folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Hakkında Sorularımız...

Üniversite Hakkında Sorularımız...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

csr288 bunu yazdı:
    -----------------------------

Makine Mühendisliği ni tek geçerim bir arkasımın abisine mankıne muhendıslıgı dendıgı zaman gozlerı doluyor kı gercekten zor dur ınsaat muh falan hikaye sadece elektronik muhendıslıgı ve fizik muhensılgı makıne nın ayarındadır )) anlayacagınız muhendıslıkler ıcınde zor dallardan bırıdır ve alınan puana gore egıtım cok agırdır kı artık puanı herkes alabılrı onemlı olan bu okulu bıtırmektedır ben makıneye gırdıgımde ılk denılen sey 4 senede bıtır altın cerceve yapğtır herkese goster dıye kı gercekten zormus ınsaat finallerden 5 bolumden sorumluken bizler 9 bolum oluyor ve daha ayrıntılıdır ondan otouru yıne tekrarlıyorum MAKINE MÜHENDISLIGI 'dir

dorudur hacım ama makineye hevesim ok zaten :D

@melekTBT

Ablam Şöle durum var Yeni sistem sayesinde artık sayısal,eşit ağırlık ve sözeldeki tüm meslekler iç içe yaşayacak yani bize okulda söylenen bu yeterki ÖSS puanın yetsin :) Evet Biraz Halkla İlişkilere Yatkınım ve Yabancı Dillere Zaten Merakım var Öğrenme İsteğimde Var Şayet Bir Soru Bunu Yurt Dışında Okusam Yani hem oranın Dilini Daha rahat Öğrenmek Ve Daha iyi Bir eğitim Olur belki Kolaylık Bakımından :)

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

enes bunu yazdı:

csr288 bunu yazdı:

Makine Mühendisliği ni tek geçerim bir arkasımın abisine mankıne muhendıslıgı dendıgı zaman gozlerı doluyor kı gercekten zor dur ınsaat muh falan hikaye sadece elektronik muhendıslıgı ve fizik muhensılgı makıne nın ayarındadır )) anlayacagınız muhendıslıkler ıcınde zor dallardan bırıdır ve alınan puana gore egıtım cok agırdır kı artık puanı herkes alabılrı onemlı olan bu okulu bıtırmektedır ben makıneye gırdıgımde ılk denılen sey 4 senede bıtır altın cerceve yapğtır herkese goster dıye kı gercekten zormus ınsaat finallerden 5 bolumden sorumluken bizler 9 bolum oluyor ve daha ayrıntılıdır ondan otouru yıne tekrarlıyorum MAKINE MÜHENDISLIGI 'dir

dorudur hacım ama makineye hevesim ok zaten :D

@melekTBT

Ablam Şöle durum var Yeni sistem sayesinde artık sayısal,eşit ağırlık ve sözeldeki tüm meslekler iç içe yaşayacak yani bize okulda söylenen bu yeterki ÖSS puanın yetsin :) Evet Biraz Halkla İlişkilere Yatkınım ve Yabancı Dillere Zaten Merakım var Öğrenme İsteğimde Var Şayet Bir Soru Bunu Yurt Dışında Okusam Yani hem oranın Dilini Daha rahat Öğrenmek Ve Daha iyi Bir eğitim Olur belki Kolaylık Bakımından :)

valla makine ters geliyorsa inşaat da ters gelir.

ayrıca yurt dışı olayı da master veya lisans eğitimi isteğine göre değişir.

Listening to the wind of change.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

csr288 bunu yazdı:

hangi okuldasın hacı merak ettim bizimkiler de makine bizden rahat ama ???

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

bak şimdi puanları biraz yüksek olabilir ama odtüde oku mühendislik mimarlık falan diyosan biraz kasarlar. belki zor biter okul ama başarılı olursun kafandan 1 2 tane yabancı dil bilirsin yurtdışı eğitim çok daha kolay olur kabul edilmen falan.. tek kampüstür.. müthiş bi internet kullanırsın takılırsın hayatını yaşarsın biraz.. ama benm gibi siteye çok fazla takılamazsın ve dersler g.. azcık girer :D benden bu akdar bişi olursa pm at kardeşim .. hadi eyw ..

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

expert bunu yazdı:

bak şimdi puanları biraz yüksek olabilir ama odtüde oku mühendislik mimarlık falan diyosan biraz kasarlar. belki zor biter okul ama başarılı olursun kafandan 1 2 tane yabancı dil bilirsin yurtdışı eğitim çok daha kolay olur kabul edilmen falan.. tek kampüstür.. müthiş bi internet kullanırsın takılırsın hayatını yaşarsın biraz.. ama benm gibi siteye çok fazla takılamazsın ve dersler g.. azcık girer :D benden bu akdar bişi olursa pm at kardeşim .. hadi eyw ..

mühendislik olcaksa bilkent olsun gerisini salla odtü boğaziçi hikaye :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nevzad45
    nevzad45's avatar
    Erkek

Bana sorarsan ilgi duyduğun bir mesleği tercih et. Ayrıca mühendislik okumak da biraz zor. Gerçi kendi içinde ayrılıyor ama bana sorarsan çalışmayacaksan Makina Mühendisliği okuma derim :D Üniversitede hayatımı yaşayayım diyorsan işletme falan oku, rahat rahat bitirirsin.

Vatan sevgisi imandandır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:

expert bunu yazdı:

olm ordada para lazım çok para herşey yaa .. ! bide çok zengin z..si var kendini beğenmiş bana ters :D

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

expert bunu yazdı:

musdawdaf bunu yazdı:

expert bunu yazdı:

olm ordada para lazım çok para herşey yaa .. ! bide çok zengin z..si var kendini beğenmiş bana ters :D

yokta kapsamlı bursla gırsen 2 kısılık odada yurt beles yemek beles kıtap beles ustune 300+ lira da nakıt ustune bıde senın aldıkların :D ıllakı okuldakı zengınlerlermı takılcan senın gıbı 40 kısı olcak  kontenjanlar 10 kısı yarı burslu 40 kısı tam burslu 50 kısı burssuz du sımdı nasıl bılmıomda ahh tercıh kazası :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Şimdi aklımda İki meslek var biri Halkla İlişkiler Hem Dil Öğrenmek Hemde İş İmkanı Ve parası Biraz İiyi Olan mesleklerden Biri...Diğer İse İnşaat Müh. Onuda Biraz Aile hevesi ve Benim hevesim Var diye Sölüyorum Şimdi Bu Mesleklerde Yurt İçinde Hangi Üniler İyidir Ve kaç Puan İsterler...Aynı Soru Yurt Dışı İçinde Geçerlidir...

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Hakla ilişkiler hakkında bir bilgim yok. Ama Mimarlık ve İnşaat Mühendisliğindense, Bilgisayar Mühendisliğinin daha zor olduğunu söyleyebilirim.

Ortak dersleri de var ki bu dersler matematik odaklı dersler. Analiz veya Temel Matematik, Lineer Cebir, Temel Fizik gibi ortak dersleri var 3 bölümünde.

Sen geç hacı bunları gel matematik oku sen en kralı :D Bak 2. sınıftayım alttan 5 adet daşaklı dersim var :D

birde fizik diye bir bölüm daha var :D evlere şenlik :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 3050 Toplam Mesaj: 47