Uzaylılar Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

GusFring bunu yazdı:
    -----------------------------
    uygun şartlar oluştuğu takdirde her gezegende mikro organizmadan akıllı yaşam formuna kadar evrimleşme olabilir. Bir sürü galaksi bir sürüde gezegen olduğunu düşünürsek illa içlerinde uygun şartları barındıran vardır. En basitinden güneş ve hava biz varız diye ilahi bir hikaye tarafından oraya konulmuş değil, onlar olduğu için biz varız

ahanda bi fasulyeci daha :)

trilyonda bir ihtimalle bilmem ne birleşmiş yaz yaz çekinme :)  uzun zamandır duymuyorduk :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

Elmalılı Hamdi Yazır Meali

Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.

Zariyat, 56 ayeti kerimesi.

seni tatmin edemediğimiz için kusura bakma ama egoistlerden nefret ederim. tanrı bile olsa.

sen dinsiz değilmisin zaten tanrıya inanmayan adam nasıl olurda tanrı kelimesini kullanır hayretler içindeyim? yoksa bir din seçtinde haberimizmi yok hoca :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

DJ_Alper bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

seni tatmin edemediğimiz için kusura bakma ama egoistlerden nefret ederim. tanrı bile olsa.

sen dinsiz değilmisin zaten tanrıya inanmayan adam nasıl olurda tanrı kelimesini kullanır hayretler içindeyim? yoksa bir din seçtinde haberimizmi yok hoca :)

basit bi cevabım var : sana ne?

diğer konu da kanıtlanmış verilere fasulyeci demen oldukça ilginç. senin açından küçük düşürücü.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

warderpipi bunu yazdı:

babalar uzaylılar hakkında ne düşünüyosunuz ?
    özellikle kayıp şehir atlantis hakkında?
    bir inanışa göre çok eskiden atlantis diye bi şehir varmış onların teknolojisi bugünün teknolojisinden çok çok daha ileriymiş daha sonra dünyaya meteor düşmüş bunlardan meteor düşmeden düşeceğini bildikleri için uzay aracına binip uzaya kaçmışlar şimdiki uzaylılarda bunların torunlarıymış :D

nerden duydun veya okudun bilmiyorum ama öyle birşey yok.. atlantis veya mu uygarlığındaki felaketten kaçabilen insanlar uzaya değil, diğer kıtalara göç ettiler.. bunlarında tarihte başından itibaren bilinen tüm medeniyetleri kurduklarına inanılır, konunun uzaylılarla bağlantılı olan kısmı bu insanların diğer gezegendeki varlıklarla iletişime geçtiği savıdır.teknolojik ve psişik güçlerini bizden kat kat daha iyi kullanabildikleri için ki bu iddia olmaktan çıkmış kanıtlanmış bir olaydır.. ilk insanlar diye bildiğimiz topluluk dış varlıklarla iletişime geçmiştir, bunları güney amerikada ki tarihi eserlerin üzerine resmedilmiş olan çizimlerle görebiliyoruz, bazı piramitlerin üzerindeki uçan disk veya astronot kılığına bürünmüş insan figürleriyle görebiliyoruz.. senin bahsettiğin  agharta yeraltı medeniyeti onuda bu kayıp kıtalardan gelen insanların oluşturduguna inanılır, bahsettiğin meteor düşme olayıda bir doğal felakettir hatta arkeologlar ve birçok bilim dalından uzman kişiler bahsedilen yıllarda bir felaket oldugunu dogrularlar, bunu biz nuh tufanı olarak biliyoruz.. bunlar batı tarihinden, popüler tarihten uzak şeyler o yüzden hikaye/masal gibi görülüyor fakat onlarca bilim insanı bu konuda uzman sıfatına erişmiştir, bunlardan bir taneside türk tarihçi olan kazım mirşan'dır araştırmalarına göz atabilirsiniz.. burda asıl tartışılması gereken konu; bizim tanrı diye nitelendirdiğimiz ve yaşadıkları hernasılsa hiçbirşekilde kanıtlanamamış olan peygamber sıfatındaki kişiler farklı formdaki kişilermidir? veya tanrı diye tapılan olgu insanlık ırkını oluşturan bir dış medeniyet ve bazı zamanlar birebir iletişim kurdukları insanlara peygamber diyor olabiliriz.. asıl beyin fırtınası oluşturulması gereken konu budur çünkü kayıp kıtaların varlığı kanıtlanmıştır, örneğin mu kıtası diye adlandırılan batık kent bugün japonya yonaguni okinava yakınlarında su altında yatmakta.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

diğer konu da kanıtlanmış verilere fasulyeci demen oldukça ilginç. senin açından küçük düşürücü.

