folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Üniversitede Ders İşleyişleri Hakkında Karşı Çıkılabilinir Mi ?

Üniversitede Ders İşleyişleri Hakkında Karşı Çıkılabilinir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    Türkiyede ki ve Kıbrıstaki bütün okullardaki dersler müfredat YÖK tarafından belirlenir ve bunun bir kalıbı vardır. Öyle kurul hocasıymış falanmiş filanmış yoktur. Anasını satim o kadar üniversite okudum ben görmedim koca bir bölümün derslerini üç beş kişinin belirlediğini. Hocam milli eğitimdeki gibi lisedeki gibi bütün üniversiteler yök e bağlıdır. Bir arkadaş ta demiş bilgisayar programcılığı okuyorum word excel gösteriyorlar. Yaw hocam saçmalama o word excel yök dersleri ve bütün bölümler görüyor. Tamam sen biliyor olabilirsin ama sınıfnda hiç bilmeyen de vardır. YAda başka bölümlerde bilmeyenler vardır. OKul sana temelden öğretiyor. Bilgisayar mühendisliğini kazanınca gidince görüceksiniz. Eğer işinde uzman bir hocaysa önce size söyleyeceği söz şudur. Bundan önceki öğrendiklerinizi unutun. Yeniden başlıyoruz. Ve emin olun bir çok şey gereksiz yada saçma gelebilir. Bunu ilerde anlarsınız gerekli oldugunu. Word gösteriyor saçma diyen arkadaşım, wordden ne kadar anlıyor acaba? Bütün her şeyini yalayıp yuttun mu? BEnde öyle diyordum ama adam ders anlatmaya başlayınca ana diyordum bu böyle olunca daha kolay oluyormuş. şuda varmış. bunuda böyle yapıyormuşuz diceksiniz. Bana kimse bunu demedim diyemez.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

as3programmer bunu yazdı:
    -----------------------------
    Türkiyede ki ve Kıbrıstaki bütün okullardaki dersler müfredat YÖK tarafından belirlenir ve bunun bir kalıbı vardır. Öyle kurul hocasıymış falanmiş filanmış yoktur. Anasını satim o kadar üniversite okudum ben görmedim koca bir bölümün derslerini üç beş kişinin belirlediğini. Hocam milli eğitimdeki gibi lisedeki gibi bütün üniversiteler yök e bağlıdır. Bir arkadaş ta demiş bilgisayar programcılığı okuyorum word excel gösteriyorlar. Yaw hocam saçmalama o word excel yök dersleri ve bütün bölümler görüyor. Tamam sen biliyor olabilirsin ama sınıfnda hiç bilmeyen de vardır. YAda başka bölümlerde bilmeyenler vardır. OKul sana temelden öğretiyor. Bilgisayar mühendisliğini kazanınca gidince görüceksiniz. Eğer işinde uzman bir hocaysa önce size söyleyeceği söz şudur. Bundan önceki öğrendiklerinizi unutun. Yeniden başlıyoruz. Ve emin olun bir çok şey gereksiz yada saçma gelebilir. Bunu ilerde anlarsınız gerekli oldugunu. Word gösteriyor saçma diyen arkadaşım, wordden ne kadar anlıyor acaba? Bütün her şeyini yalayıp yuttun mu? BEnde öyle diyordum ama adam ders anlatmaya başlayınca ana diyordum bu böyle olunca daha kolay oluyormuş. şuda varmış. bunuda böyle yapıyormuşuz diceksiniz. Bana kimse bunu demedim diyemez.

hoca bilgisayarı öğretsinler.Bana word değil yazı yazmayı öğretsinler, asp.net teveritabanına bağlanmayı dğeil sql komutlarını öğretsinler.

Kimse kimseyi kandırmasın bilgisayar mühendisi olacaksan oturacaksın sistem mimarisinide, kernel yapısınıda inceleyecksin.Oturup windows kernelini inceleyemeceğine göre bilgisayar öğrenmek istiyorsna oturup mecburiş şekilde linux incelyeceksin.

--

vista ya baktım 500 dolar diyor şirketinde 1.000 bilgisayar varsa eder sana 500.000 dolar.Bitti mi ? Hayır hiçbirşeyi crackle yapamazsın.Antivirüsler, yazılımlar şunlar bunlar.Hadi onları alma.

500 bin dolar dimi ? Sağlam bir adam bunu sana linuxlada yapar.Aynı hatta daha fazlasını verir

------

hea bu bahsettiğim işin özgünü öğretmek içindir.Bilgisayar mühendisi olursun adam gibi programlama dili bile bilmezsin.

Ne çıkarları var ? Ne çıkarları var da ısrarla windows yani bir şirket üstüne düşünüyorlar ? ne net teknolojisi ? Eğer teknoloji diyorsanız java var.Java linuxtada windowstada çalışır.

Mantık laızm biraz mantık.Böyle müfredatın içine .... Bunlar çocuklara birşey öğretmek istemiyorlar 

--

son olarak kıbrıs dış işlerinde Türkiye ye bağlıdır, iç işlerinde  bağımsızdır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

oradaki üniversitelerde yöke bağlı diye biliyorum. Bağlı olmasa bile denklik verdiği için mutlaka yökün dersleri işlenecektir. Bunlar nelerdir? Türk dili, Inkılap, İngilizce, Bilgisayar. 

