı yurt dışına çıkartmadan yapabileceğin en temiz ve kolay yol, müşterilerinden hamiline çek yazmalarını istemek böylece parayı yatıran belli olur ama parayı alan kişi belli olmaz

edit eğer amaç izini belli etmemekse ve konu ciddi bişeyse zaten yurt dışındaki banka hesabının sahibinin adı çok rahat bulunur,

şöyle bir şey daha var Hsbc gibi dünyanın heryerinde şubesi olan bankalara bir sorabilirsin, belki o tarz bankaların bu işler için özel hesap çeşitleri vardır

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
Toplam Hit: 7611 Toplam Mesaj: 31