folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ülkenizin Ve Sisteminizin Kıymetini Bilin..

Ülkenizin Ve Sisteminizin Kıymetini Bilin..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Selçuklu, Osmanlı islam ile mi yönetildi? 

Halkı reaya (koyun) sıfatı veren kendilerinin peygamberin devamı görüp siyasete böylece hükmeden, ben tanrının yeryüzündeki gölgesindeyim diyen hükümdarlara sahip, kafasına göre uyduruk mezheplere göre fetva veren şeyhülislamlarla dolu bir imparatorluk mu islam devletiydi? 

osmanlıyla islamı bağdaştıracaksan osmanlı diğer islam devletlerine göre islam hukukuna adalet düzenine daha çok bağlıydı tek farkı bu.

Yoksa emevilerle abbasilerle dine olan mesafesi konusunda hiç bi farkı yok.

çok edip yüksel izleme hocama :) osmanlının bu kadar güçlü olmasının arkasında yatan bir neden de hilafet dir. o bölgelerde kan akmıyordu şimdiki gibi.. bu sebeple bir yahudi makale yazıyor ey osmanlı geri dön diye..

http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_Shamir

çünkü şimdi ortadoğu denilen (amerikaya göre öyle), bölgede sürekli savaş kan gözyaşı.. 

maalesef bu sistem bir çok kelimenin anlamını tahrif ediyor. mesela padişahlar teba diye zikreder, teba nın karşılığı cumhurdur yani halk. ama maalesef art niyetli olarak bu kelimeyi kul diye çeviriyorlar. halbuki kul, abd demektir. öyle fragmanda mı ne denk gelmişti, muhteşem yüzyılda, -sözde padişah diyor ki kullarıma söyle ... 

hocam bu ülkenin tarihinin üstünden silindir ile geçtiler.. o yüzden osmanlıyı cani, vahşi şöyle böyle olduğunu iddia etmende bir sakınca görmem.. 

edip yüksel ne alaka? edip yüksel dediğin fatih sultan mehmed'e türlü hakaret ediyor ben hiç bir zaman osmanlı padişahlarını zalim, kıyımcı vs olarak görmedim ama sen islam ile hüküm verdiler diyorsun burda çelişirsin, tarih anlayışını tezini baştan aşşağı anasını siktiler cumhuriyet döneminden beri o ayrı, ama tarih konusunda bişeyler telkin etmeye çalışıp öğreteceğin son kişi benim bu forumda, onun dışında osmanlı şöyledir böyle anlayışa sahiptir dersen de o senin görüşündür, şunumu izledin bunumu izliyorsun diye cevap verilmez.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efecan123
    efecan123's avatar
    Erkek

dostlar bizim ülkemiz yaşanabilir bir ülke ama gün geçtikçe arap kültürünü bize benimsetmeye çalışan iktidar sayesinde yaşanmaz olmaktadır. bu biat kültürünü benimseyen insan sayısı arttıkça bu ülkede yaşama imkanı da kalmayacaktır. bunu unutmayın.

Benim evim valizimdir. http://efecetir.info
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

edip yüksel ne alaka? edip yüksel dediğin fatih sultan mehmed'e türlü hakaret ediyor ben hiç bir zaman osmanlı padişahlarını zalim, kıyımcı vs olarak görmedim ama sen islam ile hüküm verdiler diyorsun burda çelişirsin, tarih anlayışını tezini baştan aşşağı anasını siktiler cumhuriyet döneminden beri o ayrı, ama tarih konusunda bişeyler telkin etmeye çalışıp öğreteceğin son kişi benim bu forumda, onun dışında osmanlı şöyledir böyle anlayışa sahiptir dersen de o senin görüşündür, şunumu izledin bunumu izliyorsun diye cevap verilmez.

yazdıklarında benzerlik gördüm hocam o yüzden edip yüksel dedim.. farklılıklarını görseydim söylerdim.o da diyordu osmanlı islam ile yönetilmedi, saltanatı anlatıyor v.s. 

