Üniversitelerdeki Google Hesabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hocam mail atmışsın

Kapatılmayacaksa da artık kapatılır. :))

hahah hocam anonim yolladım :D

Love is nothing without fucking.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Üniversiteden 2,5 sene önce mezun oldum hala benim maili silmediler , hala da mail ayıyorlar ordan .

Pek silineceğini sanmıyorum bu Mail'in 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Mail silme saçma bence size verilen bir hak o, kimlik gibi birşey .Silinmez bence

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

Sistem yöneticisinin işini yapmamasiyla alakalı bir durum kişi okuldan mevzun olduktan sonra hesap silinir normal de ben o şekilde yapıyorum öğrencilere.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam bende yine benzer bir durum microsoft üniversite partneri oldugu için 1 TB onedrive + tüm office uygulamaları son sürüm ve beleş + olarak microsoft öğrenci programları ve eğitimleri de beleş.

mail hesabım hala aktif oldugundan sıkıntı yok , iş tamamen üniversite de bitiyor. 

google sen öğrencimisin yoksa öğretim görevlisimisin diye bakmaz , microsoft da aynı , öğretim üyeleri de öğrenci gibi tüm o haklara sahipler. 

bunun demetlemesini yapan üniversitenin görevlileridir , senin öğrenci mail adresini deaktif ettiklerinde iş biter , fakat tek bir olay var bunu sadece özel üniversiteler düzenli takip ediyor atıyorum istanbul aydın üniversitesindesin mezun oldun adam yeni öğrenci kayıtları yapılırken eskileri silebilir , fakat devlette böyle işlemediği için gittiği yere kadar gider.

ben biraz araştırdım fakat edu hesapların kullanım süresi ile ilgili bişi görmedim , muhtemelen yok hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Benim bildiğim google hesabınızı normal sınırlara düşürür, halihazırdaki dosyalar silinmez, yenilerini yükleyemezsiniz. Bizim üniler de anlaşsa keşke amk ünileri

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

@noname bu google hesabi degis işte kötü tarafı cunku mailler @gmail degil @ogr.iu.edu.tr olarak geciyor ve kontrolleri istanbul universitesi yapiyor neyse bakalim yarin cevap gelir heralde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

aöf mailleri ne zaman siliniyor acaba

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

iyi hatırlattınız.

Ben iü'de okurken dandik bir mail hzmeti vardı. Sonra üniversitede kalan arkadaşları görünce baktım sistme Google'a geçmiş. Şimdi konuyu okuyunca acaba bizm maillerde geçti mi dedim. Geçmiş . Hemen tekrar aktif ettim maili. 

Tşkler

--

iü'de mail adresinizin k. adı okul numaranızdır. O yüzden çakışma ve silinme olayı olmaz. Öğretim görevlisiyseniz zaten mailiniz @istanbul.edu.tr olur. Öğrencilerin maili @ogr.iu.edu.tr oluyor. (Ne kadar çirkin bi mail domaini ya. okulu kazandığımda @istanbul.edu.tr alıcam sanmıştım aq)

Edit:

Mail adresim deaktif edilmemiş. Sadece iü'nün sisteminden yeni şifre oluştur dedim. Direk giriş yaptım 

Eski maillerim silinmemiş. Güzel haber.

Drive kotasız :)

NoktaliVirgul tarafından 22/Oca/18 08:31 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

@NoktaliVirgul

Hocam ne zamandan beri öğrencisin yada mezunsun tam olarak süreçleri yazabilir misin ? Yeni bir bebeğim var da resim ve videolarını yedeklemeye çalışıyorum o yüzden benim için önemli kapanmaması. Aslında google fotoğrafları da kullanabilirdim o da herhangi bir hesaptan fotoğraf ve videolar için sınırsız/ücretsiz fakat kullanımı aşırı zor o yüzden google driveda yedeklemek çok iyi olur

Toplam Hit: 10675 Toplam Mesaj: 25
google g suite üniversiteler