folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türklerin Anadili Arapça Mı?

Türklerin Anadili Arapça Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    yazıyı okumadım sadece başlığpı görüp diyorumki türklerin ana dili arapça olamaz çünkü türklerin ana yurdu orta asyadır ve ben orta asyada arapların işi oldugunu hiç sanmıorm..

NesTo | same shit diffirent asshole
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek
    Cancanbey insanları kafalarını yıkatmamaları konusunda uyarmaya çırpınan arkadaşlara yardımcı olmak konuyu açan kişinin görevi... insanlık görevi yani
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cancanBey
    cancanBey's avatar
    Erkek
    Yok "sipidik" Araplar ipek kumaşlar, şallar satmaya gelmişler Orta Asya'ya, Türk diyarlarına. İşleri olmuş yani oralarda, iyiki de olmuş :)

İnsanları mutlu edecek yegane vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını sağlamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünya barışı için de insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmalarıyla mümkündür. M.Kemal ATATÜRK (1931)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    bu teoriyi ortaya atan insan demekki ne tarih okumuş nede haritaya bakmış belliki bizim kendimize has bir dilimiz var gerçi ne kadarda yozlaşmaya başlamış olsada Türkçemizi koruyalım arkadaşlar...

l enfer c est les autres Sartre ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boraks
    boraks's avatar
    Erkek
    http://www.tdk.org.tr/tarihten.html
    oku bilgilen.Türkoloji alanında saygıdeğer bir bilim adamının makalesidir.Orta Asya da yoğrulan dillimiz ne olacak.Çoyr yazıtı tarihi bilinen en eski metinlerimiz ne olacak abideler onları inkar mı edeceğiz.Alakası nedir anadilimizle Arapça"nın.Kimseyi aşağılamak istemem ama Allah"ın Arabı da kim yahu biz nerdeyiz o nerde???.Sonradan etkileşim illa ki oldu.Örneğin Osmanlı Türkçesi"nde bunu zaten görüyoruz.Ben Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünde okuyorum böyle şeyler duyunca tüylerim gerçekten diken diken oluyor...Aslında takmamak lazım ama üzülüyorum.Biraz da mizahi olsun ki şöyle diyelim.Arap sevdasından ne yapacağını bilemeyen bu insanlara güzel Türkçemizdeki sunturlu ifadelerle yanıt verelim. Arap, Arapça aşkından ne yapacağını fazlasıyla şaşıran bu zihniyet Yolunu şaşıran tilki .ötüne çalı sokarmış ;) misali abuk sabuk tavırlar içindedir...

gözlerin açıksa göreceksin! Kulağın sağır değilse duyacaksın! Ellerin kesik değilse uzanacaksın! UĞUR MUMCU
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    yaw bu araplar varya Allah en buyuk kıyagi kabeyi orada bulundurmakla yapmis yoksa hepsinin topunu....adamlarin islamiyetle alakasi yok (hepsi diil tabi ama geneli)hala hakkaten filmlerdeki gibi bi seyhin agzinabakip yasiolar onun agzinda cikacak iki kelime butun bir sulalenin kaderini belirlio ,resmen somuruolar din adı altında,cancan beyinde yazilarini coktandir takip ediyorum,yobazliklka gercek islamiyeti birbirinden arindirmaya calisan bi arkadas ,benden de tam destek.bazen kürtlerle ilgili negatif yazılar cıkıo,zaten bilen bilio olaylarin türk kürt olayı olmadıını ama yinede burda bile bazı müritler gaza gelip haykırıolar.suna üzülüyorum,keske islam denilince akla araplar diilde türkler gelse dünyadaki müslüman imajı cok farklı olurdu.kürtler bizimle beraber kurtuluş savaşında olan bir topluluk ama araplar naptı?arkamızdan vurdular şerefsizler.

hız emniyettir...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mcking
    mcking's avatar
    Erkek
    Saçmalamışlar hea. Ne alaka bizim dilimiz TÜRKÇE dir ben başka dili de kabul etmem zaten....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    bi defa teori islamiyetin özüne aykırı,islamiyet global bir din olarak,bizim peygamberimizden once gelen peygamberlerede inananarak,onları reddetmeden oluşmuş bir dindir.biz hem hz (isa.musa.davut) inanırız ama kendi peygamberimize son gelen din islamiyetle beraber hepsini kapsar ve tüm alemlere (sadece insanogluna diil) inmiştir.simdi malezyada müslüman,brunei sultanlıı da,türkiyede,dubaide,herkes arapçamı konuşacak aynı dine inaniyoz diye.islamiyeti de zaten bu kadar yayan yine biziz türkler.

hız emniyettir...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    yaw biz müslüman olmakla arap olmayı karıştırıyoruz.. bakın mesela şimdiye kadar hiç Türk peygamber yok, bu bizim için kötü değil iyi birşeydir.. neden diceniz, peygamberler yoldan sapmış kavimlere gönderilir, yani araplar iyi bir millet değil ki onlara peygamber gönderilmiş düzelsinler diye.. yani arapların utanması lazım bence.. bu sözlerimi bi kenara yazın ilerde din kitaplarında okutçaklar :P
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    ya ne kadar dooru bilmiom ama biyerde okumustum (baya bi tarih merakım var) kuranda adı gecen ama peygamber olmayan zülkarneyn in mete han olduu varsayılıyodu yani bizede gelmiş ole veli insanlar ama fetihler ve stratejik kararlar içindir mesela onun sayesinde orta asyadan batıya göç başlamış yani milletimizi kurtarmış,kıtlıktan ve agır iklim şartlarından

hız emniyettir...!
Toplam Hit: 4318 Toplam Mesaj: 36