folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ulkede Ki Memur Zihniyetinin

Ulkede Ki Memur Zihniyetinin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bazı kavşaklar yüzünden diğerlerine de laf geliyor. O yar*k kürek adamlardan bende çok muzdaribim. Bir an önce emeklilik şartlarına iyileştirme yapılması ve emekliliği gelenlerin defolup gitmesi lazım. Yoksa o teneşirliklerle bu zihniyetin değişmesi çok zor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

gerçekten işini savsaklayanda  var  işini adam gibi yapanda

ama adamların karşısında kimbilir akşama kadar ne hödükler geliyor insalarla özellikle bizizm insanımızla uğraşılmaz hoca 
    ayrımı iyi yapmak önemli olan 

öyle insalar var ki a.k bunlar denge durarak yolda nasıl yürüyebiliyorlar acaba diyorsun bunu becerebildiklerine şaşaırıyorsun  :)

iyi niyeti kötüye kullanan şerefsiz de çok

Ama ülkedeki bürokraside işler gerçekten kağnı arabası hızında özellikle emniyette yolunuz düşmesin emniyet adliye vs gibi yerlere 

hocam ben zaten bu tarz dairelere gittigimde olabildigince kibar ve empati kurarak konusan birisiyimdir butun gun 50 cesit tiple karsilasiolar heleki Turkiyedeki tipler hayatdan sogutur o yuzden cok ustelemeden akisina birakirim yuz yuze gorusmelerde

ama 10 gun boyunca bir telefon kaldirilmior nasil oluor aklim ermez o adam demekki isinin basinda durmuor bir dilekce 1 bucuk ayda isleme alinmiyor ise sokarlar ole memura

E- devletten bimere bir şikayette bulundum şikayetin cevabı gelmediolumlu ya da olumsuz ne telle ne mail vs ile  bu sefer 1231241341331 no lu bimer kaydıma cevap gelmedi diye bir daha bimere kayıt oluşturdum ulan onada cevap gelmedi sonra farklılık yapayım dedim bimere telefon açtım sormaya  telefondaki adam 12321321321 ve 32432423423 nolu kayıtlara neden cevap gelemdiğine dair  234324324 nolu bir kayıt daha açtı şimdi onların cevabını bekliyorum eminim bu olay Türkiyeden Başka bir yerde olmuyordur .

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    Absolut bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

gerçekten işini savsaklayanda  var  işini adam gibi yapanda

ama adamların karşısında kimbilir akşama kadar ne hödükler geliyor insalarla özellikle bizizm insanımızla uğraşılmaz hoca 
    ayrımı iyi yapmak önemli olan 

öyle insalar var ki a.k bunlar denge durarak yolda nasıl yürüyebiliyorlar acaba diyorsun bunu becerebildiklerine şaşaırıyorsun  :)

iyi niyeti kötüye kullanan şerefsiz de çok

Ama ülkedeki bürokraside işler gerçekten kağnı arabası hızında özellikle emniyette yolunuz düşmesin emniyet adliye vs gibi yerlere 

hocam ben zaten bu tarz dairelere gittigimde olabildigince kibar ve empati kurarak konusan birisiyimdir butun gun 50 cesit tiple karsilasiolar heleki Turkiyedeki tipler hayatdan sogutur o yuzden cok ustelemeden akisina birakirim yuz yuze gorusmelerde

ama 10 gun boyunca bir telefon kaldirilmior nasil oluor aklim ermez o adam demekki isinin basinda durmuor bir dilekce 1 bucuk ayda isleme alinmiyor ise sokarlar ole memura

E- devletten bimere bir şikayette bulundum şikayetin cevabı gelmediolumlu ya da olumsuz ne telle ne mail vs ile  bu sefer 1231241341331 no lu bimer kaydıma cevap gelmedi diye bir daha bimere kayıt oluşturdum ulan onada cevap gelmedi sonra farklılık yapayım dedim bimere telefon açtım sormaya  telefondaki adam 12321321321 ve 32432423423 nolu kayıtlara neden cevap gelemdiğine dair  234324324 nolu bir kayıt daha açtı şimdi onların cevabını bekliyorum eminim bu olay Türkiyeden Başka bir yerde olmuyordur .

hahahaha hocam valla keyfim yerine geldi su olayi okuyunca guluyoruz aglanicak halimize :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

eğitim şart.

ceddimiz kamu görevinde vazifeli olduğu zamanda işin hakkını verememekten tırsar imiş.

