folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Üniversite Edebiyat Final Sınavındaki Vukuatlar (Bomba Sorular)

Üniversite Edebiyat Final Sınavındaki Vukuatlar (Bomba Sorular)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    Matchup bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu sevgili moronlar yüzbinlerce diploma mezunundan biri olarak piyasaya sürülürler ve işsiz oldukları için sistemi suçlarlar. 

Yeter lan bi kere de kendinizi suçlayın . Bi kere lan . Hep "bu hocalar paragöz , bu sistem yanlış , abd de sınav yokmuş , bilmem nerde kpss yokmuş "

Ulan Allah tan korkun be ... 4 sene am peşinde koş , kitap açmadan sınava gel , okul bitirince de "ben onca sene okumuşum iş bulamıyorum nerde bu devlet" diye ağla . Hadi siktir ordan .

Siz okul bahçesinde sigara içip kız keserken , karşıdaki kahvede okey oynayıp eğlenirken , her cuma halı sahada öküzler gibi maç yaparken , sıcacık okul servisinde eve giderken , birileri böyle yapmadıı.........

O birileri her boş vaktinde kütüphaneye koştu . Tuvalette bile kitap okudu . Cuma akşamları ingilizce çalıştı , eve otostopla gitti , yarım gün iş buldu piyasa tecrübesi edindi , dersleri 3 4 ayrı kaynaktan takip etti ve yüzlerce sayfa not çıkardı . Biriktirdiği 3 kuruşu kitaplara harcadı , kızlardan uzak durdu ve sigara içmedi .

O birileri bugün en iyi işlerde çalışıyor, en güzel kadınlarla evli ve belki senin gibi moronlardan oluşan çoğunluğun hayatıyla ilgili endişe ediyor .

Hayatın boyunca bir kere çalış lan çalış . Bir kere ders kitabını sınav gelmeden baştan sona oku , bir kere hazır not alma kendin çıkar , bir kere yap be güzel kardeşim .

Türkiye deki üniversite gençliği ,  Üzerinde üzülmeye değmeyecek kadar boka batmış durumdadır . Bunun çözümü için çaba harcamak bi tarafa kendini bilmez bazı hocalar bu tür hareketlerle , öğrencileri daha da dibe doğru itmektedir .

hayatımda daha önce bu kadar saçma bir yorum ve bu kadar mantık hatası dolu bir yorum görmemiştim. eminim ki o moronlar olarak nitelendirdiklerin gibi fırsatlar geçseydi eline sen de onlar gibi olacaktın. Çünkü eleştirdiğin fikirler ben de neden yok anlamına geliyor, isyan biçimli serzeniş.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sınav anılarım canlandı birden anlat anlat bitmez :)

Hiç unutmam bi gün eğitim psikolojisi sınavındayız...

Hoca Psikoloji bölüm başkanı Levent Kırca'ya benzeyen Freud hayranı bir ilginç adamdı.

Final'de tek soru sordu..

Bende iki satır tükenmez kalemle bir cevap yazmıştım.Sonra cevabımı beğenmeyip,cevabımın üstünü tükenmez kalemle çizip,altına üç satırlık yeni bir cevap yazdım. 

Hoca 95 vermiş :) Yuh dedim..(sınıfta en yüksek nottu)

Gene bir gün bölümün en zor derslerinden Balkan Tarihi final sınavındayız..

Hoca sınıfı iki gruba ayırıp,her gruba üçer tane soru sordu..

Ben B grubundaydım.

Birinci soru benim derste anlattığım konu yunan ayaklanması :) 'ndan geldi..

İkinci soru Ayestefenos ve Berlin konferansı'ndan geldi bu konuyu okula giderken serviste arkadaştan aldığım kitaptan şans eseri okumuştum.

Üçüncü soruyu hatırlamıyorum..

Sonuç 60 alıp zar zor geçmiştim.Koridorda dersi geçen arkadaşlar halay çekmişti bende halay başı olmuştum.

Diğer gruptaki sorular gelse hiçbirini yapamazdım.

Gene bir gün Ortadoğu Tarihi Final sınavındayız..

Zor sorularıyla bilinen Hoca Bölüm Başkanı,herkes sınav öncesi götüm götüm atıyor..

Hoca soruları okudu,üç dakika sonra benim de aralarında olduğum millet boş kağıt teslim edip çıktı.

sorulardan biri Ortadoğu'da kurulan (Osmanlı Öncesi) Türk islam devletlerinin sınırlarını harita çizip,harita üzerinde gösteriniz.Kısaca kuluşlarından bahsediniz. 

Gene bir gün Osmanlıca sınavındayız :)

Hoca bir metin verdi elimize 16 yüzyıldan kalma...Alın bunu okuyun..

Metinden bir cümle dahi okuyamadım,cümleler arasında seçtiğim kelimeleri ara ara okudum.

Hoca 85 vermiş :)

Konu başlığındaki Edebiyat sorularına gelince :) Hoca gayet bilindik İstiklal Marşını sorarak sınıfın seviyesinin ne kadar yerlerde süründüğünü sizlere ilan etmiş.

Maç izleyen biri İstiklal Marşının ilk iki kıtasını yazar.

