folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Uber Kullanıcılarına Ceza

Uber Kullanıcılarına Ceza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Liarhack bunu yazdı

Uberin neresi mantıksız ve illegal anlayamadım? 

Şoförü sikmiyor, hakkını veriyor. Yolcunun hakkını savunuyor. Mesela ingiltereye, italyaya, fransaya gittim, taksiyle ugrasmadim, yanimda sterlin, euro, dolar, tl bozukluk da taşımıyorum. Kisa mesafe gittin derdin yok, abi sigara içsem ayıp olur mu diyen şoför yok. 

Bizim taksicilerin amina koyayim lafım meclisten dışarı. Neyse ben uyuyayım biraz. 

Vergi kim veriyor ?

Abi şaka mı yapıyorsun? Adamların ofisleri var. Kazançlarına göre "kuruşu kuruşuna" vergisini ödüyor.

Bana bindiğinizde "fiş" veren taksici gösterin, ya da fiş isteyince küfür eder gibi bakmayanını.

İngiltere'de bazı şehirlerde überin çok çok tercih edilmesinin sebebi de vergi vermeyen taksiciler. Bizde kimsenin gözüne batmıyor ama taksici neden vergi vermiyor arkadaş?

Sizce taksiciler neden düşman übere?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Taksiler için yaptığınız şikayetleri Uber yaygınlaştığında bu sefer Uber için yapacaksınız.

Taksi şöförü zaten şöför ücreti aldığın için taksiyi bırakıp şahsi aracıyla Uber yapacak. Taksi kötü Uber şahane diye bir şey yok.

Nautilus tarafından 27/Ara/17 09:56 tarihinde düzenlenmiştir

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Uber kendini bir ulaşım firması değil, teknoloji firması olarak gösteriyor. Yakın zamanda Avrupa Adalet Divanı bu kararı bozdu: http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42426767

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Liarhack bunu yazdı

Şoförü sikmiyor, hakkını veriyor. Yolcunun hakkını savunuyor. Mesela ingiltereye, italyaya, fransaya gittim, taksiyle ugrasmadim, yanimda sterlin, euro, dolar, tl bozukluk da taşımıyorum. Kisa mesafe gittin derdin yok, abi sigara içsem ayıp olur mu diyen şoför yok. 

Bizim taksicilerin amina koyayim lafım meclisten dışarı. Neyse ben uyuyayım biraz. 

Vergi kim veriyor ?

Abi şaka mı yapıyorsun? Adamların ofisleri var. Kazançlarına göre "kuruşu kuruşuna" vergisini ödüyor.

Bana bindiğinizde "fiş" veren taksici gösterin, ya da fiş isteyince küfür eder gibi bakmayanını.

İngiltere'de bazı şehirlerde überin çok çok tercih edilmesinin sebebi de vergi vermeyen taksiciler. Bizde kimsenin gözüne batmıyor ama taksici neden vergi vermiyor arkadaş?

Dostum burada bizim taksicileri savunan yok ki, onları da biliyoruz. Hem para verip hemde hizmet konusun da problem yaşadığımız aşikar.  Uber servisini engellemek için devlet Tako muadili İtaksi uygulamasını hizmete sunmaya hazırlanıyor. 

Bu da plaka sahipleri için büyük bir problem olarak görülüyor. Cihaz kuruşu kuruşuna aldığın hizmetin bedelini otomatik faturalandıracak böylece dolaylı yoldan para çalamayacaklar. 

Ya mesele Uber, fiber, hiper değil mesele şu trafik problemini çözebilmek, bu sorun çözülmediği sürece en mantıklı ulaşım yolu hava taksi gibi gözüküyor.

Her evin, binanın, iş yerinin çatısına heliport istiyoruz.

Liarhack tarafından 27/Ara/17 14:42 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Liarhack bunu yazdı

Vergi kim veriyor ?

Taksici ile taksi sahibini karıştırmayalım. Uber'in %80 i taksicidir.

5000 lira trafik sigortası. Beyan ile ortalama 2500 lira vergi verilmektedir, ortalamanın altında ise inceleme başlatılmaktadır.

DE5TROY3R tarafından 27/Ara/17 19:38 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Liarhack bunu yazdı

Vergi kim veriyor ?

Evet vergi ödüyorlar ama yolcu taşıma ruhsatları yok. Bu plakla olaylarında çok paralar döndüğü için o yüzden sıkıyorlar. Uber baya bi ülkede davalık zaten. Ülkemize özel bir durum değil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

benim öğrencileri namaza götürdüğüm caravelleye ceza kesmeseler bare

Yok bu grup daha genc senin ogrencileri tanıyor olamaz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Beyler yapmayin, Uber tabiki bir teknoloji firmasidir. Salt taksicilik alternatifi olarak dusunmemelisiniz. Estradan bir cok artisi var.

Ornegin;

- Uberde yolcu olabileceginiz gibi, bir de taksici olabiliyorsunuz. Isinden olan/ is bulamayan, evde bos oturanlar, ogrenciler vs. liste uzar istedigi zaman online olup para kazanabiliyor.

- Ayni sekilde ben avcilardan besiktasa tek basima gidecegim, guzergahimda olan varsa arabama aliyorum. Hem para kazaniyorum, hem canim sikilmiyor.

- Guvenlik konusunu hic acmiyorum bile. Arabasina bindigin, ya da aldigin yolcuyu taniyorsun birkere.

- Yolcu olacaksan dakikasina, navigasyonuna kadar bilgi veriyor. Rotayi taksici degil, uber belirliyor. Kac para verecegini onceden biliyorsun vs.vs.vs

- Epeydir self-driving araba isinde arac firmalariyla birlikte calisiyor. Adamlar suruculerin olmadigi robotlarin calistigi, dolayisiyla kazalarin, olumlerin azaldigi bir trafik sistemi tasarliyor.

- Galerilerle anlasiyor, Uber driver olacaksan sana cuzi miktarda araba kiraliyor veya satiyor. Sigorta sirketleriyle anlasiyor, ucuza sigorta sagliyor.

- Yaklasan eventleri hatirlatiyor; yakinlarsa arkadaslarinla birlikte bulusmani sagliyor; araba veya ehliyetinle alakali dokumanlarini takip ediyor, hatirlatiyor. Google maps alternatifi olarak kullanilabiliyor, civardaki restauranlarda, eglence mekanlarinda kupon veriyor, falan filan uzuyor gidiyor. 

Dolayisiyla, yabanci firma, ulkemize amarikanin oyunu, vatan, millet, sakarya yapmak yerine, nasil ortak is yapabilinir bu teknoloji devleriyle ona baksin devlet baba. Ulkeden firma kacirmada ustumuze yok.

Ayni mantikla kutuphaneler para kazansa, interneti yasaklatir heralde kutuphane lobisi. Biraz genis dusunelim lutfen.

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Sonunda Uber ödemeyi yapmış.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=z_qrImSZrdw

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 6438 Toplam Mesaj: 51
ceza uber