folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vatan Müşteri Mağduruyeti Hk.

Vatan Müşteri Mağduruyeti Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Hocam bu cihaz voltaj yemişte anakartı bu hale gelmiş. Voltaj yiyen ürünler de garanti dışı kalır. Burada vatan bilgisayarın da, lg servisinin de bi hatası yok bence. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

2 yıl önce başıma gelen bir anımı anlatmak istiyorum. Büyük bir heyecanla tahribatında yardımıyla masaüstü bilgisayarımı almak için vatana gittim. Ürünü aldım, orda topladılar ve eve geldim. Hemen sistemi kurdum ve ekran kartını testlere başladım. Bilgisayar ne zaman oyun oynasam mavi ekran veriyordu, sonra sistem derecelendirmesi yaptım ekran kartını ölçerken yine mavi ekran veriyordu. Anladım ki ekran kartı bozuk hemen vatana gittim. Orda her şeyi bilen teknik işlerle uraşan vatan görevlisi bana dedi ki ekran kartı bozuk olsa ekrana görüntü gelmez. Bir iki ısrarımdan sonra ürünü inceledi ve farketti ki bozuk olan ekran kartı ekrana görüntü verebiliyormuş. Sonra ben bekliyorum ki ürünü değiştircekler bende mutlu mesut eve gitcem ama ürünü servise yollucaz dedi, yarım saat dil döktüm yok dedi. 1 ay sonra ürünün değişimine karar verildi, ve ürünü aldım. Eve gelip yeni kartı taktım, pcyi açmaya çalıştım açılamaya çalışırken bir anda durdu ve bir daha açılmadı. Bu seferde psu bozulmuştu. 1 ay da onu bekledim. 2 ay boyunca yeni aldığım bilgisayarı kullanamadım anlıyacanız. 

Sonuç olarak vatanın mağazasından eğer acele işiniz yoksa bir şey almayın. Çünkü ürün bozuk çıktığında her türlü sizi süründürcekler. Vatanın online sitesinden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Emin olun orda haklarınız daha fazla. Ve alınan ürünü 15 günde iade edebiliyorsunuz.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Vatan'dan aldığım telefon 1.5 yıl sonra arızalınca vatan ile garantiye gönderdim. 15-20 gün sonra gelen cevap

"telefonu bıraktığınız mağzaya tüm kutu içeriğini teslim ediniz. Telefonunuzun bedeli tarafınıza iade edilecektir."

Gittim kutu içeriğini vatana vedim, dedikleri ise "Telefon üreticisinin telefona ait parça üretimini durdurduğu nedeni ile para iadesi yapılacaktır." 

Aynı gün içinde parayı aldım yine vatan da harçacadım. Sende olan durum ya markadan kaynaklı yada vatan da çalışan personelin denyo olmasından kaynaklanıyordur.

Vatan yada mediamarkt arıza durumlarında yapacağı bir şey yok. Sadece garantiye ücretsiz gönderebiliyor ama ürün mağzadan çıkmadan önce kontrol ediyorlar/etmek istiyorlar. Belli zamanlarda beli ürünleri (laptop,telefon gibi) fırsat ürün yaratmak için ihtiyaçtan fazla depolıyorlar ve bekletiyorlar. Bu esnada tedarikçinin vatan'a/Mediamarkt'a çaktığı bozuk malların tespiti için alım sonrası kontrol merkez tarafında zorunlu kılınıyor ama asgari ücretle çalışan tecrübesiz tezgahtarlar yüzünden böyle sorunlar çok sık oluyor, merkez de bunun farkında ama işlerine gelmiyor. Kalifiye adama 2000+2500 vermektense 1300+1500 lira vermek işlerine geliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/332098/urununu-degistirmeyen-vatan-computera-kamyonla-dalmak

Harbi yuh :D

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

öyle demeyin  vatan computer candır :) Laf söyletmem

bende bir anımı anlatayım.

sinir olduğum bir arkadaş vardı. hep benimle uğraşırdı. sonra gitti bir gün vatandan  LG bir telefon aldı

ertesi gün hava atıyor bana. sanki çok umrumda . yinede adına sevinmiştim hiç kinim yoktur. 

eve gidince birde ne görsün!!!  telefonun yanında minnacık bir çizik :) baksan zor görürsün.

bana yaptığı erkekliği "Vatan C." da yaparım diyerek gitti  "bu çizik ben bunu kullanmam alın bunu değiştirin" demiş

İşte en sevdiğim senaryo burdan sonra.

"Hay Hay " deyip almışlar. bakmışlar bunda sorun yok deyip vermişler. sen yapmışsın diyerek. bizimki delirmişti.  bu ertesi gün şarz etmiyor diyerek ( ediyordu oysa)

götürdü verdi yine. Değişim istemiş değişemeyiz demişler

Vatan da demişki biz bunu Lg ye göndereceğiz. Bu istemedi tabi.

bu gitti avukatı aradı. onu aradı bunu aradı

tüketici heyetini aradı. abartmıyorum gördüğü,  selam verdiği,  yanında öylesine bakınan adama kadar herkese sordu. telefon rehberindeki herkesi aradı. :)  yavrum çok taktı :)

bitti mi?  bitmedi :) telefonunu mecbur verdi. ancak telefonun gitmesi gelmesi aylarca sürdü. 

bu resmen kudurdu. her gün vatanı aradı. müşteri hizmetleriniz aradı, bilmem ne biçim kurumlara mail attı, mesaj bıraktı......

hayatta intikam alamam kimseden. çok canımı acıtmıştı. ben yapamadım

Teşekkürler Vatan computer,   teşekürler LG :))))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 2238 Toplam Mesaj: 17
vatan