folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Üç Araba Modeli Arasında Yardım

Üç Araba Modeli Arasında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

Yaklaşık bir yıl kadar 2007 Corolla 1.4 D-4D manuel kullandım. Eğer bahsettiğin modellerde de aynı motor varsa şunları söyleyebilirim. Trafikte çok atak değilse de normal bir kullanıcı olarak hiç eksikliğini görmedim. Sert kullanmayı seven arkadaşlarım sürdüğünde biraz şikayet ediyordu performansından. Çok az yakıyordu. Uzun yolda 120'yi geçince fazla yakmaya başlıyordu.

Şimdi 1.6 TDI DSG Leon kullanıyorum. Motor ve şanzıman Jetta ve Octavia ile aynı. Vites geçişleri olsun hızlanması olsun gayet iyi. 3 aydır kullanıyorum, ciddi bir sıkıntı yaşamadım. Alırken aynı motor-şanzımanlı Golf ile çok arada kaldım. Daha ucuz olduğundan Leon'u tercih ettim. Genel olarak memnunum arabadan. Eğer fiyat farkı varsa Jetta veya Octavia'dan ucuz olanı almanı tavsiye ederim. Çok ince detaylara takılmıyorsan birini alınca diğerinde gözün kalmayacaktır.

Ek olarak, ben henüz problem yaşamasam da arkadaşımın aynı model, aynı km'de DSG hata verdi. 2000 TL civarı bir masrafı oldu. Problemi tam bilmiyorum ama DSG'yi komple değişseydi 7-8k'dan aşağısı kurtarmayacaktı demişti.

MadJack tarafından 12/Kas/17 00:05 tarihinde düzenlenmiştir

Everyone sees just what they want to see.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

jetta ve octavia yı kıyaslamak zaten saçmalığın daniskası. jette önerenleri de anlamıyorum. jetta parasına octavia alınır zaten aynı araçlar. jetta alacağıma octavianın daha dolusunu alırım.  

İmzalar Kaldırılsın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bordomavi
    bordomavi's avatar
    Erkek

Astra da bak istersen 136hp 320tork dizel hem dsg gibi sıkıntılı şanzımanı yok (tam otomatik) hemde bu seçeneklerden daha performanslı ..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

Dsg eskiden patatesti. Şimdi Dsg keyfi olmadan arabaya binilmez hacı abi. Al octavia yi bak keyfine. 

Aynısını yazmaya girdim. Dsg yi kullan rahat et ilk dsg ler biraz sıkıntılı idi zaten herseyin ilk modelleri ilk serilerinde olan bişe otomıtiv degil wlktronik sektöründe de geçerli. Bknz ilk 3d li tv ler neyse.

Dag candır kulak asma sen.

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

@MadJack hocam aslında benim en baştan beri istediğim araç leon :) ama malum hb bi araç olduğu için evdekilerdeki önyargı "küçük yaw biz bunun neresine sığarız" mantığında. Bi türlü ikna edemediğim için sedanlara yönelmek zorunda kaldım. Toyota konusunda haklısın, onu eledim. Dsg şanzıman hakkında kafamda bi soru işareti yok. Artık temiz bir jetta veya octavia bulursam birini alacağım.

@BosphorusPasha octavia'yı da ciddi anlamda düşünüyorum temiz bulursam alırım hocam.

@bordomavi sattığım aracım opeldi. Ne çektiysem bu opelden çektim hocam. Büyük konuşmayayım ama Allah bana bi daha opel yüzü göstermesin, bana göre türkiyenin en b*ktan yetkili servislerine sahip markası.

@bamboocha  dsg konusunda bi kuşkum yok artık hocam bayağı araştırdım ve bu işten anlayan kişilerden referans aldım, sıkıntı yok :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

@bordomavi kesinlikle katılıyorum opel sorunlu servisi de sorunlu

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bordomavi
    bordomavi's avatar
    Erkek

çevremde 5 kişide 2015 model ve üstü vw var yakın arkadaşlarım 3 dsg değişti 1 tanesinde titreme var muhtelen uzatmaları oynuyor oda değişecek, diğer arkadaşın uykuları kaçıyor :) benim tavsiyem dsg nin en az 5 senesi daha var ..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam 2017 1.6 TDI dsg kullandım eğer İstanbul yada ankara da oturmuyorsan boşver manüel al çünki ben hiç beğenmedim geçişleri

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Hocam 2017 1.6 TDI dsg kullandım eğer İstanbul yada ankara da oturmuyorsan boşver manüel al çünki ben hiç beğenmedim geçişleri

İstanbulda yaşıyorum hocam, otomatiğe geçeli yıllar oldu. Tekrar manuele geçmek benim için azap olur. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

Otomatik dsg modeli tercih etmemek lazım 

neden ? ne yaşadınız , paylaşabilir misiniz ? 

I Love Software , Software is a life...
Toplam Hit: 5159 Toplam Mesaj: 50
araba tavsiye araba