Güneş Dil Teoremi Atatürk zamanında ortaya atılmış basit bir teorem..Genel Kültür 

Soruları görünce bayılanlar çok garibime ve komiğime gitti :)

Hoca sınavda kendi ismini sormuş :)

Acaip derecede agresifim !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Janitschar bunu yazdı:

Sınav anılarım canlandı birden anlat anlat bitmez :)

Hiç unutmam bi gün eğitim psikolojisi sınavındayız...

Hoca Psikoloji bölüm başkanı Levent Kırca'ya benzeyen Freud hayranı bir ilginç adamdı.

Final'de tek soru sordu..

Bende iki satır tükenmez kalemle bir cevap yazmıştım.Sonra cevabımı beğenmeyip,cevabımın üstünü tükenmez kalemle çizip,altına üç satırlık yeni bir cevap yazdım. 

Hoca 95 vermiş :) Yuh dedim..(sınıfta en yüksek nottu)

Gene bir gün bölümün en zor derslerinden Balkan Tarihi final sınavındayız..

Hoca sınıfı iki gruba ayırıp,her gruba üçer tane soru sordu..

Ben B grubundaydım.

Birinci soru benim derste anlattığım konu yunan ayaklanması :) 'ndan geldi..

İkinci soru Ayestefenos ve Berlin konferansı'ndan geldi bu konuyu okula giderken serviste arkadaştan aldığım kitaptan şans eseri okumuştum.

Üçüncü soruyu hatırlamıyorum..

Sonuç 60 alıp zar zor geçmiştim.Koridorda dersi geçen arkadaşlar halay çekmişti bende halay başı olmuştum.

Diğer gruptaki sorular gelse hiçbirini yapamazdım.

Gene bir gün Ortadoğu Tarihi Final sınavındayız..

Zor sorularıyla bilinen Hoca Bölüm Başkanı,herkes sınav öncesi götüm götüm atıyor..

Hoca soruları okudu,üç dakika sonra benim de aralarında olduğum millet boş kağıt teslim edip çıktı.

sorulardan biri Ortadoğu'da kurulan (Osmanlı Öncesi) Türk islam devletlerinin sınırlarını harita çizip,harita üzerinde gösteriniz.Kısaca kuluşlarından bahsediniz. 

Gene bir gün Osmanlıca sınavındayız :)

Hoca bir metin verdi elimize 16 yüzyıldan kalma...Alın bunu okuyun..

Metinden bir cümle dahi okuyamadım,cümleler arasında seçtiğim kelimeleri ara ara okudum.

Hoca 85 vermiş :)

Konu başlığındaki Edebiyat sorularına gelince :) Hoca gayet bilindik İstiklal Marşını sorarak sınıfın seviyesinin ne kadar yerlerde süründüğünü sizlere ilan etmiş.

Maç izleyen biri İstiklal Marşının ilk iki kıtasını yazar.

Güneş Dil Teoremi Atatürk zamanında ortaya atılmış basit bir teorem..Genel Kültür 

Soruları görünce bayılanlar çok garibime ve komiğime gitti :)

Hoca sınavda kendi ismini sormuş :)

hocam güneş dil teoremine gelirsek hoca bu konuyu çok detaylı şekilde inceledi. tam bir Atatürk hayranı hocamız.
    güneş dil teoremi ile ilgili çok güzel bir soru sormuştu ve sınıfta bir tek ben cevaplamıştım. hocanın ağzı kulaklarına geldi o derece sevinmişti bildim diye.

Güneş dil teoremi ile Atatürk' ün siyasetçi kişiliğini en iyi nasıl anlarız sorusunu yöneltti. Tabi hoca Atatürk' çü düşüncede olduğu için herkes oradan yola çıkıyor.

Ben de dedim ki;

Hocam Atatürk hatasını kabul edebilecek kadar, büyük bir siyasi kişiliğe sahip.

detaylı açıkla dedi. açıkladım

hocanın gözlerinde parıldamalar, elinden gelse sen sınavlarıma gelmene hiç gerek yok hatta derslere de  gelme geçtin diyecekti  :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ne kadar da bencil, egoist, beş para etmez bir hocaymış.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

hayatımda gördüğüm en saçma sınav olmuş

Troubles'll come & they'll pass
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek

dpü mü :D 40tı geçme notu hatta en son 50 yapmaya çalışıyorlardı.

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

HyKo bunu yazdı:

3.sorunun cevabını vermişken neden mistik bir durum katmış, yazdıgınız dogruysa o kadar alırsınız falan diye onu anlamadım. :)  15+15+59+1=90 ediyo zaten

bazı salaklar 40 filan yazar belki :D o yüzden hoca açık bırakmış :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek

41 puan almayanı sallandıracan

Prens olmam için prensese ihtiyacım yok. Ben zaten kralın oğluyum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    ilk 3 soruyu bilemeyenleri vatana ihanetten kurşuna dizmek lazim. ilk okula giden yigene sordum cevaplari biliyor üniversite ögrencileri bilmiyor. ziktim gençligi bunedir ya...

Yav he he
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

erdem358 bunu yazdı:
    ilk 3 soruyu bilemeyenleri vatana ihanetten kurşuna dizmek lazim. ilk okula giden yigene sordum cevaplari biliyor üniversite ögrencileri bilmiyor. ziktim gençligi bunedir ya...

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır...
Toplam Hit: 6614 Toplam Mesaj: 42