folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Okul Değiştirme

Üniversite Okul Değiştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Hocalar az önce bi arkadaş aradı,herkes bunu konusuyor falan diye anlattı.2 gün önce böyle bi kanun gibi bişey çıkmış.Bu yıl alınan Lys puanı hangi okula yetiyorsa o okula geçiş falan gibi bişeylerden bahsetti.Bu konu hakkında bi duyduğu olan var mı?Doğruluğu nedir?

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

sinavi da tubitak yapacakmis bu sene bi arkadasim sooyledi telefonda 

googlea bolumlerarasi yatay gecis yazinca cikiyor biseyler mobildeyim link veremiyorum bi googlella istersen

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Anladığım kadarıyla ilk 1 ay içinde yapabiliyoruz hocam doğru mudur?Yani bu hafta son,ben bu başvuru işlerini nereye yapacağım acaba?Yarın bi okulla görüşeyim mi ki

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek
    Poet bunu yazdı

Anladığım kadarıyla ilk 1 ay içinde yapabiliyoruz hocam doğru mudur?Yani bu hafta son,ben bu başvuru işlerini nereye yapacağım acaba?Yarın bi okulla görüşeyim mi ki

Linki aldığım düzce üniversitesi 11 Ekim'de bitiyormuş seninki de muhtemelen öyledir, elini çabuk tutman da fayda var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı
    Poet bunu yazdı

Linki aldığım düzce üniversitesi 11 Ekim'de bitiyormuş seninki de muhtemelen öyledir, elini çabuk tutman da fayda var.

Tamamdır hocam eyvallah çok sağolasın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

Ben bu sene üni kazandım bana yarıyor mu ne iş tam anlamadım ben

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek
    q0x bunu yazdı

Ben bu sene üni kazandım bana yarıyor mu ne iş tam anlamadım ben

anladığım kadarıyla yarıyor hocam,ben de bu sene kazandım.Yarın gitcem okula eğer oluyorsa bakalım güzel olacak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

acaba özel yetenekle girenler içünde geçerlimidir

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı, geçmek istediği üniversitenin diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için eğitim öğretim döneminin başlamasından itibaren en geç bir ay içinde başvuru yapabilir ve bu durumdaki adayların başvuruları yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından değerlendirilerek ilgili yıl için söz konusu diploma programının ÖSYM Kılavuzunda öngörülen öğrenci kontenjanının %10’unu geçmemek şartıyla yatay geçişleri kabul edilir. Başvurunun kontenjandan fazla olduğu durumlarda ÖSYS puanı en yüksek adaydan başlanarak sıralanarak kontenjan kadar adayın yatay geçişi kabul edilir. 

Hacılar şöyle oluyor mesela ben 10 puan aldım ve odtü bilgisayar mühendisliğindeyim diyelim aslında boğaziçi bilgisayar mühendisliği istiyordum ama o 12 ile kapatmış o yüzden ben de odtüye girdim.

Sonra 2. sınıfa başlarkenek bi baktım aaa boğaziçi bilgisayar mühendisliğine giren en son kişi 9 almış o zaman bana yatak geçiş hakkı çıkıyor. Ben de başvuruyorum diyelim ki bu sene 100 kişilik kontenjan açtı boğaziçi o yüzden 10 kişilik kontenjan açarak başvuruları alır. 9 kişi başvurmşsa herkesi alır ama 20 kişi başvurmuşsa 10 kişiyi puanlarına göre sıralar ve öyle alır hacılar olay budur.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı, geçmek istediği üniversitenin diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için eğitim öğretim döneminin başlamasından itibaren en geç bir ay içinde başvuru yapabilir ve bu durumdaki adayların başvuruları yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından değerlendirilerek ilgili yıl için söz konusu diploma programının ÖSYM Kılavuzunda öngörülen öğrenci kontenjanının %10’unu geçmemek şartıyla yatay geçişleri kabul edilir. Başvurunun kontenjandan fazla olduğu durumlarda ÖSYS puanı en yüksek adaydan başlanarak sıralanarak kontenjan kadar adayın yatay geçişi kabul edilir. 

Hacılar şöyle oluyor mesela ben 10 puan aldım ve odtü bilgisayar mühendisliğindeyim diyelim aslında boğaziçi bilgisayar mühendisliği istiyordum ama o 12 ile kapatmış o yüzden ben de odtüye girdim.

Sonra 2. sınıfa başlarkenek bi baktım aaa boğaziçi bilgisayar mühendisliğine giren en son kişi 9 almış o zaman bana yatak geçiş hakkı çıkıyor. Ben de başvuruyorum diyelim ki bu sene 100 kişilik kontenjan açtı boğaziçi o yüzden 10 kişilik kontenjan açarak başvuruları alır. 9 kişi başvurmşsa herkesi alır ama 20 kişi başvurmuşsa 10 kişiyi puanlarına göre sıralar ve öyle alır hacılar olay budur.

hocam ben adnan menderes işletmeye girdim bu yıl.Şuan hazırlık okuyorum.Celal bayara da puanım tutuyor hatta 23 puan daha yüksek.Ben geçiş için başvuru hakkına sahip miyim?Arkadaşın attığı linkte ; ''hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için eğitim öğretim döneminin başlamasından itibaren en geç bir ay içinde başvuru yapabilir.' diyor ama emin olamıyorum.Bi de heycan yaptım gece gece amk :D acep olur mu diye..Senin düşüncen nediir?

Toplam Hit: 2988 Toplam Mesaj: 16