folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türknet'in Akk'yı Tamamen Kaldırması

Türknet'in Akk'yı Tamamen Kaldırması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı

75mbps kadar olan hızı da 35 mbps e kadar olarak değiştirmişler diye okudum, doğru mu ? 

Böyle ise çok saçma, seçim hakkı vermeleri gerekiyor, sonuçta yüksek hızda diye bağlattık, kafalarına göre hız düşürmeleri yanlış.

Ama akk nin kalkması müthiş olur, bu şekilde bile normal günlerde 60mbps civarı bilgisayarda, 45 civarı telefonda alabiliyorum. 150 gb dolduktan sonra ise 22mbps rahat bir şekilde alabiliyorum. 1.5 aydır gayet memnunum. Sadece 1 hafta-10günde 1 kopma oluyor, o da hat değerleri ile alakalı. 

Ve şu an oim de halen eski değerler görünüyor. 150gb a kadar 75 mbps, sonra 25

doğru hocam. benim eve 75 mbit veriyordu maks. şimdi 35 gözüküyor. 

Kotayı kaldırmanın bedeli hızı kısmak oldu. Şu telekom bi gitse herşey çözülecek kablosuna tükürdüklerim.

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    zigor bunu yazdı

Aktif altyapımız üzerinden hizmet verdiğimiz müşterilerimiz 100 Mbps’ye kadar hatlarının desteklediği en yüksek hızda, aktif altyapımız dışında kalan müşterilerimiz de 35 Mbps’e kadar hatlarının desteklediği en yüksek hızda hizmet alabilecek.

Aktif altyapıdan kasıt yapa galiba, onlarda da zaten kota daha yüksekti. ben 75/24 mbps, 150gb akk kullanıyordum. Anladığım kadarıyla artık sabit 35mbpse kadar olacak, 30-32 civarı alırız herhalde. 

Aynen öyleymiş hocam. Aktif alt yapıda olmayanları 35e limitsiz AKK ile sabitliyorlarmış.

kabul etmeyin. sonucta kabul etmeme hakkınız var. siz en bastan abone olurken sartlar belliydi. sartlar degisecekse fiyatta degismeli.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Aktif altyapıda olanların hız değişikliği olmayacak neyse hız onu verecekler sanırım.

Bkz.

http://shiftdelete.net/turknet-aknyi-kaldirdi-85226

Not late for nothing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Fiberde bile bilmem kaç mbit e kadar diye satan kaltaklardir ttnet. Ulan 100mbite kadar diye tarife mi olur Fiberde ya. Şaka gibide 90 veriyor mq. 

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

akn yok ama hızı kısıyolar.

ilk bağlattığımda 50 mbit bağladılar, 60-70 mbit modeme hız geliyodu, şimdi ise 35-40 mbit anca geliyor,

hızı da düşürmüşler, sistemde 50 mbit görünüyor ama 40mb bağlantı var.

turk telekoma geçsem 100 mbit bile verirler...

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Arkadaşlar mevcut kullanıcıların hızları değişmeyecek, donanimhaberde sordum, temsilcisi bu şekilde söyledi. 

https://forum.donanimhaber.com/turk-net-150gb-akk-internet-59-99-taahhutsuz--115044832-781#129010283

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türknet'te yapılan bir şeyi kabul etmeme yok. Bir şey deyince hemen müşteri hizmetleri taahhütünüz yok dilerseniz iptal edebilirsiniz deyip çıkıyor işin içinden.

Bu AKK sistemini başımıza getiren yine biz kullanıcılarız. 8 megabit bağlantının ilk çıktığı dönem yani 2008'in sonları 2009'un başlarında AKK yoktu. Adam alıyor 8 megabit bağlantıyı tüm apartmana dağıtıyor daire başı para alıyor. Hatta kar bile ediyor. O zamanlar 8 megabit hız o zamanki içeriklere yeterliydi. En kral oyun 7-8 GB, en kaliteli film 1-2 GB.

Sonrasında firmalar baktı kimse almıyor o zaman AKK'yı getirelim hız düşünce çoklu kullanamazlar mecbur alırlar dediler. Tabi böyle diyemeyecekleri için "altyapımız yetmiyor" diye bahane sundular.

7/24 indirme yapsanız bile bu hızlarla aşağıdaki tablodaki miktarları aşamazsınız. O yüzden "dövnlöed yöpöyörlör intörnöt yövöşlöyör yötmöyür" muhabbeti yapmak gereksiz.

Altyapı her türlü yeterli şuan. Malum firmanın İstanbul altyapısına bakan bir yetkiliyle konuşmuşluğum var tüm İstanbul ortalama 50-55 TB (upload dahil) günlük veri tüketiyor dedi.

Seneye bu zamanlar servis sağlayıcılar tüm yüksek hızlı paketlerini kaldıracak en düşük paket 8 megabit olacak. Diğer paketler ise 16-24 ve 50 megabit olacak gibime geliyor. Zira yurtiçinde kendi altyapılarını kullanıyorlar tamam ama yurtdışı çıkışlarında Türk Telekom'a bağlılar. Superonline ve Vodafone hadi neyse kendilerine ait çıkışları var oradan biraz idare ediyorlar. Ama Türksat Kablonet tamamiyle Superonline ve Türk Telekom'a bağlı. 

Tabi seneye bu zamanlar fiyatlarda artacaktır. 

Unutmayın tarih tekerrürden ibarrettir. 2005 yılında bir haber : http://www.hurriyet.com.tr/bakan-sozunu-tutmadi-adsl-isyani-cikti-3468552

2005 yılı internet fiyatları :

mkyb tarafından 20/Eyl/17 13:45 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

ya millet hazır bütün konu hakkında bilgili adamlar buradayken sorayım konuyu baltalamak gibi olmasın da ,

benim ttnet ile anlaşmam bitti yeni bir paket düşünüyorum ne önerirsiniz ? fiber burada altyapısı yok sanırım ( istanbul selimiye ) fikirlere açığım şöyle internetin kopmadığı güzel bir hız akk siz olursa böyle daha iyi olur dicem de bunu tek sağlayan turknet sanırım ona da ben cok güvenemiyorum bi fikir verebilir misiniz ? 

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek

sitelerine giriş yapamıyorum bende mi sorun var? www.turk.net e ulaşamıyorum

edit: şimdi girebiliyorum geçici bir sorundu sanırım

frq23 tarafından 20/Eyl/17 13:51 tarihinde düzenlenmiştir

YalnızAdam
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı

ya millet hazır bütün konu hakkında bilgili adamlar buradayken sorayım konuyu baltalamak gibi olmasın da ,

benim ttnet ile anlaşmam bitti yeni bir paket düşünüyorum ne önerirsiniz ? fiber burada altyapısı yok sanırım ( istanbul selimiye ) fikirlere açığım şöyle internetin kopmadığı güzel bir hız akk siz olursa böyle daha iyi olur dicem de bunu tek sağlayan turknet sanırım ona da ben cok güvenemiyorum bi fikir verebilir misiniz ? 

AKK'sız istiyorsan tek çaren Türknet. Eğer Kablonet altyapın varsa onada bakabilirsin. Sadece Türk Telekom var diyorsan maalesef fazla altenatifin yok.

mkyb tarafından 20/Eyl/17 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 14038 Toplam Mesaj: 120
internet akk limitsiz kotasız tahhutsuz turknet