Unutmadığınız Unutamıyacağınız Kitaplar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    darq bunu yazdı

bunu mu demek istediniz "Nietzsche Ağladığında" 

ama "Fedailerin Kalesi Alamut" sana daha çok hitap eder gibi.

Arkadaşın önerilerini tam olarak dikkate almanı tavsiye ederim, Nietzsche Ağladığında' yı zaten her kitap severin okumasını tavsiye ederim.

Senin tarzına yakın olarak Amin Maalouf' un Semerkand, Afrikalı Leo ve Yüzüncü Ad kitaplarını tavsiye edebilirim ki Maalouf' u bir kez okursan diğer kitaplarını ararsın tahminimce.

Son olarak Panait Istrati' nin Arkadaş' tan başlayarak tüm kitaplarını tavsiye ederim. Istrati' nin kahramanları beklemediğin türden kahramanlardır, vazgeçemezsin, özeldir!!!

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Arkadaşlar konuyu tekrar hortlattım , kusura bakmayın. :)

Hasan Sabbah ismini çok övdüler , ne yalan söyliyeyim daha önce hiçbiryerde duymamıştım devlete göre terorist , halka göre kahraman filan diyorlar birde EZEL filminde muhterem harika sanatçımız TUNCEL KURTİZ bu hasan sabbah hikayelerinden bahsediyordu.

Hasan sabbah hikayelerini olaylarını anlatan kitaplar varmıdır ? bildiğiniz , okuduğunuz?

EDİT: Konu içinde arkadaşın birisi , Fedailerin kalesi alamut ( Hasan sabbah ) önermiş kendisine pm attım kitap hakkında ama geri dönüş alamadım bu kitap hakkkındada yorum yapabilirmisiniz?

Roark tarafından 17/Mar/14 17:07 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

İmreniyorum size beyler.

hayatım boyunca sadece 1 kitabı tamamlayarak okudum "olasılıksız"

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı
    EDİT: Konu içinde arkadaşın birisi , Fedailerin kalesi alamut ( Hasan sabbah ) önermiş kendisine pm attım kitap hakkında ama geri dönüş alamadım bu kitap hakkkındada yorum yapabilirmisiniz?

Bu kitabı mersin'de, kumsalda, hafif rüzgar'lı bir yaz havasında , winston soft'un eşliğinde okumuştum :P Kitabı okuyunca zaten göreceksin ama cennet bahçelerinin tarif edildiği bir kısım var, o kısmı tasvir ettiğim ortamda okumak mükemmel olmuştu :) Güzel kitaptır, tekrarlıyorum Kara Elf Üçlemesi'ne de bakmanı tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

İmreniyorum size beyler.

hayatım boyunca sadece 1 kitabı tamamlayarak okudum "olasılıksız"

hassiktir tam olarak aynı durumdayız, bi tek olasılıksızı tam okudum. 

test 1 2
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    Maddox bunu yazdı

Bu kitabı mersin'de, kumsalda, hafif rüzgar'lı bir yaz havasında , winston soft'un eşliğinde okumuştum :P Kitabı okuyunca zaten göreceksin ama cennet bahçelerinin tarif edildiği bir kısım var, o kısmı tasvir ettiğim ortamda okumak mükemmel olmuştu :) Güzel kitaptır, tekrarlıyorum Kara Elf Üçlemesi'ne de bakmanı tavsiye ederim.

Hocam bu hasan sabbahı gerçekten merak ediyorum senin dediğin kitaba bakmıstım pek için ısınammıştı :) PM ATTIM.

Arkadaslar tekrar geçiyorum hasan sabbah anlatan aklınızda kalan kitaplar varsa bana söylemenizi istiyorum. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

AMAT ı unutmam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

oğuz atay tutunamayanlar olmak istemiyeceğimiz malasef olduğumuz karakterler.

Nikos Kazancakis zorba

boş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Fatih Aktaş-Zıvana

kitapta ki Yaman ile İvan'ın dakikası dakikasına tutmayan ironik arkadaşlıkları seni çok etkileyecektir. bazen yamanın kafasını yaşamak isteyeceksin.

"kaybolmak istiyorum bunun için manyetik kartlara ihtiyacım yok, telefonlara, fiber ağlara, paraya,devlete, tanrıya bile ihtiyacım yok. ağzıma iliştirdiğim sigaram ve uykusuzluğum yeterli bana. çünkü kimse seninle konuşmamak için kaçınıyorsa ve görmezden geliniyorsan, başarmışsındır. kaybolmuşsundur. çünkü en büyük kayıp, kocaman kalabalıklarda olur...."

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

arsen lupen

Toplam Hit: 3982 Toplam Mesaj: 51