folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uçuk Tedavisi (Soru)

Uçuk Tedavisi (Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalar selamlar.

internette çok araştırdım ama anlık çözüm ( sarımsak sür, buz koy, şu ilacı bu ilaci al vs vs) bunun kalıcı bir çözümü var mıdır? Neredeyse grip gibi birşey oldu yılda 5-10 kere uçuk çıkıyor bazen daha fazla. Rüya görüyorsun korkuyorsun diyorlar. Herkes rüya görüp herkes korkuyor herkesin bağışıklık sistemi düşük. Bunun ameliyat, lazer vs herhangi kalıcı bir tedavisi var mıdır?

Hocam birincisi iki türlü herpes var yani uçuk virüsü. Birincisi bağışıklı düşünce olan İkincisi ise daha ağır olan ikincisi yani genital olan. İkisinin de nedeni bağışıklığı yenmesi. Eğer sürekli nüksediyorsa içeriden bir sebebin olup olmadığını anlamak adına kan testi yaptır. Eğer sinir stres vb ise  kefir, sarımsak, soğan, vb bağışıklık dostu beslenmen ve uykuya dikkat etmen (en az 6 saat). asviral ya da aklovir kullanabilirsin. Hafif kaşınmaya başlayınca kremi (akloviri) üzerine bolca sür ve kuruyana kadar silme. Kurudukça tazele. İki gün geçmeden ve büyümeden halletmiş olursun. Geçmiş olsun.

Hayırlısı...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam, tahta kaşık vardır evde onun bir tarafını biraz ısıt, daha sonra uçuğun olduğu yere biraz hafifçe bastır. Lakin çok ısıtıp da canını yakma.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    antivirus bunu yazdı

valla hocam  uçuk neden cıkar vitamin sebebi vs bilmemde geçirmek için sana şöyle bi tavsiye verim.

babamdan öğrendiğim ve cok kez kullanıp fayda gördüğüm bi yöntem.

evde muhakkak bi tahta  kaşık vardır bildiğimiz klasik tahta kaşıklardan bunu  sap tutma kısmının en uç tarafını evde ki ocakta ateşte tutup bi süre ısıt  sonra o ısttıgın uç tarafı  uçuğun üstüne tut.

burda dikkat etmen gereken çok fazla ısıtıp yakma kendini dayanıcak kadar ısıt  tut uçuğun üstüne bi 5-10 saniye yanmaya başaldığını hisstetiğinde çek bi 10 saniye sonra tekrar ısıtıp koy bunu bi 3-5 kere yap 

ve bunu bi kaç gün uygula  uçuk gitmeye baslıyor.

+ Beni uzunca yazmaktan kurtardın.60 derecede ölüyor diye biliyorum aynı yöntem arı sokmaları içinde geçerli

Birde bu virüs bulaşıcı elini sürdüğünde hemen yıka o kısımı temiz tut sıkma. 

Yeni doğum yapmış bir kadın uçuk varmış dudağında çocuğunu öptü. Çocuk öldü. Haberlerde çıkmıştı.

futurist tarafından 10/Şub/17 13:10 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Hocam, tahta kaşık vardır evde onun bir tarafını biraz ısıt, daha sonra uçuğun olduğu yere biraz hafifçe bastır. Lakin çok ısıtıp da canını yakma.

Tam kocakarı ilacı tavsiyesi...

Dur be kadınnnn....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

günde 2-3 saat uyku ile idare etmeye çalıştığım zaman vücut direncini uzun süreli düşüren aktivitelerden sonra bende de oluyor arada zovirak movirax bi sürü krem kullandım yıllarca ama hepsi en az 3-5 gün sürüyor son iki yıldır uyguladığım en iyi yöntem hocaların da bahsettiği gibi tahta kaşıkla dağlamak büyümesini yayılmasını engelliyorsun yanmaya bağlı daha hızlı yaraya dönüştüğü için daha kısa sürede iyileşiyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar Vectavir adlı bir krem aldım 2grm çok pahalı gavurun ilacı. Birde hap aldım. İkisi dünyanın parası özel sağlık sigortam vardı efsane ucuza aldım. işyerini değiştirdim özel sağlığım yok. stok yaptığım için bitmek üzere. bu iki ilaç bu konularda lider. ama benim istediğim kalıcı çözümü var mı?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

Cikmamasi icin ekinezya surubu tuket.  1 2 ay tuket ama ise yaramiyor diye 1 hafta sonra birakma.  Cikinca da sunu uygula.  Zeytinyaginda zerdecali kavur.  Sonra yogurtla ve biraz toz biber dok.  Toz biber emilimi hizlandirir.  Daha hizli gecmesini saglar.  Ayrica boots electronic cold sore machine adli cihazi arastir internette.  Ingiltereye giden bi tanidigin varsa aldirtabilirsin.  Butun boots eczanelerinde bulunuyor.  Ve boots ingilterenin en buyuk eczane zinciri bildigim kadariyla.  Ruslar asi gelistiriyormus.  Bi kac yil sonra kokten de cozulebilir bu problem.  

Bu kadar bilgiyi de hicbir doktor sana vermez hadi yine iyisin :) 

Telefondan yazdim turkceyi katlettiysem affola 

Not:zerdecal tozunu migrostan alabilirsin 

raul tarafından 10/Şub/17 14:24 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Sıcak tahta kaşık bende işe yarıyor. Çünkü belli bir sıcaklıkta o virüsler ölüyor. Burada önemli olan hemen yayılmaya başlamadan uygulaman.

Birde eczenelerde satılan temizleyici alkolde işe yarıyor. İkisi de denenmiştir ;)

Fazla yayılmasına müsaade edilmemeli yoksa...

Bilgi Güçtür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Asiviral veya Zovirax al ve uçuk henüz tam belirginleşmeden sür.

Ayrıca İmutor Beta Glukan 100 mg kullan günde 1 kapsül. Vücut direncini yükseltmen gerekli.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalar saolun hepiniizin mesajlarını okudum not ettim lakin anladığım kadarıyla kimse bunun kalıcı tedavisini bilmiyor. bilmediğine göre henüz üretilmedi. İnş o aşı veya lazer ameliyat ya da herneyse bişeyi çıkarda oluruz.

Toplam Hit: 3675 Toplam Mesaj: 36
hastalık uçuk hedavi