Ub8untu 6.10 Mu Pardus 2007 Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    yeni bir sistem kuruyorum kendime ubuntu mu pardus m u kadar veremedim.icinde yonlendirici, arp spoof tarzi araclari kurucam.Karar veremiyorum sanki pardus kurarsam hem destegi cok hemde gelistirme= guvenlikte daha iyi ama ubuntuda cok saglam off allahim kafam karisti
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek

ubuntu ile pardus arasında dağlar kadar fark yokki ben ikisinide kullandım zamanında senin şletim sisteminden ne BEKLEDİĞİN önemli olan...

güvenlik ve çok program çeşitliliği pardus 2007 de mevcut

güzel grafikler vs. kalite ubuntu da.. KARAR YİNE SENİN!!!

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    daha cok guvenlik gelistirme hack gibi olaylar icin kullanicam sanirim pardus kurmam mantikli destegi cok fazla.biliyorum cok farkli degiller ama bazen birsey gerekiyor pardusta ircta yada resmi olmayan sitesinde bulmak kolay.ancak bazen sacma hatalar veriyor daha dorusu sacmaliyor mesela ses kartimi tanimaz 1024x864 di sanirim bunu gecemezken ubuntu ses kartini tanidi 1024 ten fazlasi olabiliyor ama ubuntu kurdum /dat dosyalarini acmiyor mp3 dosyalarini acmadi kararsizim bu yuzden
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek

hepsinin aynı anda olması beklinemez zaten hele windows gibi zaten olamazda...

pardus bence senin için daha iyi; ubuntu da dediğin doğru mp3 meselesi falan..

sana şunu soyleyeim pardusa "wind" die bir program kuruyorsun ve bazı microsoftta çalışan prg. desteklettirebiliorsun..ÖR:  AAALOGO   programı ben yaptım ve pardusta rahat kullandım

hemde yazılım geliştirme olanakları falan sunuyor pardus Örn: "QT" die bir prg. Visual bAsic tarzı birsey code lar aynımı bilmiyorum...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek
    ubuntu 6.10 unstable bir version bende sürekli olarak sorun çıkarttı. özellikle pencere yöneticisi beynimi skti. ama mp3 sorununu apt get komutuyla codec yükleyerek 10 sn de çözebilirsin. pardus hiç kullanmadım ikisi arasında bir karar vermem gerekirse ubuntu derdim ama 6.10 değilde stable bir versiyonunu kullanırdım

hadi ordan seksi!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek
    Pardus kur, cok hizli gelisiyor.

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    pardustan selamlar :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek

güzel yaptın...

<<<mutlu parduslar>>>

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

keşke ubuntu edgy kursaydın kaynak ve depo bakımından cok zengin .... birde xgl atardın ooh mis

edit: video ses codecleri cok rahat kurabilirsin...kantır bile kurarız ubuntuya 

bassinyourface
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    vallahi linux aynı linux dağıtımlar sürümler aynı kernel paketli.Ancak işte dediğim gibi en önemli olan destektir.Ne kadar destek görüyor 2 dağıtım olsa en iyisi yabancı olsa Türk geliştiricileri olamsa diğeride fazla iyi olamsa türk geliştiricileri türk siteleri olsa türklerin geliştirdiğini seçerdim çünkü aradığımı bulmam gerekiyor ondan pardusta karar verdim.Traceroute kurdum wireshark kurdum arp la ilgili bişeyler arıyrum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ubuntu 6ayda bir kafan rahat rahat update edersin... ubuntu turkiye diye saglam bir grupta var... pardus yerellesme disinda turk gelistiriciler tarafindan gelistirildigi icin her zaman yeni baslayanlar icin arti deger tasiyacaktir ama...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 4199 Toplam Mesaj: 19