Vb.Net Hata

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

---------

Namespace or type specified in the project-level Imports 'System.Xml.Linq' doesn't contain any public member or cannot be found. Make sure the namespace or the type is defined and contains at least one public member. Make sure the imported element name doesn't use any aliases.

-----------

bu hatayı alıyorum. eski bir projeme devam etmek istedim. bi tane eklenti yükledim sonra bu hatayı aldığımdan çalıştıramıyorum. reference den ekleyim dedim seçip ekleyemiyorum. "system.xml.linq" pasif görünüyor bu yüzden ekleyemiyorum sanırım da bunun sebebi nedir ola? Acil yardım bekliyorum. Öpüyorum gözlerinizden.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hoca projen vb.net idi dimi vb değildi?

xml kullandığın alana import ederek denesene bir

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Şimdi de yeni bir hata aldım. kafayı sıyırmamak için zor tutuyorum kendimi. Her şeyi yoluna koydum. İnno setupımı hazırldım. Tam çalışır exe yapacağım derken yine hata geldi ama öyle böyle değil. Design sayfamı da göremiyorum.

hata burda

http://i.hizliresim.com/pg985n.jpg

kuytul tarafından 03/May/15 11:21 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sebebi büyük ihtimal projenin frameworku, linq, .net 3.5 ile birlikte geliyor, yani projen .net framework 3.5 dan aşağı ise ekleyememen normal. projenin propertysine girip .net framework versiyonunu yükselirsen sorunun düzelmesi lazım

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

sebebi büyük ihtimal projenin frameworku, linq, .net 3.5 ile birlikte geliyor, yani projen .net framework 3.5 dan aşağı ise ekleyememen normal. projenin propertysine girip .net framework versiyonunu yükselirsen sorunun düzelmesi lazım

hacı denedim de yukarı düzenledim yazıyı buraya da ekleyim.

win 8.1 yüklemiştim acaba framework yüklü değil midir dedim sonra yüklemeye çalışınca "zaten yüklü ki napıyon sen" dedi haa dedim :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

teamviewer yollar mısın hocam özelden?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

yolladım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Şimdi de yeni bir hata aldım. kafayı sıyırmamak için zor tutuyorum kendimi. Her şeyi yoluna koydum. İnno setupımı hazırldım. Tam çalışır exe yapacağım derken yine hata geldi ama öyle böyle değil. Design sayfamı da göremiyorum.

hata burda

kuytul tarafından 03/May/15 11:21 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ticari kullanım şüphesi olduğu için 5 dk sonra kapanıyor hocam.. bende bazen kapanıyor bazen kapanmıyor ama senin bilgisayara bağlandığımda kapandı.. aslında lisansları var bende ama kullanmadım hiç

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

hata burda

unbalanced dün çok yardımcı oldun bugün de el atsan çok memnun olacağım :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

yeni bir proje dosyası açtım yeniden activex yükleyim dedim. bi sorun oldu. bu sefer hiç kullanamıyorum. daha önce ekleyebilmiştim. şimdi niye sorun oldu anlamadım.

Toplam Hit: 2037 Toplam Mesaj: 13