folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tüy Dökücüler

Tüy Dökücüler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Kutikula bunu yazdı
    ustas bunu yazdı
    Kutikula bunu yazdı
    ustas bunu yazdı

Dinen caiz olmadığını öğrend,kten sonra hiç ilgilenmedim.

niye caiz değilmiş kardeşim çok merak ettim de 

Anladınmı neden caiz olmadığını?

anlamadım çok yarraktan bi sebep olduğu için.

Diyor ki lazerla aldırma filan kendi kendine yapamayacağın için başkası yaparsa alıcı gözle bakarsa ve öteye geçerse zina olabilü, aynı cinssen ibine olabilün gibi düşünerek caiz değil diyor sanırım :)
    Yine de saygı çerçevesinde cevap vermek daha doğru olur.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Genital bolge icin sifirda alabilen braun tarzi tras makinesi kullaniyorum. Cillop gibi oluyo. Filmlerde oynayacak sekilde. Ancak vücut killi oldugu icin o zaman da orasi orman yangini cikmis gibi gozukuyo. O yuzden su an kirli sakal seklinde birakiyorum. Demem odur ki killa bas edilmiyo arkadas! Allahtan sirt killarim yok. Gogus hadi idare ader ama popo, bacak killi cok dert ya

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı

Genital bolge icin sifirda alabilen braun tarzi tras makinesi kullaniyorum. Cillop gibi oluyo. Filmlerde oynayacak sekilde. Ancak vücut killi oldugu icin o zaman da orasi orman yangini cikmis gibi gozukuyo. O yuzden su an kirli sakal seklinde birakiyorum. Demem odur ki killa bas edilmiyo arkadas! Allahtan sirt killarim yok. Gogus hadi idare ader ama popo, bacak killi cok dert ya

götünü pilli traş makinasıyla alan adam. Biraz abes geldi.. e hocam şimdi onu susuz götüne sürüyosun, su yok bişi yok, muhtemelen o traş makinesi bok kokuyodur.

Alimler fitneyi daha gelirken anlar, cahiller ancak giderken farkeder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    ustas bunu yazdı
    Kutikula bunu yazdı
    ustas bunu yazdı

Kaynak-http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=2947

Vücuttaki kılları temizlemek

Sual: Vücuttaki hangi kılları almak gerekir, hangilerini almak uygun olmaz?
    CEVAP
    Koltuk ve kasık kıllarını, her hafta tıraş ederek temizlemek sünnettir. 15 günde bir de temizlenebilir. 40 gün uzatmak, günah olur. Erkeğin erkeğe, kadının kadına, göbekle diz arasına bakmaları haram olduğu için, kendi cinsi de olsa, kasık kıllarını lazerle, epilasyonla, ağda gibi bir metotla başkalarına aldırmaları caiz olmaz.

Erkeklerin kaş aldırmaları, cemal niyetiyle, yani düzenli görünmek niyetiyle caiz; süs için, ziynet için olursa, caiz olmaz.

Kadınların, kaşlarını almaları, inceltmeleri caiz değildir.

Alın, yanak, çene ve bıyık bölgesindeki kıllar ile iki kaş arasındaki kılları almaları, caizdir. Bacaklarındaki ve vücudunun diğer bölgelerindeki kılları ihtiyaçsız, herhangi bir yolla almaları, tenzihen mekruhtur.

Erkeklerin de, bacaklarındaki, göğüs veya sırtlarındaki kılları, ihtiyaçsız almaları caiz olmaz.

Hangi dinmiş hacım bu? Allaşkına düşünün bi ya.

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek
    ProBilisim bunu yazdı
    ValentinoRossi bunu yazdı

götünü pilli traş makinasıyla alan adam. Biraz abes geldi.. e hocam şimdi onu susuz götüne sürüyosun, su yok bişi yok, muhtemelen o traş makinesi bok kokuyodur.

:)))))))))))))))

Bakış açısı budur.....

Kokuyor yada kokmuyor nasıl bununla ilgilendiniz , niye konunun bu tarafını düşündünüz hayret ettim :)))))))))

Gece gece yarıldım gülmekten, Allah iyiliğinizi versin :)

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1049
    1049's avatar
    Homo

Ben tüy dökücüleri çok kullandım da genital bölge için ya da koltuk altı için hiç cesaret edemedim. Alınır mı abi tüy dökücüyle? Yakar ya sanki.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bayanların kollarında ve  bacaklarinda çok kötü duruyor. Bazı kızlarda benden çok kıl var.

Al derby ver sabunu kıllardan kurtul. Hiç olmasa daha iyi olacak ama Allah vergisi işte.

Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    ustas bunu yazdı
    Kutikula bunu yazdı
    ustas bunu yazdı

CEVAP
    Koltuk ve kasık kıllarını, her hafta tıraş ederek temizlemek sünnettir. 15 günde bir de temizlenebilir. 40 gün uzatmak, günah olur. Erkeğin erkeğe, kadının kadına, göbekle diz arasına bakmaları haram olduğu için, kendi cinsi de olsa, kasık kıllarını lazerle, epilasyonla, ağda gibi bir metotla başkalarına aldırmaları caiz olmaz.

Erkeklerin kaş aldırmaları, cemal niyetiyle, yani düzenli görünmek niyetiyle caiz; süs için, ziynet için olursa, caiz olmaz.

Alın, yanak, çene ve bıyık bölgesindeki kıllar ile iki kaş arasındaki kılları almaları, caizdir. Bacaklarındaki ve vücudunun diğer bölgelerindeki kılları ihtiyaçsız, herhangi bir yolla almaları, tenzihen mekruhtur.

Erkeklerin de, bacaklarındaki, göğüs veya sırtlarındaki kılları, ihtiyaçsız almaları caiz olmaz.

Din dökücü krem lazım bu tarz sorunlar için.

Ehl-i Byte
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    ustas bunu yazdı
    Kutikula bunu yazdı
    ustas bunu yazdı

CEVAP

Din dökücü krem lazım bu tarz sorunlar için.

Eski zamanlarda lazer epilasyon yada tüy dökücünün varlığı biliniyormuymuş da karar vermişler caiz olmadığına.Madem o kadar biliyorlarmış da neden saklamışlar bu zamana kadar bari bilime faydaları olsaymış.

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yarım imam dinden eder.

Bu konu iyi örnek teşkil etti

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 3076 Toplam Mesaj: 49