Üniversite Tercihleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

beyler sizce edirne mi yoksa mersin mi?

Edirne

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

beyler sizce edirne mi yoksa mersin mi?

hocam edirne güzel bi şehirdir, yaklaşık 10-11 ay yaşadım edirne'de geçen şubat ayında döndüm, ama küçük bi yerdir aynı zamanda. çok fazla hareketli değildir, sessiz sakin şirin ve güzeldir tavsiye ederim. mersin hakkında bi bilgim yok ama sıcak olur diye düşünüyorum. tabi tercih bölüme ve şu an yaşadığın yere göre değişir. ben normalde istanbulda yaşadığım için ve istanbul edirne arası 2,5 saat olduğu için ben böyle bi durumda edirneyi tercih ederdim. 

strudll tarafından 07/Tem/14 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

boş tenekeden çok ses çıkar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desingers
    Desingers's avatar
    Erkek

ben çanakkale onsekiz martlıyım ve benim 2 hocam itü 1 hocam yıldız mezunu müh. fakultesinden tanıdıgım cok yıldız teknikli var sana söle diyeyim ytü itüden bence daha iyi.. eğitim kadrosu Harita Mühendisliği bölümünde cok iyi ordaki hocaların kitaplarından ders işliyoruz. itüyü de gezdim güzel teknik donanımına baktım cok fazla albenisi yoktu harita müh. bölümündeki teknik alet edevatlar eski idi bizim canakkaledeki alet edevatlar daha modern elektiriği bilmiyorum hocalar nasıl ama genel olarak ytü iyi ben olsam ytü derim ...

Senin Yadınla Ya Rabbim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ailenin yanında kal diyen arkadaşa katılıyorum

burslu olarak özel okul kazan, gene de şehir dışına çıkma

zaten kirada oturmuyorsanız üç aşağı beş yukarı aynı masraflara denk gelecek

(doğudan gelen arkadaşlar gibi bi evde 5-6 kişi kalmayı, okula otostopla gitmeyi düşünmüyorsan gurbet elde)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

@Jilet_Boris kesinlikle mersin, sıcaktır ucuzdur öğrenci şehridir. Tatil bölgesi çoktur. Kafana esti mi al arkadaşını fıstık gibi koyları var tatil yeri olan git yaşa. Lüx dairelerde ucuza kal. Meyve sebze aşırı ucuz. Şehrin gençliği çok hareketli ve çok güzel izmire kafa tutar.

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@Daft'ın dediğine katılıyorum.

Ailenin yanında bir yere gitmeni 3 üniversite deneyimi yaşamış biri olarak daha cazip buluyorum. Hiçbir derdin olmayacak sadece derslerine odaklanabileceksin. Dışarı çıkınca (ailenden farklı şehire gidersen); evde olursan sorumlulukların olacak, temizlik, bulaşık,çamaşır derken belki derslerine sosyal aktivitelerine vakit ayıramayacaksın. Ailenin yanında kalarak her zaman birkaç adım önde olacaksın, bunları da unutma.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Abi üniversiteyi sadece evinizde ailenin dizinde oturup derslerinize çalışın diyerek dar kalıba sokmayın gözünüzü seviyim ya.

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

evinin dibinde bir üniversiteye git.Çünki üninin bir boka yaramadığını göreceksin.En azından anan baban yanında olur yemeğini yer içersin.Şehir dışına çıkmana gerek yok.

Bir yandan buna katılıyorum, evet üniversite bir boka yaramıyor ama başka şehire de gitmeni tavsiye ederim.

Bunu ailenden kaç vs. manasında söylemiyorum, aksine aile gibisi yok bu hayatta. Ama mezun olunca, belki çok kısa bir süre içerisinde kendi aileni kuracaksın, ev işlerin olacak vs. Dolayısıyla bu tarz durumlara alışman, ev hayatını görmen adına bence başka şehire git. Veya ailen de sen de İstanbul'daysanız İstanbul'da başka eve çıkabilirsin.

pcdoktor636 tarafından 07/Tem/14 20:42 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

tercihle ne zaman son ygs puanlari ile nereye girebili bir kisi nereden bulabilirim

nette bulamadim tam olarak 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2022 Toplam Mesaj: 26