Vatandaşın vergileriyle ödenen maaşın hakkını veremezsem milyonlarca insanın hakkına girerim tedirginliği ile, iş vakti yarım saatini şahsi bir mevzusuna ayırsa, molasında çalışarak telafi etmeye çalışan memurlar da var.

Tabi mum yak ara.. 

İnsanımızın genelinde (bilhassa uzunca bir süre bir baltaya sap olamamış kesimde) "kapağı devlete bi atsam" mantalitesi var. sonra yay gitsin mod: on

eziklik psikolojisi ile herkes bulunduğu konumda kendini bir halt sanıyor. tuvaletçisi, otobüs şoförü, bankadaki memuru vesaire.

Özellikle bizim gibi yırtık olana değil de, az buçuk bir garibana denk gelse, bağırmak ezmek büyük keyif adamlar için.

mazisinde bi s*ke kıl olamamışlığın ego tatmini böyle gösteriyor kendini. karaktersizlik..

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

bir arkadasimin babasi oldu. babasinin emekli maasini almak icin 3 ay ugrasti, sonuc: "senin nufusta kaydin yok", "tc vatandasi gozukmuyorsun" ulan kimligi var? universiteye gidiyor? secim zamani da secim kagidi gelmedi, ikametgahini bile aldiramiyor. bazi yerlerde vatandas bazi yerlerde degil.

bana da benzer seyler oldu ama sansima, askerlik subesi beni goremiyor:) yoklama, tecil vs. hiç bişey yok, şubeyle hiçbir iletişimim gerçekleşmedi. yine de ne arayan var ne soran. sgk kaydım da yok. ceza vermiyorlar, borç falan binmiyor ama hastaneye gidemiyorum. pasaport veriyolar ama. ne boktan sistemse artık, her şey kafasına göre gidiyor.

=)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    anarsistherif bunu yazdı

bir arkadasimin babasi oldu. babasinin emekli maasini almak icin 3 ay ugrasti, sonuc: "senin nufusta kaydin yok", "tc vatandasi gozukmuyorsun" ulan kimligi var? universiteye gidiyor? secim zamani da secim kagidi gelmedi, ikametgahini bile aldiramiyor. bazi yerlerde vatandas bazi yerlerde degil.

bana da benzer seyler oldu ama sansima, askerlik subesi beni goremiyor:) yoklama, tecil vs. hiç bişey yok, şubeyle hiçbir iletişimim gerçekleşmedi. yine de ne arayan var ne soran. sgk kaydım da yok. ceza vermiyorlar, borç falan binmiyor ama hastaneye gidemiyorum. pasaport veriyolar ama. ne boktan sistemse artık, her şey kafasına göre gidiyor.

ilginç, bu nasıl iştir böyle

hani 90ları düşünsem, her şeyin elle, kağıtla yapıldığı dönemleri, anlarım da

bilgisayar çağında böyle abuk sabuk hatalar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

112 Komuta merkezinde taşeron sayılırım.

burada çalışan doktor hemşire dışındaki  memurlar 8,30 civarı geliyor 9,30 a kadar laklak yapıp odasında kahvaltı yapıyor.  10,30 olduğunda aynı fabrikalardaki gibi türk kahvesi yapıp dışarı çıkıyolar yani kahve molası.  öğle arası haricinde saat 15,00 de de aynı kahve molası yarım saat. en son saat  16,45 -50  Civarı ortadan kayboluyorlar.  sözde burası sürgün yeri ama yemin ederim tatil köyü gibi. memurlar arasındaki evli bay bayanlarda ayrıca  aşk ihtiras entrika gırla

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bakıyorum da kpss de atanamamış sonrada hırsından memur düşmanı olanlar yazdıkça yazıyor. 

