Üniversite Hakkında Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BenSen
    BenSen's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Abilerim yanılmıyosan bu forumun en küçüğü benim 18 yaşındayım bi abim sayesinde sizin forumla tanıştım.

herneyse uzatmadan konuya gireyim ben süper zeka değilim hiçbirzamanda süper zeka olduğumu dile getirmedin

üni sınavına hazırlanıyorum 4 yıllık kazanamam 2 yıllık bölümler düşünüyorum

sizce bu 2 yıllık bilgisayar üzerine olan bölümlerden hangisi seçmeliyim yorum kısmına belirtirseniz ve belirtmenizin

sebebinide yazarsanız mutlu olurum sizce bu bölümlerden hangisini seçmeliyim

buyrun bölümler ;

1-Bilgisayar Programcısı

2-Bilgi Güvenliği

3-Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon

4-İnternet ve Ağ Teknolojileri

fikirleriniz benim için değerlidir şimdiden hepinize teşekkürler.

BenSen tarafından 29/May/19 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

Ne güzel demiş ”Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek gerekir.” (Karl Marx)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

kardeşim başarılar dilerim ama en önemli şeyi yazmamışssın.

sen ne düşünüyorsun ne istiyorsun kendini ne kadar yeterli görüyorsun kendi isteklerrini ne kadar karşılıyor bu bölümler seçince mutlu olacaksamısın vs. bunlara göre önce kendine cevap ver derim .

her zaman klasik denen şey üniye girmek kolay cıkmak zordur .

burdaki zorluk dersler olarak anlama en dolu şekilde kendini hazırlayacağın zorlukları geçeceğin şekilde düşün .

bölümler hakkında bilgim yok ama üni de olabildiğince aktif ol ve YABANCI DİL kesinlikle geliştir İngilizce Şart yanına da + bir dil daha bilirsen çok büyük faydana olacaktır iş sektörü artık bambaşka boyutlara atlamaya başladı artık diploma bi işe yaramıyor önemli olan şahısların yeterliliği.

kolay gelsin.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BenSen
    BenSen's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

kardeşim başarılar dilerim ama en önemli şeyi yazmamışssın.

sen ne düşünüyorsun ne istiyorsun kendini ne kadar yeterli görüyorsun kendi isteklerrini ne kadar karşılıyor bu bölümler seçince mutlu olacaksamısın vs. bunlara göre önce kendine cevap ver derim .

her zaman klasik denen şey üniye girmek kolay cıkmak zordur .

burdaki zorluk dersler olarak anlama en dolu şekilde kendini hazırlayacağın zorlukları geçeceğin şekilde düşün .

bölümler hakkında bilgim yok ama üni de olabildiğince aktif ol ve YABANCI DİL kesinlikle geliştir İngilizce Şart yanına da + bir dil daha bilirsen çok büyük faydana olacaktır iş sektörü artık bambaşka boyutlara atlamaya başladı artık diploma bi işe yaramıyor önemli olan şahısların yeterliliği.

kolay gelsin.

hocam yorumunuz için teşekkürler hocam bu bölümlerin hepside ilgi alanımda ama ben geleceği açık maaşı iyi olanı seçmek istiyorum ilerde güzel para kazanabileceğim bu arada türkçenin yanında 3 dil biliyorum ingilizce arapça ve kürtçe derdimimi ve kendimi ifade edecek kadar biliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

2 yıllık için yorum yapamam ama 4 yıllık için diyeceğim belki kendini bilgisayar mühendisinden daha iyi kendini geliştirsen bile o şirketlerin ilanında matematik mühendisliği eya bilgisayar mühendisi dengi mezunu diye özellikle belirtiyorlar ben bunu zor yoldan öğrendim siz benim gibi yapmayın. 

