folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversitede Yada İş Hayatında Gittiğiniz Farklı Şehirde Yaşadıklarınız

Üniversitede Yada İş Hayatında Gittiğiniz Farklı Şehirde Yaşadıklarınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

Demin bir konuya yorum yaparken aklıma geldi arkadaşlar

Yaşadığınız kötü şeyler yada güzel şeyler nereye ne için gittiniz yaşadığınız farklı şeyleri anlatın

Gittiniz şehrin insanları nasıldı yaşam şartları esnafı sizi kazıklamaya çalışıyormuydu mesela

Yada insanları farklı bir yerden gelenleri dışlıyormuydu nasıl davranıyordu ? gibi

sizin gözünüzden o şehri anlatın bakalım belki yararı olur bize

Dökülün bakalım..

THE BeYaZ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

konyada esnaf kazıklamaya çalışır. Ev sahipleri genelde işine çok karışır . Eve kız gelmick diyen ev sahibi bile biliyorum.  Yerli halk genelde yardımcı olmayı sever . 

İlla konyada okuyacam dersen Selçuk üniversitesinde oku. Necmettin Erbakan üniv. falan sakın yazma.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Otel resepsiyonistleri dışında arabadan inip kimseyle konuşmadığımı fark ettim. Bu konuyu düşünmemi sağladığın için teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    izmirdeyim. her şey güzel bir sorun yok orta bütçenle geçinebilirsin. esnaf gözünde paran kadar adamsındır. ama kazık için çaba yok. insanları çok iyi. geçen urladan geliyoruz. son otobüse koşarak yetiştik kalbim sıkıştı oturuyordum bir taraftanda elim gögsümde neyse yaslı amcalar bindi kalkacakken karsımdaki yaslı teyse sen otur rahatsız gibisin dedi. o tebessüm gayet hoşuma gitti. daha niceleri mevcut. izmir zaten başlıbasına bir konu ancak kampüs bütünlügü olarak ege ayrı bir güzeldir. içinde metro istasyonu vardır. ulalımda sıfır sıkıntı. daha ne olsun. çıksın desinki biri bizim üniversite daha iyi hiç sanmam. yaşardan şifadan insanlar da küçük parkta bizde ordayız :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

istanbul'da okumanın eksilerinden biri.

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

ankarayı bi kenara koy odtü bi başka.. o kadar dyim

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

4yıldır kütahyadayım, yada neyse sittiret hiç anlatmıyım ben.

imza
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

isviçrede her yer bok koyuyo. ama kokusu bile güzel isviçrenin bokunu yiyim bana oturma izni versinler, öyle.

her şey 2-3 katı pahalı. 20 tlye beğenmediğiniz tshirt orda 80-100tlye geliyor.

isviçrede isviçreli yok. herkes başka yerden gelmiş. zürihe inince her yer asyalı ve zenci.

burger king, mcdonalds sayısı çok çok az. olanlarda şehir merkezinde ve içleri bomboş sadece amerikalı zenciler falan takılıyo oralarda. 

yerli malı kültürü oluşmuş yani her şey kendi malları falan.

bide doğuştan 4 dil biliyolar (lafın gelişi tabi) ülkenin 4 resmi dili var o yüzden okulda öğretiliyo. romenşçe adındaki dili öğretmiyolar ama bildigim kadarıyla. ingilizce ispanyolca falan öğretiliyor ilerleyen okul yıllarında. rusça, çince dersleri de var ama seçmeli, öğrenenler var tabi.

ben fakirim diyen adamın triplex villası var orda. ama kasaba kantonları falan oluyo oralardaysanız. zürihte bok yok zaten ben görmedim en azından.

bide orada doğa korunmuş. ayrı bir dünya sanki. ormanlar nehirler vs hepsi doğal haliyle duruyor ellenmemiş. gölleri falan tertemiz. girip yüzüyorlar orda. kızları da güzel. hizmetçileri bile bakımlı :D ayrıca zürih sahilinde sevişiyolar. ama ön sevişme. sonra alıp eve götürüyo eleman.

böyle yani bok kokulu, bokunu yediğim isviçresi. bilginiz olsun diye yazdım öyle:D 

=)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

kendimi bildim bileli istanbulda yaşıyorum istanbulda okuyorum , bunaldım amını siktiiiminin şehrinin trafiğinden gereksiz sesinden gereksiz kalabalığından davarından insansı kılıktaki canavarından.

okumuyoruzki şöle bi yarım ada olan yerde sessiz sakin, sıkıldın mı in sahile al bıranı nargileni, takıl filan.. 

dertlendim , hadı yak ooolum bi sigara ..

dipnot: İstanbulu bildiğini umaraktan anlatmadım , herşey zor olduğu kadar kolayda , fakat tek kötü yanı fazla kalabalık ve gereksiz ..

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek
    okul değil ama bu memlekette ören yerlerine gideceksen dikkat edeceksin,seni defineci,casus vs. sanmaları normal,hele de fotoğraf falan çekiyorsan,.anında polisi jandarmayı arıyorlar,sonrasında başın ağrıyor.

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek
    2 sene afyonda bulundum. insanı kötü, şehir kötü, sosyal aktivite yok bok gibi.

Dalgasız denizde herkes kaptan.
Toplam Hit: 3356 Toplam Mesaj: 35