işine gelince tanrı yok din yalan

işine gelince tanrı böyle

sıkışınca sanane

:) daha ne diyeyim hoca bunun üstüne birşey denmez artık

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

alper mesir macununu fazla kaçırmışsın, beynine giden kan azalmış baya.

https://www.google.com.tr/search?sugexp=chrome,mod=5&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=hiciv+sanat%C4%B1

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Konu uzaylıdan dine döndü yakında gider konu,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

aliyk bunu yazdı:

Güzel kardeşim Koca Uzayda tabiki yalnız değiliz olamayız ve uzaylı denilen bir şey var

ama gel gelelim ufo zırvalalarına inanmam, inanada şaşarım

Sen kalk ebebin zilyon yılı ışık yılı uzaklıktan gel sonrada pışık yap nanik yap ve gözden kaybol :)
    tamamen fake var olanlar ise abd güdümlü araçlar ve bilinçli bir aöaçları var (bknz ilimünati ve amaçları,blueabeam falan filan)

atlantise gelince şehir efsanesinden öteye geçememiş sadece Eflatun'un bahsettiği bilinmeyen bi uygarlık
    edit : https://www.facebook.com/photo.php?v=158785210875729 izle

+1 demekle beraber ufo olayları çok eskidende var şimdide var.

Piramitlerdeki uçak kalıntıları ufo resimleri vs.

Ancak olayların artması nazi harekatından sonra oluyor . Bunun nedeniyse hitlerin şambala ile irtibata geçmesi. Hitler birçok kişinin sandığından değişik bir insandır.

Ruslar almanyayı bastığında hitlere napalım dendiğinde kendi metrosunu suyla doldurup 300bin kişinin ölmesini istiyor. Sebep? Şu açıklamayı yapıyor: Bu bir ayindir,ve ayinler kurban gerektirir.

Politika ve büyü isimli kitabı ve aydoğan vatandaşın armageddon apokalipte isimli kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

Birçok tarihi lider büyüyle yakından ilgilenmiştir. Hitlerin agarta,şambala,atlantis bunları araştırmak için birçok ekip kurdurduğunu unutmamak gerek.

Hitler büyü ile yakından ilgilenmiştir. Hatta kendi yazdığı bir büyü kitabı bile mevcut.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

Hakaret etmeden tartışamıyormusun?

Ayriyeten ateizm'mi kanıtlanmış haha sadece gülünür buna :)

Astronomi ile ilgilenipte bir yaratıcının varlığını inkar etmek akıl alacak iş değildir.

Zaten bu yüzden uzun süre bu işle çalışanların çoğu bir süre sonra bir yaratıcıyı kabul ediyor.

Zira big bang gibi bir gerçekle yaşıyoruz.

The creation of universe diye geçiyor big bang birçok kaynakta. Apaçık yaratılışın kanıtıdır. 10 üzeri - 35 saniyelik bir zaman diliminde 10 üzeri -42 cm'lik bir alanda gerçekleşmiştir big bang.

Ve evrenin sıcaklığıda 10- 40'a yakın bir değerdi tam aklımda değil. Böyle bir ortamda oluyor ve tekrar olmasının imkanı yok. Çünkü 1 bigbang başarısız olursa evren tekrar oluşamaz. Evrenin oluşması için gereken ortam yok olur çünkü. Ve kainatta öyle bir proton elektron dengesi vardırki bunlar eşittir.

Eğer protonlar astronomik rakamlarda daha az olsaydı(1-2 protondan bahsediyorum. koskoca evrende 1 tane proton!!) evren sonsuza kadar genişleyecekti.

Ve eğer 1 tane elektron ağırlıklı olsaydı evren hiç oluşmayıp big bang olur olmaz evren kendi içine çöküp kapanacaktı.

Ancak tam dengede ve bu sayede evren bir noktaya kadar genişleyip tekrar geri kapanacaktır.

Benimle gerçekten bilimsel verilere dayanarak bir yaratıcıyı tartışabileceksen hakaret etmeden,seviyeyi düşürmeden,ordan burdan kopyalayıp koymadan,gerçekten okuyup düşünüp tartışacaksan ben varım..

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz. (Zariyat Suresi, 47)

Kuranda birçok astronomik bulguya işaret eden şeyler vardır

Gezegenlerin yörüngeleri vs. birçok olay mevcut.

Ve big bang şüphesiz evrenin yaratılışının en büyük delilidir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

ban kokusu geliyo

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
Toplam Hit: 7271 Toplam Mesaj: 53