folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Uber Kullanıcılarına Ceza

Uber Kullanıcılarına Ceza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Yasaksa ozaman tatlıdır kullanmamıştım deniyeceğim ama cezasi v.s cok önemli değil

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

samaccc tarafından 27/Ara/17 00:30 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

benim öğrencileri namaza götürdüğüm caravelleye ceza kesmeseler bare

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Ailecek severek ve beğenerek kullanıyoruz. Keserse kessin cezayi. 

2 damla yağmur yağınca hem trafik alt üst oluyor hemde taksiciler ortadan kayboluyor. Kar yağdığı zaman da taksiler dolmuş gibi calisip isine gelirse diyor o sokağa girmem buradan geçmem orada trafik var sokma beni 3 kuruş vereceksin tarzi yanaşıyor.

işini adam gibi yapanlar birakin da yapsınlar.

Normal takside de işini iyi yapmayani direk eleyeceksin. zaten o zmn Uber tutunamaz.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

2 damla yağmur yağınca hem trafik alt üst oluyor hemde taksiciler ortadan kayboluyor. Kar yağdığı zaman da taksiler dolmuş gibi calisip isine gelirse diyor o sokağa girmem buradan geçmem orada trafik var sokma beni 3 kuruş vereceksin tarzi yanaşıyor.

Normal takside de işini iyi yapmayani direk eleyeceksin. zaten o zmn Uber tutunamaz.

bitaksi uygulaması kullandığında beni bu taksiciyle tekrar eşleştirme dediğinde zaten kişisel olarak sen banlamış oluyorsun ve bu oran artarsa taksiciyi sistemden atıyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Teknoloji ve medeniyetin gelismesini dunya seviyesinde yakalayamayan ulkeler boyle yasaklarla ugrasmak zorunda kalir iste. Izin verse bir dert vermese bir dert.

Ne kadar gulunc!

Airbnb nin durumu nedir acaba? Otelciler yeteri kadar isyan edebiliyormu ki?

hocam böyle şeylere isyan eden sadece cahiller ve salaklar akıllı turizmciler ne yapıyor gidiyor adam hotels booking tatilsepeti yerlere eklediği gibi airbnb yede koyuyor odasını oradan da satıyor eğer iyi bir işletmeciyse ordan da ekmeğini çikariyor. booking her yıl milyonlarca turist getiriyor ülkeye acenta sahipleri yasaklansın istedi diye yasaklatıyorlar ulan bağlantılarını kullan ben buranın yerlisiyim de daha iyi fiyat al öyle yap pazarlamanı sen kendini geliştir taksilerde aynı bok adam gibi fiyata düzgün iş yapsalar kim niye uber e binsin?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Uber servisini hiç kullanmadım, çok mantıklı da gelmiyor, sonuç ta bir illegal yoldan elde edilen bir gelir var.

Belediye Bitaksi uygulamasını bitirdi İtaksi uygulamasını çıkarttı ama hala faaliyete geçemedi. Taksicilere sorunca yok fetöcüler kurmuş, yok proje başkasına aitmiş, yok plaka sahiplerinin vergi kaçırmalarının önüne geçeceklermiş, yok ses kaydından dolayı mahkemelikmiş gibi durumlardan bahsediyorlar ama somut birşey yok. Açıkcası taksiler içerisine konulan kamera ve ses kayıdı tamamen insanların özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünüyorum kaldı ki bizim toplum taksicilerle her türlü muhabbete girer :)

Not : Bu gün Uber yarın Faxe Taxi bence yeni jenerasyonun bu tarz uygulamalar, projeler üretmesi gerekiyor hep amerika ya, avrupaya bağımlı olmak saçmalık.

Liarhack tarafından 27/Ara/17 04:37 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Liarhack bunu yazdı

Uber servisini hiç kullanmadım, çok mantıklı da gelmiyor, sonuç ta bir illegal yoldan elde edilen bir gelir var.

Belediye Bitaksi uygulamasını bitirdi İtaksi uygulamasını çıkarttı ama hala faaliyete geçemedi. Taksicilere sorunca yok fetöcüler kurmuş, yok proje başkasına aitmiş, yok plaka sahiplerinin vergi kaçırmalarının önüne geçeceklermiş, yok ses kaydından dolayı mahkemelikmiş gibi durumlardan bahsediyorlar ama somut birşey yok. Açıkcası taksiler içerisine konulan kamera ve ses kayıdı tamamen insanların özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünüyorum kaldı ki bizim toplum taksicilerle her türlü muhabbete girer :)

Not : Bu gün Uber yarın Faxe Taxi bence yeni jenerasyonun bu tarz uygulamalar, projeler üretmesi gerekiyor hep amerika ya, avrupaya bağımlı olmak saçmalık.

Uberin neresi mantıksız ve illegal anlayamadım? 

Şoförü sikmiyor, hakkını veriyor. Yolcunun hakkını savunuyor. Mesela ingiltereye, italyaya, fransaya gittim, taksiyle ugrasmadim, yanimda sterlin, euro, dolar, tl bozukluk da taşımıyorum. Kisa mesafe gittin derdin yok, abi sigara içsem ayıp olur mu diyen şoför yok. 

Bizim taksicilerin amina koyayim lafım meclisten dışarı. Neyse ben uyuyayım biraz. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Yurtdışında bilmiyorum ama Türkiye'deki Uber de benzer şeyi yapıyor. Yağmurlu havalarda, yoğun zamanlarda ücreti 2.1 veya 2.9  ile çarpıyor.

https://twitter.com/TalipKuscu/status/944643034473533440

Uber'i defalarca kullandım, çok memnun kaldım ama bu yaşadığım hadise ve sonrasında destek ekiplerinin hiç oralı olmayışları, ilgilenmemeleri, cevap bile vermemeleri falan çok canımı sıktı. Gidip o cezayı ödeyeyim en iyisi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    Liarhack bunu yazdı

Uberin neresi mantıksız ve illegal anlayamadım? 

Şoförü sikmiyor, hakkını veriyor. Yolcunun hakkını savunuyor. Mesela ingiltereye, italyaya, fransaya gittim, taksiyle ugrasmadim, yanimda sterlin, euro, dolar, tl bozukluk da taşımıyorum. Kisa mesafe gittin derdin yok, abi sigara içsem ayıp olur mu diyen şoför yok. 

Bizim taksicilerin amina koyayim lafım meclisten dışarı. Neyse ben uyuyayım biraz. 

Vergi kim veriyor ?

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 6439 Toplam Mesaj: 51
ceza uber