folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Ücretli Program Yazan - Freelance Olarak Çalışan Arkadaşlar - SÖZLEŞME

Ücretli Program Yazan - Freelance Olarak Çalışan Arkadaşlar - SÖZLEŞME

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

legion_of_doom bunu yazdı:
    -----------------------------

sandman zaten öyle bi lisans modülü yaptım-yapıyorum :) sabit numaradan şifre üretiyor ve müşteri bir lisans dosyası üretiyor kendine (program aracılığıyla) o dosyayı iş verene yollayacak, iş verende benim ek olarak yazdığım programla o dosyayı alıp algoritmalar kullanarak lisans dosyasına çevirecek. sonra müşteriye verecek, müşteri de o lisans dosyasıyla programı açacak. bu bir kereye mahsus. Acaba bu işi iş veren yerine ben mi yapsam :) ya adamın bir sürü müşterisi olursa nasıl tek tek uğraşacam ben. Yoksa bu ek programı mı kısıtlasam :D

@cordelian teşekkürler

bak işte çözmüşsün sen olayı :) ek programı verme herife olur biter:D

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

1-Adama,imza sirküleri almasını söyle.

2-Sözleşmeyi iki nüsha olarak düzenle.İmza sirkülerinin,aslı gibidir kopyasını da iste.

3-İmza sirkülerindeki imzasıyla,sözleşmeyi imzalasın.

4-Sözleşmeye tarih at.Sözleşmedeki imza,imza sirkülerinin alındığı gün veya,sonraki gün atılmış olsun,önce olmasın.

5-Dava açmana gerek yok.

6-İlamsız takip yaparsın.

7-Adam itiraz edebilir

8-İtirazın kaldırılması için,sözleşmeyi sunarsın.

9-İcra takibi kesinleşir.

10-Paranı faiziyle beraber alırsın. 

11-Benim karım ne bundan?

12-Hiç bir şey.

13-Maksat

14-Yardım : ) 

Çekil,Önümden Çekil...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

1-Adama,imza sirküleri almasını söyle.

2-Sözleşmeyi iki nüsha olarak düzenle.İmza sirkülerinin,aslı gibidir kopyasını da iste.

3-İmza sirkülerindeki imzasıyla,sözleşmeyi imzalasın.

4-Sözleşmeye tarih at.Sözleşmedeki imza,imza sirkülerinin alındığı gün veya,sonraki gün atılmış olsun,önce olmasın.

5-Dava açmana gerek yok.

6-İlamsız takip yaparsın.

7-Adam itiraz edebilir

8-İtirazın kaldırılması için,sözleşmeyi sunarsın.

9-İcra takibi kesinleşir.

10-Paranı faiziyle beraber alırsın. 

11-Benim karım ne bundan?

12-Hiç bir şey.

13-Maksat

14-Yardım : ) 

ben diyorum bak hatun mirası alsın ben kızla boşanım sonra senle yiyicez paraları hiç dinlemiyorsunki beni....

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

sandman ek programla uğraşamam ben, sürekli müşterilere lisans dosyası mı dağıtayım :)  en iyisi o programa kısıtlama koymak. internet ile kontrol ederim ben. o programa girmek için bir ftp ye yada sifreli bi siteye bağlattıracağım.O şekilde programa giriş yapabilsin, adam internetini kesse programa giremez, en mantıklısı bu :)

@karatahta, bilgilerin için sağol herşeyi anladım da bu imza sirküleri nedir onu bilmiyorum?  anahtar kelime o gibi. O belli olursa herşey çözülür gibi :)

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    @sandman: %25 komisyon oranımla,her zaman buradayım : )

Çekil,Önümden Çekil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    Ayrıca sözleşmeye ne gibi maddeler koymalıyım. Bu konuda tecrübesi olanlar var mı? Bu maddelerin eksikliği yüzünden sıkıntı çekenler :) malum ufak bir açıkta kazığa oturabilirm :)

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    @legion kardeşim demek istedigim başka ben diyorumki sen bu lisans dosyalarını yaratıcak bir program yazmadın mı? adam paranı vermezse sende ek programı vermezsin verirsede adama yollarsın o dagıtır lisans dosyasını.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

İmza beyannamesi,noterden alınır,en son aldığımda 19 TL idi.

İmza beyannamesinde,beyannameyi alıcak kişi,art arda 3 imza atar.3 imza da birbirinin aynı olmak zorundadır.Sonra noter abi "vallahi de aynısı ulan" diye,sirküleri onaylar.Bunun manası,bundan sonra T.C resmi kurumları,gerçek ve Tüzel kişileriyle yapacağım tüm işlemlerde,bu imzam geçerli olacaktır.İmzadan kaynaklanan her tür sorumluluğu kabul ediyorum vs. vs..

Çekil,Önümden Çekil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

şimdi şöyle hocam :) adam 1.5 milyar verebilrim dedi, kalan parayı da programı satarak toplayacağım diyor. Maddi durumu kötüymüş krizden dolayı bir kurtuluş olarak görüyor bu programı. Zaten onun sektöründe bu işi yapan tek bi program var o da çok dandik, güzel birşey yaparsam iyi satış yapar. Şimdi adamın benim paramı verebilmesi için o lisans dosyalarını dağıtması gerek, yada 1 ay boyunca bu işi ben yapacam :)

Biraz karışık bu iş ama arkadaşı sevdim, kendini kurtarkmak için risk alıyor, belk var olan parasını da bu işe yatırıyor.O yüzden elimden geldiğince yardım etmek istedim,yapabileceğim şey fiyat taksitlendirmesini ona uygun yapmak... bakalım, hayırlsı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    karatahta bunu yazdı:

İmza beyannamesi,noterden alınır,en son aldığımda 19 TL idi.

İmza beyannamesinde,beyannameyi alıcak kişi,art arda 3 imza atar.3 imza da birbirinin aynı olmak zorundadır.Sonra noter abi "vallahi de aynısı ulan" diye,sirküleri onaylar.Bunun manası,bundan sonra T.C resmi kurumları,gerçek ve Tüzel kişileriyle yapacağım tüm işlemlerde,bu imzam geçerli olacaktır.İmzadan kaynaklanan her tür sorumluluğu kabul ediyorum vs. vs..

peki adam imzamı taklit ettiler diyemez mi, malum taklit işi de var :) şimdi bu sirküleri adam bana mı gönderecek ne yapacak anlamadım ki :) ben ona sözleşmeyi yollayacağım. iki nüsha olarak adam ikisini imzalayacak tekini bana yollayacak. yanında bi de o sirküleri mi de yollayacak, yoksa o sirkülerle o sözleşme arasında birşy olmak zorunda mı :)burayı da açıklarsan sevinirm hoca

Toplam Hit: 7221 Toplam Mesaj: 32