C10H15N tarafından 30/May/19 00:17 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BenSen
    BenSen's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

2 yıllık için yorum yapamam ama 4 yıllık için diyeceğim belki kendini bilgisayar mühendisinden daha iyi kendini geliştirsen bile o şirketlerin ilanında matematik mühendisliği eya bilgisayar mühendisi dengi mezunu diye özellikle belirtiyorlar ben bunu zor yoldan öğrendim siz benim gibi yapmayın. 

tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım biraz daha açık yazsanız

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    BenSen bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım biraz daha açık yazsanız

Yazılım sektöründe çalışmak için en azından bilgisayar programcılığı oku önlisans sana pek birşey katmaz uzaktan eğitim okumanı öneririm o yüzden ve kendini geliştir okula bağlı olma sadece fakat 4 yıllık için çalışmanı öneririm, bilgisayar mühendisliği olmazsa matematik veya matematik mühendisliğini düşünebilirsin. Dgs bile geçersin kendi zorlarsan 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Ek olarak belirteyim zeki biri tek seferde anlar konuyu ortalama zekaya sahip biri on seferde anlar. Konuları gözünde büyütme yeterince çalışırsan 4 yıllık kazanırsın, zeki ile ortalama zekaya sahip birinin arasında tek fark bu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

Valla kardeşim ben de mezun olmak üzereyim. Sana çok ciddi bir tavsiye vereceğim, yazılım alanına yönel kesinlikle ve batı karadenizde yapmamaya çalış bunu. Egeye git, akdenize git yada marmara bölgesine git ama karabuk, bartın, kastamonu hattından uzak dur. Muhtemelen bu yorumuma çemkirecek arkadaşlar olacaktır ama sen beni dinle derim. Başarılarının devamını dilerim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Lisans kazanırsın ya niye kendini bu kadar düşük görüyorsun? Bilgisayar mühendisliği lisans programına yerleşen herkesin üniversitelere göre net ortalamaları; https://yokatlas.yok.gov.tr/netler-tablo.php?b=10024 (listeye AYT Matematiği koymayı unutmuşlar galiba.) "yök atlas üniversite adı" şeklinde googleda arattığınızda oradan üniversitenin yök atlas sayfasını açın. bölümü seçip Yerleşenlerin YKS Net Ortalamaları (2018)'i seçin görünür AYT Matematik ortalaması.

En düşük harran üniversitesiymiş.

TYT Türkçede 40 soruda 21.3 net

TYT Sosyal bilgilerde 20 soruda 6 net

TYT Matematikte 40 soruda 10.3 net

TYT Fen Bilimlerinde 20 soruda 4.8 net

AYT Matematik 40 soruda 10.3 net

AYT Fizikte 14 soruda 1.3 net

AYT Kimyada 13 soruda 2.8 net

AYT Biyolojide 13 soruda 3.3 net

Bunlar ortalama netler. Bunlara yakın birşey alsan kazanırsın harran üniversitesi bilgisayar mühendisliğini. Bursada elektrik elektronik okuyorum inan bana lisans diplomanı odtü, koç, itü, tobb vs. gibi çok yüksek üniversitelerden almadıkça hiçbir önemi yok. İyi üniversiteden mezun değilse işveren direkt yaptığın projelere bakıyor. Üniye değil. Netler de yapılamayacak kadar zor değil AYT Fizikte 2 doğru çöz kalanını boş bırak tamam. AYT Matematikte 11 doğru 29 boş yapsan bu da tamam. Sadece bilmediğin soruyu yapma. Sınav stresi altında o soruya o kadar uğraştık çözmeden geçersem olmaz diyip sallıyor sonra yanlış çıkıyor -0.25 net. boş bırakmak kilit noktan olsun tamam bu iş.

HACKEROKAN!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

ingilizcen iyiyse programcılık tavsiye ederim.

hem özelde hem de kamuda önü açık bi meslek

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Bence iki yıllık bilgisayar programcılığına gir sonra sıkı çalış DGS ile bir yere burslu bilgisayar mühendisliğine gir. DGS kolay bir sınavdır. Notlarını yüksek tutarsan istediğin yere çok rahat girersin. 

tagext tarafından 30/May/19 06:49 tarihinde düzenlenmiştir

ftw
Toplam Hit: 2130 Toplam Mesaj: 20
üniversite tyt yks 2 yıllık