kimseye tarih konusunda bir şey öğretmeye niyetim yok.. sadece osmanlı devletinin idare şekli islam dı. elbette demiyorum %100 doğruydu,sonuçta baştaki adam da insandır ve İNSANLAR HATA YAPABİLİR. PEYGAMBERLER BİLE YAPIYORSA.. Tabi bazıları gibi birilerini ilah mertebesine koyup "O HATA YAPMAZ" demiyorum.

neyse konunun buralara gitmesi hoş olmadı.. ben ne için açmıştım şimdi kendimi osmanlı yı savunurken buldum..

@efe, arap kültüründen kastın nedir bilmiyorum.. mesela arapların giyim kuşamını öneriyorlarsa o başka bir şey.. çünkü giyim belirli ölçüde kültüreldir. bu iktidar zaten çıkar amaçlı.. dini de o şekilde kullanıyorlar. benim izlediğim şey bu. tabi yaptıkları bazı iyi şeyler de var. önemli olan doğrudan taraf olup gerçeği dile getirmektir. yanlışlarıyla doğrularıyla söylemek lazım.. seni tenzih ederek söylüyorum, adamlar buna beyaz dese birileri siyah der, siyah dese beyaz der.. bu şekilde bir kitle oluşmuş ve nesnellikten çok uzaktalar.. bense yanlışı da doğrusunu da söylerim.. çünkü iki tarafla da bir bağım yok.. 

unbalanced tarafından 27/Haz/14 14:13 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

yazdıklarında benzerlik gördüm hocam o yüzden edip yüksel dedim.. farklılıklarını görseydim söylerdim.o da diyordu osmanlı islam ile yönetilmedi, saltanatı anlatıyor v.s. 

kimseye tarih konusunda bir şey öğretmeye niyetim yok.. sadece osmanlı devletinin idare şekli islam dı. elbette demiyorum %100 doğruydu,sonuçta baştaki adam da insandır ve İNSANLAR HATA YAPABİLİR. PEYGAMBERLER BİLE YAPIYORSA.. Tabi bazıları gibi birilerini ilah mertebesine koyup "O HATA YAPMAZ" demiyorum.

neyse konunun buralara gitmesi hoş olmadı.. ben ne için açmıştım şimdi kendimi osmanlı yı savunurken buldum..

"O HATA YAPMAZ" demiyorum diye kastettiğin mustafa kemal ise mustafa kemal Türk tarih tezine en büyük zararı veren kişidir, bende hiç bir insan evladını peygamber bile olsa tabulaştırmam, 20. yylın enbüyük dahilerinden olması inkar edilemez genede.

benim demek istediğim eğer osmanlının idare şekli islamdı diyorsan ozaman ya senin islam anlayışın farklı ya osmanlının nasıl hükmettiğini bilmiyorsun,

iyi bakalım konu sapmasın.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Türkiye Ulus devlet niteliğini kaybettiği için ülkenin manası vatandaşın gözünde değişti, kutsiyetini yitirdi. Şu haliyle ülkenin kıymeti sadece üzerinde barındığımız toprak parçası olması; Kimse kimse için kendini feda etmez şu saatten sonra.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Arka planda görünmez bir güç var ve tüm dünyayı hipnotize etmek için var gücüyle çalışıyor... Dinimizi, Örflerimizi, Adetlerimizi bölünmez bütünlügümüzü bozmaya çalışıyor. Hepimize saçma gibi gelen illuminati olayı tamamen gerçek ve gördüklerimiz işittiklerimiz tamamen onların eseri. iblisin lanetlendigi Allah 'ın huzurundan kovulduğu günden itibaren insanlar üzerindeki etkisi Yüce kitabımızdada yazdığı gibi hız kesmeden devam ediyor... İslam dinindeki saygı, sevgi, hoşgörü gibi temel kuralları manupule etmek için insanların zihinlerine sürekli olumsuz telkinler yapılıyor. Yüce Kitab 'ımız ve H.Z. Muhammet S.A.V. efendimizinde haber verdiği ahir zaman alametleri şuanda apaçık bir şekilde gözümüze ilişmekte Allah muhafaza eylesin ahir zaman kötülüklerinden hepimizi...

