folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Üniversite Katkı Payı Ve Öğrenim Ücretleri

Üniversite Katkı Payı Ve Öğrenim Ücretleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

üniversitelerde harçların artacağı alttan ders vs. meselesini duydum ama bu kadar erken kesinliğe ulaşacağını sanmıyordum.

bugün üniverstenin sitesine girdğimde acı gerçekle yüzleştim. olayı kavrayamadım ama harç ücretleri alltan kalan ders vs. etkili olarak arttığını anladım.  üniversitede hiç bir hocaya telefonla ulaşamadığım için. hala kesin bir bilgim yok.  

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar konuya hakim olmayan bizleri aydınlatabilir mi.

dışarda çok ses var içerde uzay.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kalmayana harç yoktu ben okurken ? harçlar kalktıydı.

sınıfta kalana + alttan dersi olan harç ödüyor.

ders sayısı arttıkça harç da haliyle artıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

http://bilecik.edu.tr/Duyuru/DuyuruDetay.aspx?No=778  

bu harç ne kadar artacak vs. bir halt bilmiyoruz. zaten 578 tl ödetiyor her dönem. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

İkinci öğretimseniz (ki verdiğiniz ücreti görünce öyle bir intiba uyandı bende) harçlar yalnızca 1. öğretim öğrencileri için kalktı. İkinci öğretimler ve öğretim tipi ayırmaksızın uzatılan her sene için harç alınıyordu. Ama benim zamanımda alttan alınan ders harçlara yansımıyordu. O da olmuş.

Ama benim kafama takılan şey, sitede verdikleri eklerde "birinci öğretimden alınan katkı payı" diyor ki bunun kanunen karşılığı var mı bilmiyorum. Ben yüksek lisansımın son senesindeyken harçlar kalkmıştı ki o son sene katkı payı ya da harç ödediğimi hatırlamıyorum. İlginç.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Başarısızlıktan kalma iyide bu harc meseleside okuyana vurmuyor sanırım? Yani kalmadımı alttan dersi olmadımı bunu ödemiyor.

kalmak neysede alttan dersi olanın ödemesi daçma olmuş,birde pahalı ama diğer şeyler bnce iyi olmuş,üniversiteyi boşa meşgul edenler aradan çıkar, atılmayıda 6 ya indireceklermiş

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

4. sınıftan sonra uzattığımız yıllardaki dersler için mi ödüyoruz bu  paraları anlamadım ki.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    saint_of_rock bunu yazdı

4. sınıftan sonra uzattığımız yıllardaki dersler için mi ödüyoruz bu  paraları anlamadım ki.

tam olarak böyle evet

http://www.ktu.edu.tr/oidb-duyuru8102

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

bu sene 1.donem 1700 tl ödemiş biri olarak acı ve gercek diyorum mumkun degıl kalkması bosuna hocaları falan arama kesin bilgi yani,2.dönemde bi bu kadar ödeyecem bunu almayan üniversite varmı bildiginiz oraya gecelim anasını satıyım 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

soyguncu ibneler, şimdi harcı ödeyeceğim standart her seneki gibi, ders seçimi yapacağım 20 gün sonrada alttan aldığım derslerin durumuna göre artı harç ödeyeceğim, laps diye 800-900 lira gibi bir ücret isteniyor öğrenciden her öğrencinin bu parayı kolayca ayarlaması gerçekten güç

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

ben uzattığım halde 95 ödüyorum 2 senedir geçen dönemde öyle ödedim yine aynısı ödemeyecek miyim şimdi? Değişiklik mi olacak bahar dönemi harç ücretlerinde?

The End
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkfeo
    Darkfeo's avatar
    Erkek

2500 tl harç ödeyecem bende bu dönem..Yök'e dava açmayı düşünüyorum şimdi.

"Tarikat kutsaldır, maddi çıkar için kullanılamaz." HolyOne
Toplam Hit: 3693 Toplam Mesaj: 31