folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Üniversitede Ders İşleyişleri Hakkında Karşı Çıkılabilinir Mi ?

Üniversitede Ders İşleyişleri Hakkında Karşı Çıkılabilinir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bizim çok değerli üniversitemizde (Doğu Akdeniz) sağolsunlar asp.net, c# ve vb.net üstüne yoğunlaşıyorlarmış.Tamam .net üstüne herşeyin döndüğünü kabul ederim.Fakat bu bana çok ters geliyor.

Yani php gibi bir dil var, python var, c var, java var..Var oğlu var.Fakat kalkıp .net teknolojileri üstünde duruyorlar.Neyse fazlasıyla linux yanlısı biriyim.İleride iş konusunda .net teknolojileri öğreneceğime linux ve unix üstüne herşeyi öğrenmeyi hedefliyorum.Piyasada tahminimce linuxçulara iş kapısı vadır.

------

Neyse bu konuya fazla girmek istemiyorum.Dersler konusunda itiraz gibi bir hakkımız var mı ? Bir hoca c# projesi istediğinde c ile yapıp görütebilir miyiz ? Yani asp.net yerine php ile birşeyler yapsam, windows ile ilgili herşeye karşı çıksam böyle bir hakkım olabilir mi ?

Üniversite gördüğüm kadarıyla insanıhayata hazırladığı için insanlarınfikirlerini savunabildikleri bir yer.Bende fikirlerimi savunmak istiyorum.Bu konuda.Nasıl bir sonuç olabilir ki ? Dilekçe falan yazsam

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

sen karşı çık sana bişey olmazsa bende çıkıyım.

ea1 ile girdiğim okulda bana türev integral gösterim ondan da sınav yapan sistemin de onu doğru sayanında ...

ayrıca bilgisayar teknolojileri adı altında bize word excel öğreten saçma sapan ve bi okadarda salakça şeylerden sorumlu tutan eğitim sistemine hiç girmiyorum.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

java öğreten üniversiteler bile var. adam gibi python php ruby öğretemezler çünkü bilmiyolar :)

zamanında öğretmenin biri php ile bi uygulama yapmış, milli eğitime göndermiş ama kabul etmemişler.

çünkü; malesef milli eğitim ve birçok devlet kurumu çok bilinçsiz. rüşvert ve adam kayırma heryerde var. aklıma geldikçe A.Q. diyorum

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hojam sen doğru soyluyorsunda

bakalım o hocan şunu şöyle yap deyince

sende başka bir şeyle yapınca senin yaptığını anlıyacakmı ,??

demek istediğim şu hocalarımızın bir çoğu ezber iş yapar sen onun bildiği gibi yapmazzsan zararlı cıkabilirsin

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam bizim okul Türkiye müfredatına bağlı değil.Daha avrupacı bi okul.

Fakat bune ramen windows o kadar bağlamış ki teknolojisiyle. İSTEMİYORUM hatta İS-TE-Mİ-YO-RUM

Bir tane herkesin kullanabileceği araba var, birde diğerlerine göre gazı, pedalı farklı yerde ama aynı işlevi gören bir araba var.Şirket linux ile maliyetini düşürebilir.Hemde büyük ölçüde.Buna dayalı olarak linux bilen birsinin daha yüksek maaş ile bir işe geçeceğini düşünüyorum.

Kaldı ki hiç bunlara girmeden ben c# falan çalışmak istemiyorum, illaki windows egemnliğinin altında mı yaşayacağım ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

Bizim üniv.de de programlama olarak vb.net gösteriliyordu. C# yzılım sektöründe daha ağır bastığı için önce danışman hocayla konuştum bana izah etti durumu. Kurul var dedi ders içeriklerine onlar karar veriyorlar dedi. O kurulda 3 hocadan oluşuyormuş ben de tek tek üçüyle konuştum ve durumu anlattım, c# konusunda hak verdiler bana ve sonuçta müfredat değişti tamamen :) vb.net kalktı, yerine java ve c# ı koydular.

Gidip konuşup hocalarını ikna edersen (kuruldaki hocalar) yapılabiliyor bu

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ilk sene tarcan botunu üniversite için uyarlamayı düşünüyorum.Yani üniversite giriş sayfasında olacak.Yardım konuları falan olack.

bölümler, şunlar bunlar, üniversite hakkında.

---

eğer kabul ederlerse eklerim.Belki bu karar vermeleri konusunda yardımcı olur.en azından asp.net yerine php ye daha olumlu bakabilirler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

bizde hem asp.net var son sınıftada php gösterilyior css ile birlikte.. müfredatı iyi incele ve güzel fikirlerle git, ben bi kaç gün hazırlanmıştım konuşacağım konular hakkında.. önce sınıf arkadşalarımdan tepkiler aldım, vb basit dildir gibisinden, bana kızıyorlardı ama hak verdiler sonra :) vb.netin gelecğei yok c# kadar..

sende kendi savunduğun düşüncelr için iyi bir planla yapabilirsin.Önce php alanında yada diğer diller alanında yapılabilecekleri ve asp den üstün olduğunu göster,ispatlamaya çalış. Bunun için iki dili de iyi bilmen gerektiğini düşünüyorum yada yardım al, çünkü bu farklılıkları göstermen gerek. Karşındakiler sonuçta hoca olacak ve iyi biliyorlar..ikna etmen zordur ama benim gibi yapabilme şansın da var, tarcan güzel fikir.. ama okulun serverlarında öyle birşeye izin vermeleri biraz zor görünüyor bence.. Umarım başarırsın

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

-----------------------------

Yani php gibi bir dil var, python var, c var, java var..Var oğlu var.Fakat kalkıp .net teknolojileri üstünde duruyorlar.Neyse fazlasıyla linux yanlısı biriyim.İleride iş konusunda .net teknolojileri öğreneceğime linux ve unix üstüne herşeyi öğrenmeyi hedefliyorum.Piyasada tahminimce linuxçulara iş kapısı vadır.

linux konusunda sana katılıyorum çünkü gerek büyük şitketler olsun gerek büyük laboratuvar lar olsun bilgisayarlarda kendi işletim sistemlerini kullanmayı tercih ediyorlar(yani linux u isdedikleri gibi kendi kullanıcakları giri düzenleyip kullanıyorlar)

http://linux.web.cern.ch/linux/

dediğin gibi bencede linuxta iş kapısı var ama aynı benim okuduğum bölüm gibi(fizik)

ya vezir olursun ya rezil olursun

diğerlerinde ise orta halli bir işin olur

benim fikrim bu :S 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Okul müfredatına uymak zorundasın. Üniversitelerde bir şeyi değiştirmek hem zor hem de kolay, kolay olması için okuldaki öğrencilerin en az %35'inin desteğini alman gerekiyor, zor olan ise seninle muhattap olan kişinin empati kurma yeteneğine sahip olmaması. Bu yüzden 3 yıllık projem rafa kaldırıldı ve üstüne yazdığım bir yazıdan dolayı kınama cezası aldım. Daha kötü olanıda, beni bu projeye yönlendiren kişinin sunacağım dilekçeyi imzaladıktan sonra kınama kağıdınada imza atması.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    Aslında bu neden kaynaklanıyor biliyor musun gerek TÜRKİYE deki sektörün gerekse ÜNİVERSİTELERDEKİ (HEPSİ DEĞİL) hocaların bilgisizliklerinden kolaya kaçmalarından.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2891 Toplam Mesaj: 25