folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Uydu Alıcısı,Harddisk,Wireless Klavye,Modem

Uydu Alıcısı,Harddisk,Wireless Klavye,Modem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    paduwan bunu yazdı

onu bilmiyodum hocam isim benzerligi, isim cakmasi falan olmasin, xtrend orjinal sayfasinda bu konu hakkinda bir haber yok cünkü yada ben bulamadim

atlanta bunu yapar zamanında dream500s çakmasını atlanta500s olarak piyasaya sürdü

ama bu xtrend birebir diye biliyorum tüm xtrend yazılımları oluyormuş

xtrend plugin yazar başka bir cihazda çalışmaz  yazılımı klon falan çalışmaz onun için clonu yok   diye biliyorum xtrendin

ama birçok enigma2 marka yaptı

spark işletim ile çalışan cihazların bazıları enigma2 versiyonlarıda var

azbox-xtrend-vu-dream-nbox-technomate-e3hd-ipbox ve adını hatırlayamadığım birkaç marka daha var enigma2 işletimi kullanan

aslında alt yapı linux enigma2 dvbs arayüz

openpli debian mips alt yapısını kullanır onun için debian mipsler bağımlılıkları uyarsa openpli de çalışır

toplayacak olursak clarke tech xtrend ana üretici atlanta sadece kendi atlanta markasını vurdu nasıl anlaştılarsa

atlanta xtrend

clarke tech xtrend

ikiside aynı cihazlardır

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

Bu gün izmit'i talan ettim bulamadım anasını satim, xtrent ve atlanta dbax bulsam onuda alıcaktım ama geneli basit eski moda alıcılar var. internetten alıcam ancak güvenilir daha önce sipariş ettiğiniz bir site var mıiönerebileceğiniz ?

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu gün kadıköyde atlanta ve xtrend arayışlarına devam ettim ancak bulamadım, dreambox 800 hd se aldım ancak açmayı beceremedim,aldığımda adam kontrol etti çalışıyordu eve geldim taktım çalıştıramadım sorun ne olabilir?

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek
    recobaba bunu yazdı

Arkadaşlar bu gün kadıköyde atlanta ve xtrend arayışlarına devam ettim ancak bulamadım, dreambox 800 hd se aldım ancak açmayı beceremedim,aldığımda adam kontrol etti çalışıyordu eve geldim taktım çalıştıramadım sorun ne olabilir?

atlanta yerine klon dahi olsa dreambox 800 hd bak derim hocam klon mlon dream candır...

bu da başka bir forumdan alıntı kardeşim 800 hd için 

Arkadaşlar herhangi bir nedenle DM800HD-PVR makineniz açılmıyor ve makinenize Image yada backup yükleyemiyorsanız, hiç telaşa kapılmayın.
    Anlatacağım işlemi uygulamanız durumunda, makineniz sağlığına kavuşacaktır.
    Size "DM800HD-PVR Opener" diye bir program sunuyorum. Program Dream Up programı kırılarak elde edilmiştir.
    Şimdi size yapmanız gerekenleri anlatıyorum.

1- DM800HD-PVR makinenizin elektrik fişini çekin.
    2- Makinenizle bilgisayarınızı RS-232 kablosu ile bir birine bağlayın.
    3- DM800HD-PVR Makinenizin internet bağlantısını sağlayın.
    4- İndirdiğiniz DM800HD-PVR Opener.exe programını çalıştırın.
    5- Sağ üstteki "Connect" butonunu tıklayın.
    6- Makinenizin elektrik fişini takın.
    7- Programın işlem çubuğunun ilerlemesini bekleyin.
    8- İşlem bittiğinde program bir hata penceresi açacaktır. Bunu önemsemeyin.
    9- Makinenizin ön panelinde bir IP numarası görülecektir.
    10- Internet Explorer adres çubuğunuza şu adresi yazın.
    11- http://192.168.X.XXX/upgrade.dhtml (Makinenizin ön panelinde görülen IP numarası) Entere basın.
    12- Açılan sayfadan Browse butonuyla önce backupınızı daha sontada secondstage dosyanızı yükleyip makinenizin elektrik fişini çekip takarak resetleyin....

ALİORAL kardeşimize tşkk alıntı.

İNDİR DOSYA BURDA

kabadayi09 tarafından 24/Ara/13 15:31 tarihinde düzenlenmiştir

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

Açılmama sorununu hallettim telnet üzerinden de bağlanılabiliyormuş, neyse velhasıl alet şu an çalışıyor.

Toshiba 2.5" 2 tb harici hdd almıştım onu taktım görmedi onu tanıtmaya ve kayıt özelliğini çözmeye çalışıyorum aynı zamanda eklenti bakınıyorum.

Faydalı olabilecek sizinde kullandığınız eklentileri tavsiye ederseniz sevinirim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

ne için eklenti lazım hocam daha açık  söylerseniz birşey diyebiliriz

oe1.6 mı 2.0 mı imaj ona göre tunusiasat addons kurabilirsiniz

hdd kendiniz mount etmeniz gerekli biraz değişik mount işleemi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

Şu için eklenti olayını erteledim,

Cihaz bazen donuyor geç açılıyor,hatalar falan veriyordu vs. stabil çalışmadığından dolayı imageı değiştirmek istedim ancak yanlış bir şeyler yaptım sanırım şu an hata veriyor hiç açılmıyor, ip de alamıyorum.

Servis kablosu ile bağlantı kurup yeni image yüklemem gerekiyor sanırım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

clon makinaysa sim modeline uygun imaj yüklenmesi gerekli

sanırım orginal imaj attınız

makinanın sim kaç? sim modeline uygun yazılım arayıp nullmodem ile yükleme yapınız

endenius tarafından 24/Ara/13 19:29 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

nullmodem dediğin nedir ki ? ayrıca cihasın sim kaç olduğunu nerden anlarım ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

nulmodem kablo yani rs232 seriport   kablosu

aldığınız yerde size demiş olmaları gerekli sim 2.1 bilmem kaçıncı model diye

fazla üreten olduğu için çokça yamalı seriler var

Toplam Hit: 4388 Toplam Mesaj: 32