DeepInside tarafından 27/Haz/14 14:45 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

unbalanced hocam çok güzel özetlemişsin olayı malesef islam dünyasının hali bu.

ben açık ve net konuşayım bundan belki 5 yıl öncesine kadar yapılan devrimlerin dini değerleri yok etmek amacıyla yapıldığını düşünüyordum ama bu son bir yıldır arapları görünce şükrediyorum ki cumhuriyet gibi bir rejimde yaşıyoruz. illa ki yanlışlar yanlışlıklar olmuştur %100 herşey mükemmel değil ama atatürk zamanında kabileci ve ümmetçi toplumların ne hale geldiğini çok iyi gözlemlemiş ve doğru adımlar atmıştır. din o kadar hassas bir konu ki yaydan atılan ok gibi birisi müdahale ederse hedeften inanılmaz şaşıyor 

ve malesef bazı çevreler tarikatler de kendi çıkarları için din adı altında herşeyi yapıyor. onun için şükretmek lazım ki böyle bir ülkede yaşıyoruz.

RhiFaT tarafından 27/Haz/14 22:25 tarihinde düzenlenmiştir

işte öyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Bizler birey olarak bu kotu gidisat karşısında tepkimizi her ortamda ortaya koymaliyiz... bilincsiz insanlari bikmadan usanmadan bilinclendirmeliyiz... aksi takdirde aaa bizim ulkemiz ne kadar guzel yuppi dersek devran doner per perisan oluruz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    KrypT bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Orneklendirelim

Arabaya bindiniz yola ciktiniz ve kirmizi ışıkta gectiniz, hiz sinirini gectiniz, yayalara yol vermediniz ne kadar trafik isareti varsa ihlal ettiniz

Soru su: şuçlu kim?

1-araba

2-trafik ışıkları

3-şöför

İslam dinide yaşamimizi duzenlemek icin kurallar koymustur. Ve birileri buna uymuyor kafasina gore hareket ediyorsa suç kimde?

Sizlerin kafasi trafik isaretlerine kiziyor.

Bende muslumanim. İslam bana dedikodu yapma diyor. Ama öz elestiri yapmak gerekirse bir bayan olarak ortamina denk gelince dedikodu yapiyorum maalesef. Bunu goren islami kotulemesin cunku kotu benim

Çoğu hristiyan da hristiyanlık dininin söylediklerine hiç uymuyor. Onlar neden kafa kesip, milletin karaciğerini yemiyorlar? Neden boyna birbirleriyle savaş içerisinde değiller?

ilginç bir bakış açısı. biraz üsütünde düşüneceğim sende bu arada şunu düşün:

deep webde adam öldürdüğü kız arkadaşının bağırsağını ağzına alıp foto çektirmiş. bende onu merak ediyorum hangi din? haç kolyesini kim takıyordu kafam karıştı :)

bu mantıkla gitmeyin kimseyi zanda bırakmayın kötüler insanlar,  dinler değil. çünkü hristiyanlıktada hırsızlık günahtır, adam öldürmek yine öyle ...

seven filmini seyretemdin mi 7 büyük günah meselesi.

birileri uymuyorsa hristiynalığımı suçlayım? yapmam şahsen.

benim adım khan filminden çok güzel bir söz vardır

" insanlar ikiye ayrılır 1- iyi insanlar 2- kötü insanlar"  dinleri karıştırmamak en iyisi

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şöyle iki videoya denk geldim.. birbirini tamamlıyorlar..

https://www.youtube.com/watch?v=__9R7ZDDP2Y  (özellikle sondaki adamın konuşması)

https://www.youtube.com/watch?v=BWladKfdOVY

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 7796 Toplam Mesaj: 80