folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Vatan Bilgisayar Çalışanı

Vatan Bilgisayar Çalışanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Bugün aklıma geldi tekrar sinirlendim anlatayım dedim.Biliyorum bu insanlarda ekmek parası kazanıyor ama bazıları çok ilginç tipler neyse olaya dönelim.

Yeni cep telefonu alacağım dedim güzel bir şey olsun syspionic ile piyasayı araltırdık baktık falan en son vatan da indirim beliyoruz.Neyse indirim oldu gittik beraber almaya aldık telefonu dedim bide hafıza kartı alayım sabahta siteden baktım 17 tl falandı 8gb.Görevliye dedim hafıza kartıda alacağım adam hemen yandan pat diye verdi bi tane dedim ne kadar bu 34tl dedim çüşş sabah 17tl ye vardı dedim.

Adam kendinden çok emin yok öyle şey olmaz sen yanlış baktın imkansız falan diyor.Dedim git bak, adam gitti pc ye baktı sonra bana baktı sonra mağaza içinde yavaşça kayboldu.

2. olay topkapı vatan da oldu.Arkadaşımla gittim ati ekran kartı için crossfire ile ilgili bir şey soracağız.Gittik oem kısmına adama dedim şu modelle şu model crossfire olurmu adam direk '' çık olmaaaaaazzzz '' dedi şasırdım sonra adam biraz durdu başka çalışan cagırdı dedi olurmu adam demez mi ''olur neden olmasın'' eleman mal gibi kaldı bize döndü olur dedi.

3. olay dayıma laptop alacaz lenovo z580 gop vatana gittik kalmamıs adam bana dedi ondan iyisi var beni casper standına götürdü dedim ne bu ? Bu daha iyi biraz pahalı ama işlemci 3. nesil yaee falan diyor.Bişey demeden dükkandan çıktım.

Son olay yine gop vatan.kasadayım yan tarafta amcanın biri laptop almış kızına sanırım satış danışmanı bulmuş amcayı soyuyor tabi.Adama hp laptop satmıs yetmemeiş norton antivirüs satmaya ama böyle bir satış yok.Norton en iyisi almazsan laptop bozulur yapılmaz bilgilerini çalarlar bankadan para çekerler(yok eve gelip karını kaçırırlar :S) falan diye anlatıyor amca korkudan aldı tabi yanında da mouse çanta ve soğutucuyu en pahalısından verdiler.

karısıp karşmamak arasında kaldım ama düşünürken amca gitti bile.Neyse demem o ki bu çalışanlar nedense kendinden çok emin her şeyi ben biliyorum tüketici mal diye düşünüyor sanırım.

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

oysa ki ben vatandan çok memnunum, hatta çoğu alısverisimi kmlerce yol gider vatandan yapardım. denk gelmedim boylesine, hocam bence dukkandan çıkmak yerine hatasını yuzune vursan daha dogru olurdu

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    erdemcakmak bunu yazdı

oysa ki ben vatandan çok memnunum, hatta çoğu alısverisimi kmlerce yol gider vatandan yapardım. denk gelmedim boylesine, hocam bence dukkandan çıkmak yerine hatasını yuzune vursan daha dogru olurdu

Bende alışveriş yapıyorum da bazı çalışanşar çok garip onu vurgulamak istedim.

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

vatan da çalışan elamanların bilgisayar bilgisi 0 denecek kadar az, o yüzden böyle atıp tutmaları normal. Eğer bir de işin ucun da prim varsa allah kim tutar onları.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

şahsen vatandan daha kaliteli eleman çalıştıran görmedim. Kuzenim- ki kendisi dayımın hurdalığında 93 model tekel serverını tekrar çalıştırmayı başarmış bir insan :D- donanım konusunda iyidir, Ankara vatanda çalışanlardan biriyle çok sağlam bir sohbete girmişti. Diğer bilimum 'teknoloji' satış-pazarlama merkezleri amele alır gibi çalışan alıyor. Sen gel, sen gelme lan ayı vsvs... 

Sanırım olay; hizmet ağı büyüdükçe, kaliteyi korumak da bir o kadar zorlaşıyor.

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Tv alırken benzer bi durumla ben de karşılaşmıştım.

eleman samsung'un led tv sini alacağına 100 lira daha ucuz sony lcd almanızı öneririm dedi.

nasıl yani dedim? sony yani marka sonuçta dedi :)

yanlışın var senin tv lerle ilgilenen arkadaşı çağır ona sorayım detaylarını dedim..

meğer eleman yeni girmiş işe 2 hafta oluyor kusura bakmayın siz dedi üzerinde durmadım...

kalifiye eleman olmasa da olur deyip çalışmaya mecbur kalan insanları bulup boşlukları dolduruyorlar hocam işin özü bu .. 

bigwave tarafından 11/Kas/12 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

5 yıllık bir vatan çalışanı olarak üzülerek söyliyorumki haklısınız...

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

İlk iki olay çok önemli değil de amcaya üzüldüm doğrusu öyle çok zengin biri gibi durmuyordu kim bilir hangi zorlukla aldı aleti :/

Ayrıca bu çok bilmişlik bayağı yaygın adama yol sorarsın bilmem demez yanlış tarif eder :S

طדṮ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    bladex38 bunu yazdı

Hocam siz de satış üzerinden komisyon alma gibi olay var mı ? Ben sordum bir çalışana yok dedi.

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

İlk iki olay çok önemli değil de amcaya üzüldüm doğrusu öyle çok zengin biri gibi durmuyordu kim bilir hangi zorlukla aldı aleti :/

Ayrıca bu çok bilmişlik bayağı yaygın adama yol sorarsın bilmem demez yanlış tarif eder :S

o olayı bende çok yaşadım, hatta o olayı yaşamamak için teknoloji mağazalarında laptop kısımlarından uzak dururum.tamam ekmeğinin peşinde satış yapması prim alması lazım belki ama insanları kandırmak hangi gerekçeyle olursa olsun hırsızlıktır.ben bilmiyomuyum o amcayı kafaya alıp "al dayı bu seni iki ay götürür" diyip "Yeni Klasör(2)" satmayı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    bladex38 bunu yazdı

Hocam siz de satış üzerinden komisyon alma gibi olay var mı ? Ben sordum bir çalışana yok dedi.

var tabiki satılan her antivirüs üzerinden prim alınıyor özellikle notebookun yanında filan satma zorunluluğu var yukarıdan gelen baskı sonucudur ordaki amcaya yapılan olay ben müşteri hizmetlerindeyim yapmıyorum :) prim almak için benim eşime dostuma bile yapıyorlar aynı uygulamayı :) + eklemek istiyorum vatanda gördüğünüz personellerin çoğu firmaların kendi elemanlarıdır vatan personeli sayısı azdır bunada dikkat etmek gerekiyor.

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
Toplam Hit: 5814 Toplam Mesaj: 27