Üniversite Bölüm Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı

Uçak elektrik elektronik mezunu ya da bu sektörle uğraşan var mı acaba ?

2014 te kocaelı de ucak govde motor lısans mezunu bır musterım vardı o zaman 6 bın tl maas alıyordu sabıhada calısıyordu aero techinc demıstı thy yer hızmetlerınde fılan daha yuksekmıs maaslar tr de muhendıslık olarak gecmemesıne ragmen yurtdısında muhendıslık olarak gecmekteymıs. ıs ımkanı rahat dubaı vs yerlerde bıle ıs ımkanı oluyor . 

temel muhendıslıkler de olabılır kendını gelıstırmesı gerekır. ama dedıgım gıbı kocaelı eskısehır ve ercıyeste vardı bu bolum daha farklı yerlere de acılmıs olabılır. 

ıyı bır ıngılızce ıle dunyanın heryerıne zıplanabılınen bır meslek olur. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Endüstri Mühendisliğini seçmesin, diğer bölümler bence güzel..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Sakın ha sakın endüstri mühendisliği falan yazmasın.

Temel mühendislikler harici gönderme!..

İlgisi varsa elektrik elektronik, 

Uçak elektrik-elektroniğe ne diyorsun hocam herhangi bir bilgin var mı  ?

Hocam işini tutturabilirse iyi para kazanabilir ancak alan çok kısıtlı. Çok fazla seçeneği yok mezuniyetten sonra.

Elektrik elektroniğin önü biraz daha geniş, seçeneği fazla.

Kardeşinin ilgisine bağlı bu, belki adam memur olmak istiyor, bilemiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Fırattayım soruları alayım 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morissua
    morissua's avatar
    Erkek

Hocam geç kalmış olabilirim bunun için ancak 2018/2019 girişli arkadaşlar için yararlı olur diye bunları paylaşıyorum. Sakarya üniversitesi hakkında sana şunları diyebilirim:
    1) Benim beraber çalıştığım şirket sahibi Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu.

2) Orada yazın ders alan arkadaşlarım eğitim açısından gayet memnun kalarak geri döndüler.

3) Seçeceği mesleği düşünürken ileride nereye gelebileceğini ve yapabileceklerini araştırsın.

4) Mühendislik ciddi bir meslektir, herkes yapamıyabilir. Ayrıca mühendislik dersleri de zordur ancak teknik lise çıkışlı bir öğrenci çok zorlanmaz diye düşünüyorum.

5) Üniversite sınavına çalışırken seçeceği meslek kafasında olursa hedeflerine daha rahat ulaşır diye düşünüyorum.

6) Artık günümüzde sayılı üniversiteler haricinde üniversite kavramının değil de kişisel çalışma becerilerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

7) Hangi mühendislik olursa olsun okuyacak arkadaşların İngilizce seviyelerinin en azından okuduğunu anlayabilme ya da algılayabilme yeteneğinin olmasının avantaj sağlayacağını düşünüyorum.

Umarım yardımcı olmuşumdur, sınava girecek arkadaşlarımıza başarılar dilerim...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Firatta eemdeyim son "7 yıldır" sorunuz kalmamıştır bence 😂

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı

Uçak elektrik elektronik mezunu ya da bu sektörle uğraşan var mı acaba ?

Hocam Habom, Thy technic, Tai, Alp Havacılık, Tei, Aselsan, Baykar benzeri firmalara olur. Havacılık güzeldir ve zevklidir. Bu yazdığım yerlerde iş bulursa okuduktan sonra ( çoğu ortalama ve yds gibi sınavları zorunlu tutar ) rahat eder onun dışında aklıma gelmeyen bir kaç firma vardır  elektronik kısmını ve motor kısmını bilmem ama havacılık sanayinde kompozit parça üretimi hakkında çalışıyorum. 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
Toplam Hit: 2326 Toplam Mesaj: 18
endüstri müh. uçak elektrik-elektronik eem