Tütün İçmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Merhaba a dostlar :)

Ev taşıdığımdan mütevellit 6-7 senedir içtiğim elektronik sigaradan geçici olarak sigaraya geçtim. Arada aldığım paket sigaralarda bir tat/lezzet bulamadığımdan çok severek içemiyordum. 

Bir ara seyyar bir tezgahta boş kartuşa doldurulmuş sarma tütün aldım ve çok beğenerek içtim.

Ertesi hafta yine aynı adama uğrayınca daha iyisi yok mu dedim, var dedi ve 10 TL'den 20 TL'lik pakete çıktım. 
    Sonraki hafta en iyisi nedir bu işin dedim ve Şırnak Şemdinli Tütünü dedi yanılmıyorsam. Hazırla bir paket haftaya gelirim dedim ve haftaya uğrayıp bir pakete bu sefer 30 TL ödedim. 
    Ancak sigaralar yanmıyordu, yarıda takılıyordu, yarısından fazlasını içemeden çöpe attığımdan sarma tütünü alıp kendim sarmak üzerine konuştum ve bana Züğürt Ağa'nınki gibi bir tabaka; bunlarla beraber sigara kağıdı ve filtre verdi. 
    Her ne ise, öyle severim zaten nostaljik şeyleri. Elim de yattı. Arada elimle sarıyorum. 

Şimdi,

Bu en iyi tütünmüş. Daha iyisi var mıdır acaba?

Bu işte başka edinmem, bilmem gerekenler var mıdır? Mesela kağıdı şu marka al, filtreyi şöyle... Şu aparat hayat kurtarıcıdır gibi...

Tütün içmek ne kadar zararlıdır sigaraya oranla?

Sol elimin orta parmağı tırnaktan yukarı sarardı, neden böyle oldu?

Ekşi'de araştırırken Old Holborn diye yazmış bir çok kişi. Varacağım nokta neresidir?

Ayrıca mesela biri sürreal bir şekilde aktardan vanilya tozu alıp tütünle harmanlamış. Nasıl bir fantezidir, doğru mudur?

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Tütün biraz damak tadı tutturmak zor .

Aldın nemli yer de tuttun tadı değişir 

Aldın çok kuruttun dadı değişir 

Fitile çok tütün bastın . Tadı değişir.  Az basarsın tadı değişir.  

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

En kısa sürede bu illetten kurtulman ve ciğerlerini sadece oksijen alıp vermek için kullanman dileği ile.

Bir insan kendi isteği ve kendi parası ile niye zehir alır?

ot içseniz en azından kafası var dersin keyif veriyor dersin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Geçici olarak değilde tamamen sigaraya geçiyor gibisin :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam 2,5 sene oldu tütün alıp kendim dolduruyorum günde 1 paket gidiyo 100 lira ile 1 ay çıkartıyorum şuan.

tad konusunda ara ara değişiyor kalite bi düşüyo bi artıyo ama sabit bir yerden alıyorum.

tekel içtiğim de oluyo arada ama sanki hiç içmemiş gibi oluyorum artı olarak da çok fena öksürtüyo.

tütünü de buzdolabı poşetlerine paylaştırıp buz dolabında saklıyorum ne tadı bozuluyo ne de kuruyo.

el de o kadar alıştı ki artık bir kutu makaronu(200 adet) 40 dakkaya filan dolduruyorum artıkın seri üretim yani.

daha önce sigara kullanırken az biraz abartayım nefesim daralıyodu tıkanıp boğuluyo gibi oluyodum şimdi bişeyim yok çok şükür ama uzun vadede nolur blemiyorum.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Tütün de kalite ve yaprak ve nem durumu çok önemlidir. Yaprak olarak ince yapraklar var arapça bişiler yaziyor kartonu mavidir. Onun da iki çeşidi var biri naylon içeriyor çabuk sönüyor ve onu da esrarcilar tercih ediyor. Tütün için olanlarda naylon yok sigara yarida kalmaz tabi tutun fazla nemli değilse. Tütünün tadi yaprak ile sarmak da var doldurma filtreleri en kral tütünün de tadini bozuyor karton içmiş gibi olursun. Tütün çok fazla kurusa sertleşiyor fazla nemlense yavaş oluyor. Orta seviyede olmali. Tütün ince ve naylon içermiyen yaprak ile sarilarak içieli. Ben mardin tütünü içerim. Ve aiyreten tütün iki de bir değişmemeli hangi tütün olursa olsun ilk kaç gün ona alişinca artik o tutunu değiştirmemen gerekir. Ayni tutunu içince başka tutun veya paket artik seni kesmiyor kendi tutununu içmek istersin.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bi dönem d.bakır lice tütününe denk gelmiştim direkt eken eleman kardeşimin arkadaşı idi. 10 kiloya yakın aldık aralıklı böyle bi lezzet ve temizlik yok. ipek gibi yumuşak ve tek çöp yoktu içinde. 

ama tütün işi bu yüzden çok bok iş. ya denk gelince 1-2 kilo alacan ya da az az aldığında kötü çıkma ihtimalini kabul edeceksin. 

adıyaman tütünü de güzeldir ama 1. mahsül bulmak lazım. sorsan her tütüncüde var ama bok gibi tadı ve kokusu var. güzel tütün için kilosuna 250-500 arası ayırmak gerekiyor ortalama.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Valla aga adiyaman celikhan tutunu gerisi yalan dolan

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Bu arada Bursa da Hacivat da ki tütün güzel 

Bir önceki gibi boş değil müdavimi arkadaslara duyurulur

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

3 yıldır sarma tütün içiyorum,

george karelias tütün (25 gr - 40tl), gizeh slim kağıt (100 adet- 10tl), plastik olmayan orta halli filtre(100 adet -2.5tl) şeklinde bir setupum var.

açık tütünleri denedim ama bir türlü midem kaldırmadı, keskin bir tadı var bana göre ama içen içiyor.

tekel paketli tütünlerini denedim onlar da balgam yaptı ve kokusu kötüydü.

kaçak sarma tütünlerden beğendiğim diğer tütün pueblo turkuaz olan paket.

el ile sarma tütünün sigarayla arasındaki benim açımdan farkları,

artıları

- daha az içiyorum

- duruma göre içeceğin kadar tütün sarıp yarım atma durumlarını azalttım

- kokusu sigaraya göre daha az rahatsız edici, havalandırınca odamda koku kalmıyor

- sabah yorgun kalkma, göğüs ağrısı geçti

- ilk zamanlar sigaradan daha ucuza geliyordu şimdiki fiyatları sigarayla kafa kafaya gelmeye başladı...

eksileri

- pratik değil

- içtiğim tütün kaçak oldğu için bazen tedarikte sorun yaşıyorum

- tırnakta bıraktığı sararma

komple bırakabilsek süper olacak ama şimdilik benim için tütün süper.

sigara içmek zorunda kaldığım zamanlar oluyor ve ilk içişte iğreniyorum sonraki sigaralar normal geliyor.

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

George karelias + gizeh slim / Arap kağıt + macson slim filtre + ocb tabaka

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 1174 Toplam Mesaj: 15
duman sigara tütün sarma fabrika kızı akciğer kanseri