folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türknet'in Akk'yı Tamamen Kaldırması

Türknet'in Akk'yı Tamamen Kaldırması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    Atlas bunu yazdı

2 ay sonra taahhütüm bitiyor aktif altyapımız derken neyi kastediyor bunlar ?

YAPA denen kendi alt yapılarından bahsediyorlar hocam yani türk telekoma gebe olmadıkları. O hatlarda 100 mbit var. Diğerlerinde tt ne verirse.

Ayrıca geçmek istersen 120 TL'sini bunlar ödüyor taahhütünün. 2 aylıktan bir ceza çıkacağını sanmam. Sal gitsin türk nete cezayı. Birde reften üye ol, 1 ay bedava kullanırsın. Keyfine diyecek olmaz. :D

Hocam ben santrale yakınım benim hat 100 mpbs destekliyor türknete geçsem gelirmi bana 70-80 ?

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

An itibariyle bende de aktif olmşuş. Hızımı düşürmeden, 75 mbps - sınırsız akk yapmışlar. Hız testinde değer biraz düşmüş ama 20-25 mbps üstü fark belli bile olmuyor zaten, sıkıntı yok benim için. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

TT yıllarca boş port yok diye Vdsl2 sisteminin önünü kesiyordu. Çünkü adamlara göre adsl,vdsl,fiber'den aynı parayı alıyorsa daha yüksek hızlarda paket sunmak işlerine gelmiyordu. 2 sene önce Vodafone, geçen seneden beri de Türknet, Sol'un her eve ortalama 25-40 Mbps arası hızda TT'den mevcut bakır altyapıyı kiralayıp vdsl sattığını görüyoruz. Keşke download'daki kademeli artış upload'a yansısaydı. Bulut çağı dedikleri dönemde bizdeki upload 4 mbps sabitlendi. Ama vdsl daha yüksek hızda upload imkanı sunuyor. Santrale yakınlığa göre ortalama 10-20 Mbps arası verebilirler. Yine iş BTK'da bitiyor maalesef onların da hangi amaca hizmet ettiği belli.

Kernel_Panic tarafından 21/Eyl/17 09:06 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

İnsan başka ne ister be :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

TT yıllarca boş port yok diye Vdsl2 sisteminin önünü kesiyordu. Çünkü adamlara göre adsl,vdsl,fiber'den aynı parayı alıyorsa daha yüksek hızlarda paket sunmak işlerine gelmiyordu. 2 sene önce Vodafone, geçen seneden beri de Türknet, Sol'un her eve ortalama 25-40 Mbps arası hızda TT'den mevcut bakır altyapıyı kiralayıp vdsl sattığını görüyoruz. Keşke download'daki kademeli artış upload'a yansısaydı. Bulut çağı dedikleri dönemde bizdeki upload 4 mbps sabitlendi. Ama vdsl daha yüksek hızda upload imkanı sunuyor. Santrale yakınlığa göre ortalama 10-20 Mbps arası verebilirler. Yine iş BTK'da bitiyor maalesef onların da hangi amaca hizmet ettiği belli.

Keşke upload ve download simetrik olsa. Ama bunu torunumun torunu anca görecek gibi gözüküyor.

Azerbaycan'da 38 liralık Akk, kota hiç bir şey olmayan internetin hızı :

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı

Keşke upload ve download simetrik olsa. Ama bunu torunumun torunu anca görecek gibi gözüküyor.

O upload rüya gibi geliyor şuan bana. 10 sene sonra gelir belki.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

Yaklaşık 2 -3 yıldır kullanıyorum türk net hiç bi sorunla karşılaşmadım ben kişisel olarak.. 16 mb hızım ve hepsini alıyorum.

ref isteyenler yaralı parmağa işeyelim
    ref link  :D   
    https://turk.net/p/SFK74YK64AWB/

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

An itibari ile turknet bağlandı sonunda

Aşağıyı okuduktan sonra bağlatmak isterseniz lütfen referans kodumu kullanınki ikimizde bir ay bedava kullanalım

https://turk.net/p/HGK57NM78BKI/

Ttnet kullanırken 200ping 10mbps hız alıyordum 3dk da bir net gidiyodu arıza kaydına çözüm olarak hızımı 4mbps e sabitliyorlardı bu sefer 2 saatte bir kesilmeye başladı.

Superonline a geçtim 8mbps e kadar hız 120ping veriyodu 

Turknet aynı yere şuan 14 mbps hız akk yok 12ms ping ile bağlandı çok mutluyum.

PanxeR tarafından 21/Eyl/17 15:49 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Bende yakın zamanda bağlattım, mürit @KaptaN ın referansıyla üye oldum

Referans isteyen buyursun -> https://turk.net/p/OXQ49NK51XFM/

JOE tarafından 21/Eyl/17 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı

O upload rüya gibi geliyor şuan bana. 10 sene sonra gelir belki.

Tam 4 olsa gam yemem.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 13911 Toplam Mesaj: 120
internet akk limitsiz kotasız tahhutsuz turknet