Unutkanlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar malum biliyorsunuz. kaza yapmıştım. fakat şöyle bi sorularım olacak. ben nişanlıyken kaza yaptım. bırak bide düğün davetiyesi dağıtıttığımız gün kaza yaptım. hem fiziki durum hemde beyin kanamasından dolayı sonrası hem kız hemde kızın ailesi vazgeçmişler. öyle bi durumdaymışım ki benden daha hayır olmaz demişler. kaza sonrası kendime gelmeye başladığım zamanlar bana ne oldu da hastanelerdeyim, evdekilerin haberi varmı, akşam eve geç kaldım babam kızacak diye düşünceler içindeydim. bırak kaza yaptığımı nişanlımı bile hatırlamıyorum. birkaç fotoğraf gösterdilerde tip olarak hatırladım. nişanlın buydu dedilerde ondan yani. bana bıraksalar ayarlayacağım  kız olarak görürüm. oda  nişan fotoğraflarını hepsini onlar çıkarmış. bize hiç vermemişler. 

ben tüm bunların başrol oyuncusuyumda hiçbirşey hatırlamıyorum. yani tamamen shift delete ile silinmiş.. anlatıyorlar o kadar şöyle şöyle diye içimden diyorum bunları yapan ben miydim?

bide bu kızdan önce bi kıza daha istemeye gitmişiz. bunu varmemişler. tamam kızı hatırlıyorum ama sanki liseli sevgilimmiş hissi var. öyle hatırlıyorum.

kaza tarihim 18 08 2013 ve öncesi 2-3 yl hiçbirşey yok. hiç yok ufaktan hatırlatan şeyler olurya hani öyle bişeyde yok. galatasaylıyım en son bıraktığım halinden birçok şey olmuş. yani son 4-5 senelik bigi yok. hiç yok. 4-5 sene öncesi sorun yok. askerliğimi hatırlıyorum. bazı hatırlanacak şeyleri hatırlayabiliyorum. maila şifrelerimi tbt şifremi  zaten genelinde hemen hemen aynı şifreyi kullanıyorum. değilse bile şifre algoritmam vardı. onu hatırlıyorum. rakamlı şifreler için kendimce bi kod belirledim. telefondaki harflere onu yazıyordum. mesela bi yerdeki şifreyi ajan yapacam unutmayayım diye telefonda ajan t9'da ajan yazmak için 2526 tuş sırasına sırayla basıyorsun ya bende şifreyi 2526 yapıyordum. bu şekilde çoğu şifremi buldum. zaten mail şifremi buldum mu gerisi geliyodu. 

bu tarzdaki bilgilerimi nasıl geri getirebilirim?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    erebos bilgili bu konular hakkinda hocam .

Bu arada cok gecmis olsun hocam. N
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

mağlesef bu çözümünün burada bulacağını sanmıyorum . yinede bak cevaplara.

seninki unutkanlık değil hafıza kaybı oluyor tam karşılığı.

olayı zamana bırakacaksın.

düzenli doktora git ve bu gibi vakların ne yaptığını ne kadar sürede toparladığını sebenbini öğrenmeye çalış

geçmiş olsun.

benim tavsiyem eskiyi hatırlamak için kendini çok sıkma.

olan olmuş yeni bir çizgi üzerinde yürü bu aradada tedaviye devam edersin oturup hatırlayım dersen bu vakitlerinide kaybedersin

bir yerden başlamalı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

düzenli doktora git ve bu gibi vakların ne yaptığını ne kadar sürede toparladığını sebenbini öğrenmeye çalış

geçmiş olsun.

olan olmuş yeni bir çizgi üzerinde yürü bu aradada tedaviye devam edersin oturup hatırlayım dersen bu vakitlerinide kaybedersin

bir yerden başlamalı

ben de bunları yazmak için girmiştim konuya hocam. özellikle tavsiye kısmına bir daha odaklan.,;

bir yerden başlamalı

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

geçmiş olsun.

bir yerden başlamalı

tavsiyen için sağol öyle  yapıyorum zaten. yeni amaçlar edinmeye uğraşıyorum

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam sizin başınıza gelen hafıza kaybı, tıp dilinde de "amnezi" olarak geçer. Bu rahatsızlığın daha ağır versiyonu, genellikle yaşlılıkta görülen "Alzeimer" hastalığı oluyor. Ama tabi bu iki rahatsızlık farklı nedenler sonucu ortaya çıktığı için korkacak bir şey yok.

Beynin aldığı hasara göre ve beynin kendini tedavi etme sürecine göre geçici veya kalıcı olabilir. Malesef bildiğim kadarıyla şu an bunun bir tedavisi yok. Açıkcası ne iyi gelir, onu da söyleyemiyorum. En iyisi ilgili tıp dalındaki bir uzmana danışmak.

Tekrar geçmiş olsun hocam.

edit: Ayrıntılı bilgi: http://tr.wikipedia.org/wiki/Amnezi

RaNGeR tarafından 31/Oca/15 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam çok geçmiş olsunçok etkileyici bir zaman süreci gerçekten.

Bu arada bu kalıcı hafıza kaybı değil değilmi?

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ajan açtığın konulardan nekadar azimli olduğunu görüyoruz bu başarının devamını dileriz. 

konuya gelecek olursak @ futu nun dediği doğru. hafıza kaybı yaşayan bir komşunun ailesine benzer şeyleri söylemişti doktor.

zamanı gelince parçça parça hatırlarmış filan demiş. şimdilik kendini sıkma bu konularda derim ben.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aynen.

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Yazan oldu mu bilmiyorum ama bir de iyi yanından bak. Eğer hatırlayacak olsan nişanlınla ayrılığın bu kadar şeyin üstüne ultra ağır gelecekti.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı

Yazan oldu mu bilmiyorum ama bir de iyi yanından bak. Eğer hatırlayacak olsan nişanlınla ayrılığın bu kadar şeyin üstüne ultra ağır gelecekti.

Toplam Hit: 2279 Toplam Mesaj: 26