Unutkanlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı

Yazan oldu mu bilmiyorum ama bir de iyi yanından bak. Eğer hatırlayacak olsan nişanlınla ayrılığın bu kadar şeyin üstüne ultra ağır gelecekti.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    marad10a bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı

Yazan oldu mu bilmiyorum ama bir de iyi yanından bak. Eğer hatırlayacak olsan nişanlınla ayrılığın bu kadar şeyin üstüne ultra ağır gelecekti.

doğru. hatırlanacak bişey varsa hatırlardım zaten. yada söylerlerdi. ulan koskoca nişan tık yok. o kadar gel git oyun falan. hatırldığımdan değil haa illaki olmuştur 

daha dünü bile unutabiliyorum. ama birisi söylediği zaman şunları yaptın diye söyleyince hatırlıyorum. yapmadığım bişeyi söyledikleri zaman bunu yapmamıştım diyorum. ama yaptıklarımı hatırlayamıyorum. bundan sonra telefona günlük gibi bişey yükleyecem. akşamları o gün neler yaptığımı yazacam. uyuyunca birçok şey sıfırlanıyor. bii müddet alışana kadar böyle yapacam

ajan1111 tarafından 01/Şub/15 09:20 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam zamanı gelince parça parça hatırlarsın,ufak flashbecklerle filan inş.

bu arada bana borcunu hatırlayınca ödersin sorun değil. tam hatırlamıyom ben de 10 15 bin civarı bişeydi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Kardeşim halı saha maçları yapardık, adaya mangala giderdik, onu bunu ağaca vurdururduk, nargile ortamları falan. :-)

Bunlar duruyosa yerinde sorun yok. :-) 

Senin tarzında bir vakaya gözümle şahit oldum.

Adamın 2 çocuğu falan var.Karısını bile hatırlamıyodu.

Adama anlattıkça adam hatırlıyodu bazı şeyleri.Adam yaşıyorum yaa o bile yeter bana diyo.

Sen de bu konuda profosyonel yardım almalısın bence.

Tabi tıpta bu durumu düzeltecek bi tedavi varsa.

Yoksa da siktir et kafana takma çok karı kıza bakardın öyle devam et. :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

@joe_black

senin nicki hatırlıyorum. sanki seninle bi işler yapmış gibiyiz. ama öyle bi borç olmaz olamaz. kendimi bilirim kimseye borçlu yaşamam.

@mbk

halı saha ağaç olayalarını hatırlar gibiyim. sağlam gır gır yapmştık :D 

olum kız için yürüyebilmek gerek. daha bende ondan yok. bide kız peşinde koşturmak var (: hiç yapacak durumum yok

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Tekrar geçmiş olsun, beyinde fonksiyonel bir rahatsızlıktan ötürü olsa genelde bu sürede geçerdi ancak seninki donanımsal ve malesef donanımsal uzun süreli hafıza kayıpları genelde geri dönüşü olmayan olarak sınıflandırılır ama bu demek değilki hiç birşey hatırlamayacaksın bu fonksiyonel ve kısa süreli hafıza kayıplarından ayrılması için yani sınıflandırılabilmek için söylenmiş birşey.

Neyseki hatırlamada ve düşünmede beyindeki bütün hücreler görev alır yani beynin bir bölgesinin hasar alması 'hafıza kaybı' için konuşacak olursak  kesin bir kayıpla sonuçlanması çok zordur, gerek hasar alan bölgeden bilgileri kurtararak gerekse aynı düşünce ve anıları başka bölgelerde işlenmiş olmasından ötürü anılar bir şekilde tekrar yerine gelecektir , tabi bunda süreç epey uzun olabiliyor ve bunu psikolojik tedavilerle yada uyarmalarla hızlandırabilirsin ama hiç birşey eskisi kadar net olmaz ne yazıkki.

Yani moralini bozma hatırlarsın ancak biraz bulanık,biraz silik, çözümü zaman veya psikolojik destek.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hocam duygularını katarak yaşadığın şeyleri zamanla tekrar hatırlayacağın kanaatindeyim.  Bence geçmişte yapmayı sevdiğin şeyleri yap , samimi olduğun arkadaşlarınla takıl ve psikolojik destek al. Hayatını yaşamaya devam et lazım olduğunda aradığın şey seni bulur zaten :D

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

@joe_black

senin nicki hatırlıyorum. sanki seninle bi işler yapmış gibiyiz. ama öyle bi borç olmaz olamaz. kendimi bilirim kimseye borçlu yaşamam.

@mbk

halı saha ağaç olayalarını hatırlar gibiyim. sağlam gır gır yapmştık :D 

olum kız için yürüyebilmek gerek. daha bende ondan yok. bide kız peşinde koşturmak var (: hiç yapacak durumum yok

Fizik tedavi ile yürüme olayı çözülür. :-)

Ayaklar açılınca zihin açılır zaten. :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Memento filmindeki olayın hafifini yaşıyorsun geçmiş olsun. Telefon , cebinde duracak not defteri falan baya işe yarar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Bir nöropsikologa v.s. görünmen yararlı olucaktır aslinda

Toplam Hit: 2273 Toplam Mesaj: 26