TAmam ben senle hemfikirim diğer konularda. Eğitim düzeyi yada nereden ne öğretileceği bilinmiyor yada uygulanmıyor. Şuda bir gerçekki o kadar bilgisayar müh. arkadaşım var genelde hepside mezun olduktan 1 sene içinde saydıgın programlama dillerini çözüyorlar. Aslında üniversitede sana bilgi değil bu işi çözmen için anahtarlar veriliyor. Malumunuz bütün kodlama sistemleri aşağı yukarı aynı mantıksal çerçeve içinde yürür. Temeli matematik, alt dalları algoritma logaritma vs dizinlerdir. Bu sebeple orada temeliniz atılır. Eğer imkanların ve öğrenme işsteğin varsa geri kalan inşaatınıda kendin yaparsın. Sana neyin lazım gerekli olacağınıda öğretiyorlar. Merak etme sen. Sen istekli oldugun sürece okulda görmesende mutlaka çözersin. Zaten bunuda çözemeyecek kapasitede değilsen ki şayet o kapasite mutlaka var, kimse bilgisayar mühendisliği okumasın. Çünkü onu öğrensen bunu öğrenemiceksin. Yada öğretilmicek.  

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı:

sen karşı çık sana bişey olmazsa bende çıkıyım.

ea1 ile girdiğim okulda bana türev integral gösterim ondan da sınav yapan sistemin de onu doğru sayanında ...

ayrıca bilgisayar teknolojileri adı altında bize word excel öğreten saçma sapan ve bi okadarda salakça şeylerden sorumlu tutan eğitim sistemine hiç girmiyorum.

dai öle deme lisede gösterilen türev integral ile üniversitede gösterilen çok farklı(en azından bizim için :S)

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

dai öle deme lisede gösterilen türev integral ile üniversitede gösterilen çok farklı(en azından bizim için :S)

vallahi ressam, müzik öğretmeni, yada başka birşey olmak isteyen bir çocuk için integral ne kadarmantıklı ?

Bence üniversite bu kadar önemli olammalı.Liseden gelcğimizi yönlendirmeliyiz.Teknik lise gibi olmalı, iş konusunda hafifi hafif eğitimler.Sonra üniversitede ağırlık

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

@as3porgrammer hocam

okuldan okual degısım göstermektedır bu yök ünn ebok yedıgının bılmıyorum .Üniversitelerde su senato denılen zımbırtı fıtıl etmektedır adamı.BAska unıversıtelerde 5. yılda alınan derslerı bız 1.sınıfta almaktayız.'.de aldıgımızıda 4 te vermekteler 6 tane dersımızı baska fakultede mevcut degl.Onlardakılerde bızde mevcut degıl.Türkiyenın her yerınde bu görülmekte üniversitelerde.

@Zumsuk 

Sende ıtıraz etme kendını gelıstır .Yoksa meslek olarak öğrencı kalırsın.Üniversitede hocayı şikayet edeceıgın bır yer mevcut degıl.Lise değil üniversite ,adamlar normalde sıkınde olmayan konuları o kadar önemlı goruyor kı bu yanlıs,gösterılmesın dedıgınde küfür olarak anlayabılırler.

Köprüye gecene kadar dayı diyeceksın kardesım;başka çıkar yolu.Gidip  sakın itiraz etme bitiremezsin okulu benden söylemesi! 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    dekana dilekçe ver belki zorunlu seçmeli ders filan vardır

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    bence bu hocalarının insiyatifine kalmış bir şey, bende otomatik kontrol anabilim dalındaki bir hocadan network projeleri alıyorum, hocamın networkle yakından uzaktan pek bir alakası yok fakat eğer istersek konu götürüyoruz ve oda onaylıyor...kılıfına uydurulur yani bence birtürlü...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

arkadaşım yök ile ne alakası var müfredatın.Yök tek tek tüm üniversitelere farklı müfredat mı uyguluyor? Üniversite kendi arasında karar veriyor ders içeriklerine.Senin bahsettiği dersler.Mesela Bilgisayar Programlama 1 diye bir ders var bu dersi yök belirler ama içeriğini üniversite.Ama bizim

Yaşadığım olayı yazdım inanmıyorsan telefonu vereyim ara ve geçen seneki müfredat değişikliğini sor.  Ben konuştuktan sonra diğer dönemin başlangıcında bu müfredat değiştirildi. Yoksa yıllardır değişmeyen müfredatı yök benim konuştuğum zamanda mı değiştirdi bizim için :)

Bizim müfredatı hocalar kocaeli üniversitesindeki bilgisayar öğretmenliğine benzer şekilde değiştirdiler tamamen.Eskiden ders içerikleri farklıydı ama şimdi aynı. İspata hazırım, senin gibi yorum yapmıyorum, yaşanmış olayı söylüyorum, ispat da çok basit..

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Linux piyasası t-shirt,kartpostal,kupa,sorun destek

'le dönüyor.

Toplam Hit: 2898 Toplam Mesaj: 25