Üretim,Pazarlama,Kazanç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Merhaba arkadaşlar; Malumunuz okullar bitiyor bazılarımız para kazanmak istiyor,öğrencilik hayatı tamamen bitenlerde iş kurmak hayatını kazanmak istiyor.Bende okulumu bitirmekteyim (elektronik haberleşme),işin özü birkaç tane domainim var elektronik devre dizaynı ve pcb cizim ile alakalı,bu domainleri ayağa kaldırıp kazanç sağlamak istemekteyim fakat bu işler yalnız başına biryere kadar oluyor.Farklı şehir yada izmirden olan arkadaşlara ortaklık teklif ediyorum.Gelen gelirin paylaşımını özel yollarla anlaşarak ve güven sağlayarak yapabiliriz.Bir yada birkaç kişi ilede yapabiliriz.Rakip olup yada tek takılıp pazardan pay aramaktansa böyle bir sistem düşünüyorum.Hem mürid kazansın hem buradan ortak edinmiş olayım,hem üreten olalım.Fikirleriniz varsa paylaşalım dileyenlere.Teşekkürler.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Kimseden para,sermaye istemiyorum yanlış anlaşılmasın.Sadece destek olup birşeyler üretelim herkes kazansın dıyorum.Gerek internet gerek internet dışından iş toplayıp yapalım kazanalım.Elektronikten anlamayan arkadaş sadece pazarlama müşteri kısmı ile ilgilenir üretim ile ilgilenmek istemezse.Anlayan arkadaşla ise teknik olarak paylaşım yaparız karşılıklı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Nasi yanı hocam elektrnk alanındakilerimi toplamak istyiorsun.

Yaz için benımde var kafamda birşeyler

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

evet,elektrik-elektronik ve bilgisayar kontrollü sistemler ( atıyorum bilgisayar kontrollü motor) gibi şeyleri toplayıp üretip kazanmak amaç.Ama illaha herkes elektronikten anlayacak diye birşey yok anlamayanlar sadece pazarlama ve müşteri ile ilgilenir.Tek tek piyasada iş aramaktansa toplanıp toplu halde birşeyler yapmaya calıssak daha başarılı olabilir bence.Herkes ortaya birşey katarsa iş büyüyebilir herkes kazanır.Tek başıma ben yeteri kadar reklam yapamayıp.Herşeye koşturamıyorum örnek olarak websitesi.

domainler: pcbdizayn.net devredizayn.net mikroislemci.net iş yaparmı bılmıyorum ama bunları yayına sokup birşeyler üretelim diyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

hocam belki biraz ilgisiz olacak ama merak ettim bu cnc makinalar ın beyin ksmı türkiyede mi üretiliyor. Bize hoca türkiyede çok az cnc programlama yapabilen kişi sayısı falan dedi. bu işte gelecek varmış. hazır elektronikten anlayan birni buldum sorayım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

CNC olayı en basit mantık olarak 3 tane motoru eş zamanlı olarak çalıştırabilmen.Yani atıyorum 1tane motor delik delerken diger 1 motor sağa sola hareket edecek bitanesinde yukarı aşagı.Bunların hepsini aynı anda yaptırdıgında degisik bir sekil cıkar zaten.Herneyse Türkiyede sıfırdan üreten varmıdır bılmıyorum ama CNCye dışarıdan program yazıp onu tasarlatıp 3 motorada yaptırmak mesele.Karmaşık bir olay yani.işyerinde 50bin $lık bir CNC var.Gavur yapıyor diyorsun hakketten.Adam lazım olacak herşeyi koymuş.Renkli ekran,harici program girişi v.s.Kısacası imkansız degil ama cok iyi motor ve mikroislemci bilgisi gerekir yapmak için.

Ekstra olarak;

yazdıgım 3tane domaini yayına sokmak için bilgili arkadaşlardan yardım istiyoruz.Wordpress blogengine gibi yerlerden blog kursakmı daha kolay olur yoksa hazır template felan mı.Daha dogrusu bize PR yükseltmek ve reklam yapılması gerekiyor.yardımcı olan arkadaşa gelir sağlandığında az birazda olsa hakkını vermek isteriz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

pm at hoca msn bılgılerını bana aksama konusabılırız.Yardımcı olmak isterim sana

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Güncel.Belki 1-2 arkadaş daha ilgilenir.Yada fikir sunulur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Boş oturup birşeyler yapmak isteyen yada ek gelir isteyen yokmu ?.Hem tecrübe hem bilgi hem para kazanmak isteyen yok mu? Taşın altına elimizi sokamazmıyız biraz? yapmak istediklerimiz belli : 1) birtane site yayınlamak aramalarda çıkmak için 2)Ağızdan ağıza reklam 3) Beyin fırtınası ve gelir sağlamak için elektronik elektrik alanında proje üretmek.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Konu güncel.Sıfır sermaye ile bişeyler üretmek,tecrübe kazanmak,para kazanmak isteyen yokmu?.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

ne istedigini tam olarak anlamadım ama pm atarsan detaylı konusuruz.

izmirdeyim bu arada.

Toplam Hit: 1747 Toplam Mesaj: 19