folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversiteyi Bitirip Çalışmayanların Sağlık Sigortaları Hakkında Soru?

Üniversiteyi Bitirip Çalışmayanların Sağlık Sigortaları Hakkında Soru?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Arkadaşlar baba sgk emekli. Şimdi ben mezun oldum çalışmıyorum.Babanın sağlık sigortasından çıktım. Bir ara ziraate bir para yatırmıştım.

Sonra yatırmadım. Şu an 450 küsür borç gözüküyor. Aylık olarak ne kadar ödememiz gerekiyor . Yani o 450 yi zaten kapatıcamda aylık olarak her ay ne ödüyorsunuz sizler. 

Birde bunun adı nedir? Kişisel sağlık sigortasımı . İsteğe bağlı sigortamı ? ne diye geçiyor sistemde 

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

Genel Sağlık Sigortası olarak geçiyor.

Aylık en düşük ücret 35-40 TL gibi bi ücret olarak biliyorum. Sen gelir tespiti yaptırmadığın için ( yaptırmadığını varsayıyorum ) en yüksek ücret üzerinden yatırıyorsun şu an GSS'yi.

Gelir Tespiti yaptırıp bu ücreti belirletebilirsin. Ailedeki toplam geliri aile fertlerine böldüğünde asgari ücretin 3de1'inden az bi rakam çıkarsa 35-40 TL en düşük GSS primi ödersin.

Bunun için ikametgahının bulunduğu yerin Kaymakamlığına başvuracaksın, oradan gelir tespitini yaptırıp primini belirleyecekler.

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Pc-ErrOr bunu yazdı

Genel Sağlık Sigortası olarak geçiyor.

Aylık en düşük ücret 35-40 TL gibi bi ücret olarak biliyorum. Sen gelir tespiti yaptırmadığın için ( yaptırmadığını varsayıyorum ) en yüksek ücret üzerinden yatırıyorsun şu an GSS'yi.

Gelir Tespiti yaptırıp bu ücreti belirletebilirsin. Ailedeki toplam geliri aile fertlerine böldüğünde asgari ücretin 3de1'inden az bi rakam çıkarsa 35-40 TL en düşük GSS primi ödersin.

Bunun için ikametgahının bulunduğu yerin Kaymakamlığına başvuracaksın, oradan gelir tespitini yaptırıp primini belirleyecekler.

ok güzel onu işte ödediğim ilk zaman yaptırmıştım o halde düşük olanı ödüyorum güzel:)

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bi yerde çalışmıyorum ama bana da para geliyor :) bi de övünüyorlar sağlık sistemi şöyle böyle. ya istemiyorum diyorlar, zorunlu diyorlar, iyi o zaman babamın üzerinden devam edeyim diyorlar, olmaz diyorlar, aile seni bağlamaz ki diyorlar, tamam diyorum o halde ben bi yerde çalışmıyorum diyorlar, bu seferde ailenin gelirini bölüyorlar. ee adama sormazlar mı işine geldiğinde aileyi katmıyorsun, işini geldiğinde katıyorsun diye?

benim de 900 küsür borç var. bi ssk uzmanı diyordu, seçimler yaklaştığı için af çıkaracak hükümet. adam 1 yıldır söylüyor bunu o yüzden yatırmadım. tavsiyem seçimlere kadar bekle hocam.. bakarsın af çıkar sende kalır o para. ha af çıkmazsa da zaten ödeyecektin.. o yüzden seçimlere kadar yatırmayacağım ben. ondan sonra da bakarım duruma göre

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Borcu nereden goruyorduk?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

https://sgk.ziraatbank.com.tr/

şurdan GSS PRİM seçip tc kimlikten sorgulattım yardırıyo şu kadar borç var diye bu nedir ya

en son 1-2 sene önce falan tam süreyi hatırlamıyorum öğrenci belgesi götürmüştüm okuldan alıp, bu öğrenci belgesini belirli aralıklarla götürmek mi gerekiyor sgkya? hala öğrenciyim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek
    splintercell bunu yazdı
    break bunu yazdı

