folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Vatanbilgisayar Telefon İadesini Kabul Etmiyor.

Vatanbilgisayar Telefon İadesini Kabul Etmiyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

3 gün önce iphone 5s denilen karın ağrısını alıp memnun olmayınca iade etmek istedim.

adamlar kesinlikle almayız malı açmışsın dediler. malı açmadan nasıl bukadar baş belası bir cihaz olduğunu anlayacağım ben ? deyince üzgünüz yardımcı olamıyoruz dediler.

bunun bir yolu varmıdır muridler ? hangi şartlarda geri alıp parayı iade etme zorunlulukları var ?

teşekkürler.

androidin *aşşağını yiyeyim. wp nin heryerini yiyeyim.

bu kavmin başına gelen en büyük bela apple dır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KAPSAMINDA DEĞİŞİM İŞLEMLERİ (AYIPLI OLMAYAN ÜRÜNLER)

Vatan Bilgisayar’dan satın almış olduğunuz ve 6502 sayılı T.K.H.K. çerçevesinde ayıplı olmayan ürünleri müşteri memnuniyeti kapsamında, satın aldıktan sonra 15 gün içinde, aşağıda aktarılan koşullar çerçevesinde ve yalnızca belirtilen ürünleri değiştirebilirsiniz: (aşağıdaki koşulların bir arada bulunmaması halinde değişim yapılamaz)

• Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün kutusunu açtıysanız; kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden, hasarsız, hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir.
    • Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz ve eksiksiz olarak teslim edilmesi zorunludur.
    • Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.
    • Faturanızı (ticari gerçek kişi işletmesi ve ticari tüzel kişi) firma adına kestirdiyseniz ürünü değiştirmek için iade faturası/serbest meslek makbuzu aslını getirmeyi unutmayınız, aksi durumlarda değişim işlemi başlatılamayacaktır.

Yukarıdaki Koşulların Sağlanması Durumunda

• Makul süre içinde değişim işlemleriniz sonuçlandırılacaktır.
    • Ödediğiniz bedel ileriki alış verişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde alışveriş kuponu (gider pusulası) olarak tarafınıza verilecektir.

• Makul süre içinde değişim işlemleriniz sonuçlandırılacaktır.

• Ödediğiniz bedel ileriki alış verişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde alışveriş kuponu (gider pusulası) olarak tarafınıza verilecektir.

------------------------------------

Yukarıda Sözü Edilen Müşteri Memnuniyeti Çerçevesindeki Değişim İşlemleri Aşağıdaki Durumlarda Ve Ürünlerde Yapılamamaktadır:

• Koruma bandı bulunan veya vakumlu paket içerisindeki ürünlerin açılması durumunda,
    • DVD, VCD (yazılım, oyun, film), kitap, cep telefonları, kulaklıklar (bluetooh, müzik, v.b.), sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya v.b.), projeksiyon cihazları, telefonlar, LCD ve Plazma televizyonlar, harici, dahili, sabit ya da taşınabilir bellekler, ev aletleri, beyaz eşya, kişisel bakım ürünleri ve oyuncaklarda, telif hakları kapsamında bulunan fikri ve sınai hak içeren her türlü ürün ve hizmette
    • Ürün ile birlikte sunulan hizmet paketlerinin başlatılması durumunda değişim yapılamamaktadır. 

Vatan Bilgisayar Sanayi Ticaret A.Ş. gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar.

http://www.vatanbilgisayar.com/musteri-hizmetleri/

mkyb tarafından 12/Tem/15 18:25 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

En iyi yöntem cumartesi git en kalabalık zamanda cingar cıkar ondan anlıyor serefsizler. Denedim baya etkili oluyor müdür hiç gördünüzmü vatanın o bile çıkıp geliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benim anlamadığım bu geri almama olayı sadece Vatan'da var sanırım. Zamanında tanıdığa Gigabyte marka telefon almıştık mikrofonu bozuldu 2 hafta sonra Electroworld'e götürdük adama dedik böyle böyle eleman dedi abi beni bi arasana. Aradım ses gelmiyor vs gördü adam. Tamam abi buyrun hediye çekiniz istediğiniz alın içeriden dedi.

Aynı şekil bir tanıdığa elli sefer Nokia alma dememe rağmen gitti Nokia 700 aldı onunda fabrikasyon hatası vardı camı kasadan kalkıyordu gitti gösterdi hemen değişim verdiler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

• Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün kutusunu açtıysanız; kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden, hasarsız, hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir.

adamlar çok çakal hocam. sim kart taktınızmı dedi evet taktım dedim. ozaman alamayız dediler.

şmdi gitsem desem takmadım diyecekler açtın cihazı. 

adamların maddesindeki saçmalığa baksana ?hertürlü ürünü iade edemezsin yani.

onu geçtim ürünü açmadan memnuniyetsizliğimi nasıl dile getirebilirim ki :S

bidaha gidip biraz daha mı zorlasam acaba.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFistAce
    FireFistAce's avatar
    Erkek

sim kartı takıldıysa iade kabul edilmiyor ancak internet üzerinden aldıysan 14 iş günü içinde iade edebiliyorsun yaşadım biliyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

Adamlar salak mı da alsınlar kullanılmış telefonu ? Sonra nası satıcaklar ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Iyide zalım senin memnuniyetsizligin keyfi bu ayakkabi degilki ayagimi sikti 1 numara buyugunu ver diyesin o zaman herkes urunu alir 1 hafta kullanir hevesini alir iade eder urunun ayipli kusurlu olmasi lazim iade edilebilmesi bence, sende boyle bi durum yok haksizmiyim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Geçen sene yasa değişmiş. Zaten Darty ve Electroworld gibi müşteri memnuniyetine önem veren firmaları Bimeks'in almasında belliydi. Adamlar tekel olmuş :

Elektronik ürünlerde cayma hakkı ve iade süreci nasıl kullanılır?
    Elektronik ürünlerin “Cayma Hakkı” dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.
    Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler için servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunun servis haricinde yapılması durumunda iade alınmayacaktır.
    Satın alınan cep telefonuna SİM kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2’inci el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında “ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması” gerekmektedir. Bu nedenle de SİM kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler, cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır. Ayıplı vs. ürün olması halinde mağaza ile irtibata geçilmelidir. Mağaza, teknik servis raporu talep edebilir.
    Cayma hakkı dışında kalan 14 ile 6 ay arası iade talepleri için, ürünün teknik servise gitmesi ve servis tarafından iade kararı verilmiş olması gerekir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Elden mi aldin internetten mi ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Vatan bilgisayar ben bildim bileli cep telefonlarını geri almıyor .

Toplam Hit: 6049 Toplam Mesaj: 59
iade vatancomputer vatanbilgisayar iphone 5s