BitiBiri demiş mv bulaydın. Bul ee ne olacak? Yıllar önce mv nin biri "yatırımı niye engelliyorsun diye" telefonda bana talimat vermeye kalkmıştı. Dinledim dinledim sonra yine doğru bildiğimi yaptım. Evet mv arayınca eli ayağı tutuşan memurlar da vardır ama sayıları sandığınız kadar çok değil. Özellikle sh,av ve ths sınıfı memur içinde mv den direktifle çalışacak oranı %5 i geçmez. 

Başka birmemur düşmanı acil işim var memur dikkate almadı gibi birşeyler yazmış. Bana gelen işim acil diyenlerin çoğunda böyle birşey yok. Sadece sıra beklemek istemiyorlar ve kurunun yanında yaş ta yanıyor. Ayrıca acil iş tanımı ölümcül yada telafi edilemez olay demektir. Bir iş yerinin kapasitesinden fazla iş yükü varsa fazlalık kısmı sonraya sarkar. Bu özel de de aynıdır devlette de. Senin tekrar gelmen yada sıra bekşemenin neyi acil? Beyin ameliyatına mı gireceksin? 

Özel sektör de işler çokmu düzgün? Rüşvet deyince aklına ilk memurlar gelenler özelde ki rüşvetin haddi hesabı yok. Memur olmadan önce özelde çalıştım, firmalar da iş yapabilmek için rüşvet vermemek neredeyse imkansız dı. Özellikle kobilerin büyük olanlarında rüşvetsiz çivi satamassın. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Sıkıntılı memurlar olduğu gibi bir çok namuslu düzgün iş yapmaya çalışa memurlarda var. O memurların baktığı yerdedende baktım.

"Abi acil işim var şuradan geldim" deyip memuru keklemeye çalışan insanlarımız olursa, cidden acil işi olan insanların işini memur yapmaz.

Ya da "abi bir yardım et çabucak halletmem lazım!" deyen adama memur yardım ederse, oradaki halk o memuru LİNÇ EDER!

MEMUR ne yapsın? Kuralları uygulasa OÇ oluyor uygulamasa OÇ oluyor. Memur görevini yapmıyorsa ona laf etmem ama, memur görevini yaptığı halde siz o memura bok atıyorsanız sizde sorun vardır demektir. Sadece sen mi varsın bu memlekette amk? Madem sıkıntın var acelen var, git AMİRLERİNE çık adamın de ki "amirim memurunuza durumumu anlattım acil yapılması lazım, sizin izniniz olmadan yapamazmış" de. Niye diyemiyorsun?

İki taraflı yamuk insanlar sürüsüyüz amk. Memuruna bok atıyoruz, halkımızda bok ama. Halka bok atıyoruz, memurda bok ama.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Bakın bir vatandaş olarak haklarınızı sıralayayım.

Devletin her kademesinde işler sözle değil yazıyla yürür.

Bu yüzden bir kuruma her zaman dilekçe ile başvurun.

Dilekçenize numara(sayı) aldırın. Verdiğiniz dilekçenin üzerine de teslim aldım diyerek bir de sicil yazdırın.

Bunları yaparken de mesai saatleri içerisinde yaptırabilirsiniz.

Maliye haricinde hiçbir devlet memuru mesai almıyor.

Kimse mesai saatleri dışarısında sizin işinizi kolay kolay yapmaz.

Sizin işiniz hallolacak diye memur neden mağdur olsun ? 

Baktınız yine dilekçenizin gereği yapılmıyor.

Yapmanız gereken tek şey Bimer'den şikayette bulunmak.

Memur hakkında disiplin yönünden soruşturma yapılır şikayet olursa.

Memurun yasal haklarını öğrenmek için de 657 sayılı kanunu okuyabilirsiniz.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 4812 Toplam Mesaj: 45
memur zihniyeti