şurdan GSS PRİM seçip tc kimlikten sorgulattım yardırıyo şu kadar borç var diye bu nedir ya

en son 1-2 sene önce falan tam süreyi hatırlamıyorum öğrenci belgesi götürmüştüm okuldan alıp, bu öğrenci belgesini belirli aralıklarla götürmek mi gerekiyor sgkya? hala öğrenciyim

6 ayda bir öğrenci belgesi götürmen gerekiyor sgkya benim de 1800 lira borç vardı gelir testi yaptırdım kapandı borç çalışmıyordum ben de o zamanlar al belgeni git bir sgk ya konuş.

Eskisi gibi değildir belki!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek
    Palerider bunu yazdı
    splintercell bunu yazdı
    break bunu yazdı

6 ayda bir öğrenci belgesi götürmen gerekiyor sgkya benim de 1800 lira borç vardı gelir testi yaptırdım kapandı borç çalışmıyordum ben de o zamanlar al belgeni git bir sgk ya konuş.

internette öğrenci belgesiyle geçmiş dönem borcu sildirilebiliyor diye bişeyler okudum böyle bişey mümkün mü? bir de yaşım 25'in altında yine de gelir testi yaptırmam gerekir mi öğrenci belgesi yeter mi yoksa

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Herhangi bir borc gorunmuyor suan icin. 

Ben Yuksek Lisans yapiyorum ve calismiyorum. Suan Allah korusun herhangi bir durumda hastaneye gitsem sigortami sorsalar ne diyecegim? Hastanelerden ucretsiz yararlanma hakkim var degil mi benim? 

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bi yerde çalışmıyorum ama bana da para geliyor :) bi de övünüyorlar sağlık sistemi şöyle böyle. ya ist
    emiyorum diyorlar, zorunlu diyorlar, iyi o zaman babamın üzerinden devam edeyim diyorlar, olmaz diyorlar, aile seni bağlamaz ki diyorlar, tamam diyorum o halde ben bi yerde çalışmıyorum diyorlar, bu seferde ailenin gelirini bölüyorlar. ee adama sormazlar mı işine geldiğinde aileyi katmıyorsun, işini geldiğinde katıyorsun diye?

benim de 900 küsür borç var. bi ssk uzmanı diyordu, seçimler yaklaştığı için af çıkaracak hükümet. adam 1 yıldır söylüyor bunu o yüzden yatırmadım. tavsiyem seçimlere kadar bekle hocam.. bakarsın af çıkar sende kalır o para. ha af çıkmazsa da zaten ödeyecektin.. o yüzden seçimlere kadar yatırmayacağım ben. ondan sonra da bakarım duruma göre

ogrenci degilsen, calismiyorsan ve yasin 25den buyukse kaymakamliga vakfa gidiyosun senin ikametinin bulundugu adreste kalanlarin gelirine bakiyorlar. biz uc kisi kaliyoduk calisan da yoktu hic odemedim. vakifa gidip gelir beyani yapmazsan aylik yaklasik 110 lira falan oduyon.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

BÜYÜK YAZIYORUM OKUYUN DİE

İNTERNETTEN BAKTIM BORCUM YOK .

GELİR TESTİDE YAPTIRMADIM.

DEYİP GEÇMEYİN .

Bİ ANDA 1 YILLIK BORÇ ÇIKARIRLAR ANLARSIN DEVLETİN GEÇİRME ŞEKLİNİ ( EN DÜŞÜK SSK PRİMİNDEN GEÇİRİYORLAR ŞU ANDA 350-360 tl ARASI AYLIK ÇAKARLAR)

BAKIN BEN BAĞKURLUYKEN BANA 2.000 KÜSÜSR BORÇ ÇIKARMIŞLARDI .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2130 Toplam Mesaj: 24