folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Hakkında Sorularımız...

Üniversite Hakkında Sorularımız...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Selam Hocalar Öncelikle Herkeze İyi Akşamlar Diyorum Ve Konuyu Uzatmadan Muhabbete Geliyorum...

Aramızda Biliyorumki Çoğunuz Üniversiteli Yada Öss Ye Hazırlanan Liseli Kardeşlerimiz Var Benim Sizlere Bir Kaç Sorum Olacak Bu soruların Bazı Bilgilerini Biliyorum Ama Dorumu Yanlışmı Bilemiyorum Yardımlarınızı Bekliyorum...

Sorular:

1-)Şimdi Aklımda Bazı Meslekler Var Bunlar Bilgisayar Müh. İnşaat Müh. Mimarlık ve Uluslar Arası Halkla İlişkiler Şimdi Bu Meslekler Kaç Puan İster Ve Hangi Üni Bunlar İçin İyidir Türkiye'nin Yada Yurt Dışının Her Şehri Fark Etmez....

2-)Bu Meslekler İçinde En Zor Olanı Hangisidir?

3-)Sizce Bu İşlerden Daha Rahat Ve ilerde İş imkanı Bulabileceğimiz Daha İyi Bir Meslek Varmıdır?

3-)Sizin Okuduğunuz Meslekler Ve Tercih Ettiğiniz Meslekler Nelerdir?

4-)Üstün Zekalı Yada Çok Fazla Kendimi Kasan Birisi Değilim Ama Hırs Yaptım Mı Başarıya Ulaşabilen Biriyim Sizce Bu MesleklerinBaşarı Oranları Ve İş İmkanı Bulabilme Olasılıkları Nelerdir?

5-)Şimdi Hayalimde Ve Hevesimde Hep Bir Yurt Dışı Üniversitelerde okumak Var...Sizce Bunun İçin ve yazdığım Meslekler Arasında Yurt Dışında Okumak İçin Ne Yapabilirm...

6-)Yurt Dışı Bunlar Veya Sizin Önereneceğiniz Meslekler İçin Kaç Puan İster ÖSS Puanı Hariç oralarda Okumak İçin Başka Ne Yapmamız Lazım?

Sorular Bunlardır Aklıma Geldikçe Soracağım :) Şimdiden Herkese Teşekkür Ediyorum Ve sorusu Olan varsa bu Konuya Bekliyorum....

Bütün Tahribat ailesine İyi Akşamlar Diliyorum....

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hakla ilişkiler hakkında bir bilgim yok. Ama Mimarlık ve İnşaat Mühendisliğindense, Bilgisayar Mühendisliğinin daha zor olduğunu söyleyebilirim.

Ortak dersleri de var ki bu dersler matematik odaklı dersler. Analiz veya Temel Matematik, Lineer Cebir, Temel Fizik gibi ortak dersleri var 3 bölümünde.

Sen geç hacı bunları gel matematik oku sen en kralı :D Bak 2. sınıftayım alttan 5 adet daşaklı dersim var :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melekTBT
    melekTBT's avatar
    Dişi

Ben bu yıl başladım üniversiteye sana önerim kolaylığına zorluğuna bakma ben okul öncesi öğretmenliği okuyorum çok kolay keyif yapıcam sanıyordum ama yanılmışım hiçbir bölüm kolay değil onu anladım sen aralarından en iyisini seç ve zorluğuna bakma...

15.o9.o6
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

1-) sistem bok oldu puandan anlamam.

2-) mimarlık biraz yetenek işidir, bilgisayar mühendisliği ise sevgi diyelim; ancak kuşkusuz ki orada ki en zor meslek inşaat mühendisliğidir.

3-) iş imkanı açışısından öss puanlarından yararlanabilirsin mesela; en yüksekler tıp ve elektronik, endüstri, bilgisayar mühendislikleridir. demek ki bunlarda iş var.

tabi çevren varsa inşaat'ta her türlü gider.

4-) bkz. 3

5-) şimdi yurtdışına gideceğim diye gidip de bulgaristan'da falan okuma bence. ama sağlam paran varsa o zaman en kralını bulursun abd'de.

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Hayvancık Konumu Piç ettiğin Teşekkür Ediyorum :D Seni Taşaklı Derslerinle Baş başa Bırakıyorum Matematik Hevesim Yok  O yüzden Hevesim Yok.. :) Benim Aradığım Meslekler Bunlar Ve Yurt Dışı Başka Diyarlar :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

5-) şimdi yurtdışına gideceğim diye gidip de bulgaristan'da falan okuma bence. ama sağlam paran varsa o zaman en kralını bulursun abd'de.

Yurt Dışında Okunmuş Ve Birde Üstüne Master Yapılmış Götü Boklu Ünisi Bizim Türkiye'de Boğaz İçi Sayıyorlar a.g İlla Amerika da En Kral Yer Olacak Diye Bir Şey Yok Amerikanın da Bir Dünya İli Var :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

melekTBT bunu yazdı:

Ben bu yıl başladım üniversiteye sana önerim kolaylığına zorluğuna bakma ben okul öncesi öğretmenliği okuyorum çok kolay keyif yapıcam sanıyordum ama yanılmışım hiçbir bölüm kolay d < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> eğil onu anladım sen aralarından en iyisini seç ve zorluğuna bakma...

Halkla İlişkiler Güzel Diyorlar Türkiye'de ki Üniler de Hem Dil Öğreniyorsun Hemde Meslek Bakımından Rahat Ve İyi İşmiş...Ama Zorlukları Neler Bilmiyorum :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

tıp mıpda yazma eben z.klir

Parayla saadet olur, ayse olur, fatma olur...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Biraz Merak Var Ama Çok Zor yaw :|

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

Makine Mühendisliği ni tek geçerim bir arkasımın abisine mankıne muhendıslıgı dendıgı zaman gozlerı doluyor kı gercekten zor dur ınsaat muh falan hikaye sadece elektronik muhendıslıgı ve fizik muhensılgı makıne nın ayarındadır )) anlayacagınız muhendıslıkler ıcınde zor dallardan bırıdır ve alınan puana gore egıtım cok agırdır kı artık puanı herkes alabılrı onemlı olan bu okulu bıtırmektedır ben makıneye gırdıgımde ılk denılen sey 4 senede bıtır altın cerceve yapğtır herkese goster dıye kı gercekten zormus ınsaat finallerden 5 bolumden sorumluken bizler 9 bolum oluyor ve daha ayrıntılıdır ondan otouru yıne tekrarlıyorum MAKINE MÜHENDISLIGI 'dir

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melekTBT
    melekTBT's avatar
    Dişi

halkla ilişkilere tm bölümünden girilmiyo mu sen bilgisayar mühendisliği filan da yazdın o da sayısal geçen yıl mezun oldum ama yeni sınav sistemi çok değişmiş sanırım :D kafam karıştı , halkla ilişkilere gelince dil çok önemli o meslek için öğrenmeye niyetin varsa ingilizce kolay ama elbette derslerde az çok zorlanırsın.. kafana takma bunları sen bu yıl sınavına çalış =)

15.o9.o6
Toplam Hit: 4007 Toplam Mesaj: 47