folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Ücretli Program Yazan - Freelance Olarak Çalışan Arkadaşlar - SÖZLEŞME

Ücretli Program Yazan - Freelance Olarak Çalışan Arkadaşlar - SÖZLEŞME

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

1-Notere hiç gittin mi?

2-Noter'in onayladığı belgelerde doğruluk karinesi vardır,aksini ispatlamak iddia edene düşer.

3-Kimlik bilgileri ayrıntılı olarak,beyannamenin altında yazar.İmzanın sahte olduğunu ispat etmek,imkansıza yakındır.

4-Beyannamenin biri sende dursun,ilamsız icra'ya itiraz ederse,itirazın kaldırılması için sunarsın.

5-Sözleşmeyi iki nüsha yap,ikisininde de,sana ait olan yerleri imzala,adama gönder.

6-Adam da sözleşmenin biri kalsın,diğerini imzalayıp,imza beyannamesiyle beraber sana geri göndersin.

7-Sözleşmede paraların ifade yazıldığı yerlerin,sağına soluna paraf at.

8-Sözleşme yazılarının bitimiyle,imzalar arasında boşluk olmasın,olmasın ki,adam aleyhine ekleme yapmasın.

9-Sözleşme maddeleri içerisine,sözleşme metni kaç sayfaysa onu yaz.Misal, İş bu sözleşme bir sayfadan oluşur.

10-Aklıma bunlar geldi,başka bir şey gelirse,eklerim. 

Çekil,Önümden Çekil...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    anladım hocam şimdi sağolasın :) ben gidip noterle detaylı konuşayım :) iyice öğrendikten sonra da adamı bilgilendiririm:) peki son olarak sözleşmenin notey tasdikli olmasına gerek var mı?

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    gerek yok.

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

tamam hocam çok yardımcı oldun, herşey için teşekkürler :)

sandman sana da teşekkür ederim, ve diğer arkadaşlara da :)

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hajım konu bitmşiş gibi ama benimde aklıma bir şey geliyor.

Hiç kasma kendini ve atıyorum 31.10.2009 da bu adamın sana son 1500 lirayı vermesi gerekiyor değil mi sende şöyle bi kısıtlama koyabilirsin adama da bunu söylersin hajım ben 01.11.2009 tarihinde aktif olacak bir şifre modülü yazıyorum. İş başka arkadaşlık başka bu bir ticaret dersin. Ve para hesabıma geçtiğinde şifreyi elemana gönderirsin. olay bu kadar basit gibi geldi bana. yok yatırmazsa eleman 1 gün sonra programı kullanamaz. bu algoritmanın da çok karışı komplike bir şey olması geerektiğini sanmıyorum. sadece program kilitlensin ve bir şifre sorsun ve şifre elma olsun :)=:):) 

Umarım işini halletmişsindir.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek
    dayı merak ettim ya ne hakkında bu yazılım? baya iyi bişeye benziyo çünkü lisans işi falan

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Programı sadece ilk açıtığında ve 1 ay sonra toplam 2 kere kayıt etmesi gereksin. Zaten programı teslim ettiğinde 1500 tlsini almış oluyorsun. Sonra 1 ay içinde kalanını alacaksın. Teslim ettiğin gün ilk kayıt etsin adama bilgileri ver, 2. kaydı da kalan paranı alınca yaparsın. Hem böylece programın başka yerlerde çalışmasını engellemiş olursun.

Ya da sadece 1 kere kayıt ettirme yap. Programı kurunca 20 gün deneme süresi olsun, key sormasın. 20 gün sonunda key sorsun. Adam sana diyecek key istiyor, sen de dersin ben de paramı istiyorum :D

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

@rappermcs Öncelikle bu program benimle anlaşan adam tarafından satılacak. Şimdi program zaten bi lisans işleminden geçecek, bunun dışında ayrı bir şifre koysam ve bir ay sonra aktif olsa çok saçma olur, müşterileri durduk yerde uğraştıracağız. Ayrıca herkesin interneti olmayabilir, o adam kafelere gidip yada ne bileyim telefon açıp o adama iletecek durumu ben de şifreyi verecem v.s. v.s. uzun iş buna gerek yok. Yöntemi buldum zaten

@XCoder  tam olarak içerğini açıklayamam ama basit bir muhasebe programı gibi düşünebilirsin. Sektörel bir program, bu program o sektördeki insanların işlerin daha rahat yapmasını sağlayacaktır, hesaplama işlemlerini, girdi-çıktı-stok-rapor-teklif hazırlama v.s. gibi şeyler var.. lisans işlemi müşterinin isteği, ki programı bir şekilde koruman lazım. yoksa ticari anlamı kalmaz. Zaten her program kırılabilir :) elimizden geldiğince max. güvenlik sağlamak zorundayım. Ama işini bilen bi cracker tarafından kırıl(a)mayacak program yok

@mamii hocam deneme sürümü iyi fikir de müşteri o programı satın alacak, ve full olarak satın alack. 20 gün sonra şifre istemesi pek doğru değildir.

Benim kullanacağım yöntem şöyle işinize yarar belki

iki ayrı program yapıyorum. biri müşteri için biri de iş veren için.  şimdi müşteri programı ilk kurduğunda önünde lisans isteyen bi form olacak.Burada gerekli olan bir lisans dosyası. Bunun için müşterinin sabit bir numarasını belli algoritmayla şifreledim ve bunu müşteriden tek bir butona basmasıyla bir dosya haline getirmesini istedim.müşteri bu dosyası iş verene yollayacak. benim iş veren için yazdığım programı iş veren açacak ve müşterinin yolladığı dosyayı alacak ve ona uygun keyler üretecek ve bunu tek tuşla lisans dosyası haline getirip müşteriye yollayacak. müşteri de bu dosyayı alarak programı kayıt edebilecek.

şmdi benim müşteriyle uğraşmam mantıksız.O yüzden iş verene bi kısıtlama koymam gerek. Bunu da yaptığım programla yapabilirim. iş veren için yaptığım programa giriş internet kontrollerinden birini kullanarak yapacağım, atıyorum, ftp loginle yada http neyse. Adam bu şifreyle girip müşterilerine key üretebilecek. Eğer paramı vermezse bu şifreyi değiştirirm yada ftp yi kapatırım programı kullanamz ve haliyle müşterilerine satamaz programı :)

umarım anlaşılmıştır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Bence yanlış düşünce, işin içine hiç internet girmemeli. Fast-food'çular (otomasyon)  bile benim dediğimi yapıyor hocam. Hatta bırak fast-food'çuları tüm dünyada bu böyledir.

Programı kurduktan sonra 30 gün deneme hakkı olur, 30 günün sonunda yanlış key girince program kapanır. Adam paranı verince diceksin ki; abi şuraya şuraya gir şu seriali oraya yaz ve programın tam sürüm olacaktır...

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

seni anlayabiliyorum ben ama durum öyle değil.. deneme sürümü(gün sayılı) yerine demo versiyon kullanacağım. ve full sürüm ayrı olacak. Bu şekilde planlandı.. Ayrıca adamın parayı vermesi için bu programı satması lazım..

şimdi 30 gün müşteriye deneme sürümü versek bu adamlar da 30 günü beklese 1 ay dolar ve paramı alamam :) o yüzden bu adamın en az bi kaç kişiye bu programı satması gerek.. demo versiyonu inceler adam en fazla bi hafta içinde yeni programı sipariş eder.Bu kadar basit, benim yöntemim daha iyi :)

Toplam Hit: 7218 Toplam Mesaj: 32