folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Üniversite İle İş Nasıl Yapılır

Üniversite İle İş Nasıl Yapılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Bulundugum ilin üniversitesinde bir iş yapmak istiyorum rektorluge gıttım ama cok yetkılı bırılerıne ulasamadım kımse yok odasında bır ıkı sekreterle gorustum dilekçe yazmam gerekıyormus onlarda degerlendırıp ona gore ihale acarlarmıs ihaleye katılıp kazanırsam ancak o sekılde yapabilirmişim. Şimdi bu ihale acılmadan dilekçe ile halledemem mi mecbur mu bu üniversitereler ihale acmaya böyle bir zorunluluk varmıdır. Dilekçeyi kısa ve öz tutup yazsam yeterlı olurmu cok sallamazlar gibime gelıyor ama fikrim cok saglam benı emeklı edebılcek bısey kısacası nasıl bır yol ızlemelıyım muritler ihaleye katılıp kazanamazsam fikrimde çalınır baskalarına ekmek yedırmıs oluruz zaten onlarada söyledım ne yapcagmı ayıktılar biraz bakalım hızlı davranmam lazım 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam su kadarini soyleyebilirim. Devlet kurumu 50k uzeri bi is yapacaksa ihaleye cikmak zorunda. Sen de emekli olmaktan bahsediyorsun muhtemelen planladigin is bu meblagin cok uzerinde.
    Laps diye fikrini soylemen hic iyi olmamis.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

iş tam olarak nedir onu anlamadım.

örneğin üniversitenin bir web sitesine ihtiyacı vardır, ihale için teklifleri alır, kim kaç paraya yapacak diye.

sonra ucuz teklifi veren kazanır.

ihaleyi alan kişi siteyi ne ile yapacağının, nasıl yapacağının bilgisini vermez.

üniversitenin de bu yönde bi talebi olacağını sanmıyorum.

sadece belirli şartları olabilir. sitenin rengi şu tonlarda olacak, şu fotoğraflar kullanılacak vs gibi.

siz nası bi işe giriştiniz ki :)

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

fikir patenti nasıl bir şey hiç bilmiyorum ama gerçekten koruyorsa hemen patentle derim

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Anlattıklarından sana direkt hayır git başımızdan demek yerine daha kibar geçiştirmişler gibi geldi.

Yine de fikrin ya da uygulama önerine güveniyorsan bir bağlantı bulman ya da direkt görüşme yapabilmen için randevu ayarlaman gerekir.

+Sen söyledin diye de illa tamam alıcaz ya da ihale açarız deme gibi zorunlulukları yok, hatta ihale açıp vazgeçtik yapmıyoruz bile diyebilirler belli sebeplerle.

Ne şekilde alım olanakları olduğuna, mevzuat ve üniversite yönetimi karar verir.

Çok sıradışı bir şey ya da çok önemli bir ihtiyacı giderecek pratik bir şeyler vs vs olacak ki projen hayat bulsun değil mi?

BOL ŞANSLAR...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

fikrini hemen ayrıntılı şekilde projelendirip kendine PTT den posta gönderiyorsun.. üniversite ile yasadığın durumunuda belirtirsen garantininde garantisi fikrini güvenceye almış oluyosun. Artık onlar yapsa dahil dava açıp kazanma ihtimalin çok yüksek olmuş oluyor.. 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

git akpye uye ol hemen alirsin isi kendi yandaslari olmadikca is vermiyorlar artik oyle ayristirdilar insanlari

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

git akpye uye ol hemen alirsin isi kendi yandaslari olmadikca is vermiyorlar artik oyle ayristirdilar insanlari

+1000. Ihale sartnameleri bile bu yuzden artik nokta atisi oluyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Universitenin ihtiyacı olsa zaten ihaleye çıkardı, sen gidip size böyle birşey lazım mi diyeceksin? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ıhtıyac dogrultusunda ıhaleye cıkarlar . fıkrın nedır burada da paylas ya da ozelden pm atabılırsın. genelde gordugun ınsanların %99 ı sacma sapan ya da olmasda olur denılecek fıkırlere oylesıne baglanıyorlar kı . Zaman zaman hepımızın basına gelebılıyorlar.

baskalarının yapmasının olması turkıyede benı barındırmazlar bu sektorde oluyor. 

ama yurtdısında olunca demekkı pazarı varmıs bu ısın oluyor :)  

belırlı fıyatların uzerıne ıhaleye cıkıyorlar. ek olarak ıhaleye yle sartlar getırebılıyorlar kı belırlı bır fırma dısında kımsenın almaması saglanıyor. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

iş nedir bilmiyorum ama arkadaşın biri 50k filan demiş bırak 50k yı ben 1000 liralık tişört baskı işi yaptım onda bile ihale yapılıyor ihaleyle alıyorlar yapıalcak ürün veya hizmeti. İhaleye çıkarlar teknik şartnameyi belirtirler sen o teknik şartnameye göre teklif sunarsın onlarda en uygun teklif verene yaptırırlar işi. Özel kurumlarda fiyattan ziyade daha çok işin kalitesi önemlidir ancak devlet kurumlarında tamamen en uygun fiyat baz alınır. Ben bu yüzden vereceğim teklifi hep son 1dk kala mail atarım içerdekilerede güvenemezsin senin fiyatı alır kendi tanıdığına söyler aynı işi yapan senden 1 tl aşağı teklif verir alır işi kafaları yersin :)) 

Eğer güvenirim anlatırım dersen pm at yardımcı olayım. Çünkü işin ne olduğunu bilmeden farazi konuşmamak da lazım.Ama genel işleyiş bu şekilde.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
Toplam Hit: 2186 Toplam Mesaj: 13
üniversite iş ortaklıgı